TEST Harman Kardon Onyx Mini: „baby“ Onyx s ohromným zvukem

TEST Harman Kardon Onyx Mini: „baby“ Onyx s ohromným zvukem

Onyx Studio 3 od Harman Kardon jsme testovali nedávno a už nám stůl zdobí jeho menší bratr. Reproduktor s přívlastkem Mini vypadá jako zmenšenina velkého modelu, i když cena není ani zdaleka poloviční. Tak co teda, vyplatí se přemýšlet nad "baby" Onyxem?
Design a konstrukce
Jak už jsem psal, Onyx Mini je baby modelem velkého Onyxu Studio 3. Podobné jsou i látkové překrytí přední části, tlačítka, zadní membrána či LED diody oznamující stav baterie. Rozdíl je v podstavci. Zatímco velký model stojí na krásnych kovových nožičkách, miniatura má vyformovaný a pevně připojený podstavec. Mrňous v porovnání s obrem vypadá velmi mile a vtipně, avšak díky jeho rozměrům zase dobře poslouží jako reproduktorový set pro počítač. Já osobně jsem ho spíš jako mobilní reproduktor využíval ve spojení se svým iMacem v pracovně. 

Harman/Kardon Onyx mini

Z hlediska konstrukce se můžete spolehnout na stejnou kvalitu jako u většího Onyxu Studio 3. Příjemné pogumované plasty a odolný látkový potah vypadá stylově a působí kvalitně. Pod ochrannou mřížkou (či spíš látkou) se nachází dvojice 45 mm měničů, které mají výkon 16 W (2 x 8 W). Vzadu najdete ukrytou membránu, která se stará o slušné basy. Pod ní se ukryla dvojice konektorů – microUSB typu A (tedy klasický) a AUX IN pro připojení kabelu s 3,5 mm jackem.

Harman/Kardon Onyx mini

Pět LED diod, které signalizují stav baterie doplňuje pětice ovládacích tlačítek. Párování přes Bluetooth je rychlé a jednoduché a kromě toho si můžete bezdrátově spojit i dva kusy Onyx Mini a vytvořit solidní audio systém. Musím se přiznat, že dvojice zní úplně super. K testu jsem dostal bílou a černou variantu a propojení se podařilo hned, takže jsem si užíval dvojitý zvuk těchto drobečků. 

Nepřehlédněte:
Recenze Harman/Kardon Onyx Mini: velký reproduktor v malém tělě
Harman/Kardon Onyx mini

Zabudovaná baterie má kapacitu 3 000 mAh, což podle výrobce znamená přibližně 10 hodin přehrávání na jedno nabití. Při tišší hlasitosti se dostanete k delší výdrži, při vyšší samozřejmě o něco výdrž klesne. Reálně počítejte klidně s osmihodinouvou šichtou. 

Harman/Kardon Onyx mini

Zvuk
Samozřejmě, tady už budeme těžko hledat podobnost s velkým Onyxem. Studio 3 má daleko větší výkon a po přripojení do sítě se ještě znásobí. Malý Onyx Mini nabídne konstantně 16 W, což je však překvapivě dost! A to nemluvím o tom, když si připojíte rovnou dvě „minička“. To už je hotový koncert.

Harman/Kardon Onyx mini

I jeden Onyx Mini však dokáže zvukem naplnit místnost. Basy jsou příjemné, měkké a hluboké. Dominantní je však střední pásmo, díky čemuž si užijete prakticky jakýkoliv hudební žánr. Výšky jsou čisté a jasné. Oceňuji, že ani při maximálce, která je skutečně hlasitá, se zvuk nijak výrazně nedeformuje. Na hranici trochu ustupují basy a do popředí se tlačí středy. V této třídě a při této konstrukci je to však odpuštěno. Navíc, není mnoho reproduktorů v této cenové kategorii, kteří dokáží takhle pěkně "zakřičet" jakoukoliv muziku.

Harman/Kardon Onyx mini

Závěr
Onyx Mini je takovým milým doplňkem kanceláře či domácnosti. Seriózněji a dospělejši vypadá právě Onyx Studio 3, který je o pár desítek eur dražší, avšak mrňous je ideálním společníkem do kanceláře či na zahradu nebo do obýváku v bytě, kde si nemůžete dovolit pořádný audiosystém (z různých důvodů). Miničko seženete za 4 830 Kč (179 eur), což je přibližně o 1100-1600 Kč (40-60 eur) méně než cena Onyx Studio 3, avšak dám vám malý tip. V prodajnách a na e-shopu iStores a iStyle ho seženete za 4 000 Kč (149 eur). A to už je celkem sympatická cenovka, která by donutila i mně uvažovat nad tímto reproduktorem.

Nepřehlédněte:
Podařená zmenšenina
Harman/Kardon Onyx mini
comments powered by Disqus