TEST Harman Kardon Aura Studio 2: UFO s nádechem luxusu a retra

TEST Harman Kardon Aura Studio 2: UFO s nádechem luxusu a retra

Harman/Kardon je dobře známý svým zvukem, ale i designem. Je to značka, která patří do vyšší třídy, avšak její kousky se dají sehnat za stále relativně dostupnou cenu. Ať už je to jakýkoliv produkt, spolehnout se můžete, že (nejen) svým designem skutečně zaujme. Výjimkou není ani Aura Studio 2, která přináší futuristický „UFO“ design s nádechem retra.
Design a konstrukce
Bezpochyby jde o high-endový produkt, který bude doslova budit pozornost ve vaší domácnosti (nebo pracovně, …). Aura Studio 2 zaujme o to víc, když ji zapnete. Ambientní podsvícení, které zároveň signalizuje úroveň hlasitosti, je skutečně pěkným a zajímavým prvkem.

Harman/Kardon Aura Studio 2

Po úvodnom okukaní zistíte, že všetko podstatné sa nachádza v spodnej časti. Efektne tvarovaný výduch basáku je len čerešnička na torte. Okrem veľkého wooferu sa za čiernym látkovým poťahom skrývajú dva menšie tweetre, ktoré sa starajú o vyššie frekvencie. Ovládací pás je tiež šikovne umiestnený a zbytočne neruší minimalistický dizajn. Všetko je intuitívne riešené a dobre známe aj z ostatných Harman Kardon reproduktorov. Stačilo pár sekúnd a reproduktor som mal spárovaný, nastavený a už aj hral.

Harman/Kardon Aura Studio 2

Škoda však, že na rozdíl od modelů Onyx Studio či Go+Play tento model nedokáže hrát bez připojeného kabelu do elektrické sítě. Trošku to teda limituje jeho umístění. Produktové fotografie sice ukazují, jak je tento reproduktor umístěný v středu stolu bez kabelů, ale na tuto variantu můžete zapomenout. Teda, ledaže byste se na Aura Studio 2 nechtěli jen dívat.

Nepřehlédněte:
Pořádný zvuk pro váš televizor
Harman/Kardon Aura Studio 2

Zvuk
Jak už jsem psal v úvodu, zvuk je tradiční - harmanovský. Po dobrém umístění reproduktoru čekejte bohatý a sytý zvuk plný výrazných a dunivých basů. Vzhledem k rozměrům reproduktoru jde o opravdu hutný zvuk. Můj Onyx Studio 3 podobných rozměrů s obdobným výkonem tak nehraje.

Harman/Kardon Aura Studio 2

Středy jsou trochu utlačené na úkor výšek, které se šíří z dvojite tweeterů. Ty jsou umístěné v konstrukci tak, aby vytvářely téměř plné 360-stupňové naladění. Harman tuto úlohu zvládl velmi dobře a reproduktor není třeba otáčet či polohovat. Konec konců i trojice konektorů (AUX, servisní microUSB a konektor pro adaptér) jasně naznačuje, jak si máte Auru Studio 2 umístit.

Harman/Kardon Aura Studio 2

Aura mě svým zvukem opravdu potěšila. Má velmi pěkné naladění a ať už si pustíte jakýkoliv žánr, určitě budete spokojeni. A to i ve větším otevřeném prostoru. Osobně jsem reproduktor testoval v téměř 50 metrech čtverečních, které dokázal bez problémů hlasitostně i sytostí zvuku pěkně naplnit. 

Harman/Kardon Aura Studio 2

Závěr
Harman Kardon Aura Studio 2 je dalším šikovným kouskem se stylovým designem, který dokonale doplní vaše domácí vybavení. Líbí se mi zvuk, detaily, ale i cenovka, která je nastavená na akceptovatelných 299 eur. Co mi vadilo je, že Aura Studio 2 nemá zabudovanou baterii, která by dokázala bezdrátově hrát alespoň těch 5-6 hodin. I proto sem si na doma zvolil raději Onyx Studio 3. Občas se totiž s reproduktorem potřebuje hývat i mimo dosah elektrických zásuvek. 
comments powered by Disqus