TEST AKG N60NC: Mercedes mezi sluchátky

TEST AKG N60NC: Mercedes mezi sluchátky

AKG N60 jsou novým svěžím větrem v nabídce tohoto rakouského výrobce. Přínáší dotyk luxusu, přitom typický zvuk, který stále baví. Něco jako Apple mezi smartphony či Mercedes mezi automobily.
Balení
I samotné balení vám umožní poznat, že se nejedná o jen tak nějaká sluchátka. Škatulka napovídá, že jdeme do vod vyšší třídy. Elegantně jsou tu uložené sluchátka, nabíjecí USB kabel, odpojitelný kabel s 3.5 mm jackem a pouzdro.

AKG N60NC
Design a konstrukce
Výrobce se u tohoto modelu opravdu snažil. Přinesl nám vizuálně a konstrukčně skutečně vyšperkovaná sluchátka. Za takto designovaný a zpracovaný model by se nemusely stydět ani značky z vyšší kategorie, jako například Bowers & Wilkins, Harman Kardon či Bang & Olufsen. Kvalitní plasty, kůže a smysl pro detail – tak by se dal vystihnout celkový vzhled. Zajímavostí je (zřejmě úmyslné) použití barevné kombinace, která dokonale ladí s vašim Macem či iMacem, takže AKG N60NC nebudou jen výkonným, ale i stylovým doplňkem vašeho pracoviště.

AKG N60NC
Z hlediska komfortu jde o špičku ve své třídě. Stará se o to už výše zmiňovaná jemná kůže, která je použitá na mostě sluchátek i na náušnících. Přítlak sluchátek je ideální, necítíte se totálně odhlučnění od okolí a zároveň ani zbytečně sevření náušníky. 

Nepřehlédněte:
Sluchátka do uší a na hlavu
AKG N60NC
Zajímavostí sluchátek z hlediska konstrukce a funkčnosti je možnost poskladat je do kompaktních rozměrů a přenášet je tak prakticky kamkoliv.

AKG N60NC
Co dělá sluchátka AKG N60NC ještě zajímavější jsou právě poslední dvě písmena na konci označení. NC totiž označuje přítomnost technologie Noise Cancelling, tedy aktivního rušení okolního hluku. Aktivuje se posunem tlačítka na levé mušli sluchátek. Zabudovaná baterie dokáže živit sluchátka se zapnutou funkcí přibližně 14 - 15 hodin, což postačí na jeden např. transatlantický let či perný den v kanceláři. Nabíjení probíhá formou přibaleného USB kabelu, který se však připojuje přes 2,5 mm jack do mušle sluchátek a tak není možné naráz sluchátka nabíjet a poslouchat přes ně hudbu. Zachraňuje to však možnost poslouchat hudbu i s vybitou baterií.

AKG N60NC
Zvuk
Takže ce se to vlastně stane, když ono tlačitko posunu do polohy ON? Stane se ticho. Ticho, které jsem už dlouho se sluchátky s technologií ANC neslyšel. Museli byste to zažít, abyste věděli o čem mluvím. AKG to v tomto případě pojal skutečně špičkově, o čemž svedčí i šokované reakce mého nejbližšího okolí, které fakt nevěřilo, že sluchátka dokážou takto filtrovat hluky i když jdou, takříkajíc, na prázdno, bez hudby. Skutečný WOW efekt garantován.

AKG N60NC
A co zvuk? Kdo čekal něco jiného, než vyrovnané naladění s mírným zbarvením pro trošku atmosféry, bude zklamaný. AKG N60NC, stejně jako ostatní high-endy kašle na našlapané umělé basy či nepřirozeně ostré výšky. AKG se tímto modelem snaží lahodit lidem, kteří mají jednoduchý styl – kteří chtějí jen to nejlepší. A takový zvuk jim slzchátka servírují do uší, ať už si vychutnávají nové album od Drakea, orchstrální zážitek soundtracku ze Star Wars či Johnnyho Cashe.

Nepřehlédněte:
Art of Noise
AKG N60NC
Závěr
Ve světě stále platí, že nic dobré není levné. A tak je to i v tomto případě. Za parádní odhlučení od okolí, stylový design, kvalitní konstrukci a pěkný zvuk si zaplatite  6400 Kč. Ale garantuji vám, že ty peniíze budou dobrou investicí, pokud si rádi dopřejete luxus a hračky, které tak rychle neomrzí. Moje slova potvrzuje i ocenění EISA v kategorii NEJLEPŠÍ EVROPSKÁ PŘENOSNÁ SLUCHÁTKA PRO ROK 2015 –16, které novinka získala.

AKG N60NC
comments powered by Disqus