Sportovní, výkonné, designové

Sportovní, výkonné, designové

Mám v rukou další z modelů sportovních bluetooth sluchátek, které vznikly kooperací tradiční audio JBL a sportovní trendové Under Armour. Sport Wireless Pivot jdou výkonnostně ještě dál než předešlé modely UA. Kromě dosud nejvyšší odolnosti vůči vodě a prachu, kterou stanoví stupeň ochrany IPX7, se díky dvojitému důmyslnému mechanismu uchycení Sport Flex Fit do ucha a za ucho perfektně fixují a i během nejnáročnějšího tréninku zůstanou stabilně na svém místě.
Z designově-funkční stránky hodnotím sluchátka jako esteticky pěkné a konstrukčně povedené. Textilní kablík dodává sluchátkům šmrnc a stejně dobře vypadají i kovové pouzdra na velké magnety měničů. Ty dodávají sluchátkům pořádný basový základ, ale k tomu se ještě dostanu. Na každém z hliníkových pouzder jsou zřetelně vyfrézovány obě firemní loga. UA na koncích jsou dobře viditelné z každého úhlu pohledu a po obvodu je decentně vyfrézovaný i nápis JBL. Na kablíku je pro ještě lepší fixaci na tričko či límec umístěn pohyblivý kolíček a drobný fixační klip na vzájemné spojení kablíkem s možností regulace jejich délky. Magnetickými prvky umístěnými v kovových pouzdrech se sluchátka navzájem spojí, když je zrovna nepoužíváte. Lepší je však odložit je přímo do stylového silikonového pouzdra s logem UA, které je dokonale ochrání.

JBL Under Armour Pivot

Sluchátka jsem několik dní testoval ve fitku, na kole, a jednou jsem je dokonce zapomněl v lijáku na balkoně, kde dostali pořádnou očistnou dešťovou sprchu. Stupeň ochrany IPX7 znamená sice vodotěsnost, ale rozhodně nejsou tyto sportovní sluchátka určené k plavání. Jsou vybaveny několika novými technologiemi jako Bionic Hearing s Talk Thru, díky které dokážete slyšet svého tréninkového partnera. Abyste během sportování venku byly v bezpečí a zcela neztratili vjemové kontakt s okolím, tvůrci do sluchátek implementovali i technologii Ambient Aware. Ta dovoluje sportovci regulovat příjem množství okolního hluku. Všechny důležité funkce včetně výkonné baterie jsou zabudovány do utěsněného modulu v pravé části kabelu sluchátek. Baterie disponuje 9-hodinovou výdrží na jedno nabití. Centrálním tlačítkem uprostřed se sluchátka zapínají a uskutečňuje se pomocí něj i párování přes bluetooth a spuštění či pozastavení skladby. Po stranách jsou pak tlačítka na přidávání a ubírání hlasitosti. Na boční straně je krytka pro připojení microUSB nabíjecího kablíku a tlačítko s logem ucha, které slouží k okamžité ztišení hlasitosti nebo při delším podržení na komunikaci s telefonem prostřednictvím Siri. Mikrofon umožňuje také pohodlné telefonování. V balení jsou ještě tři velikosti nástavců do ucha a tři křídlové rozšíření nástavců do uší. Novinkou je 12-měsíční bezplatné členství pro provozovatelům aplikace MapMyRun. Jak jsem správně předpokládal, hned první tóny mě dostali do obrazu, kterým směrem se bude ubírat zvuk tohoto endorfinům nabitého modelu. Basy, to je první, co mi přes uši udeřilo do hlavy. Sluchátka JBL jejich většinou mírně protlačí přes ostatní pásma, ale zase ne příliš. Under Armour Sport Wireless Pivot jsou na basové porce ještě o něco bohatší. Integrace zvuku JBL Charged, kterou výrobce při těchto sluchátkách uvádí, pouze potvrzuje zaměření modelu na pevný a dominantní bas. Stále však v absolutně snesitelných intencích bez degradace ostatních pásem. Na běžeckém oválu nebo ve fitku většina z nás asi neposlouchá čtyři roční období od Vivaldiho, čímž však nechci říct, že si s klasickou hudbou neporadí. Jednoznačně jim však více sedí tvrdé žánry, kde vám basy přirozeně zvýší puls ještě před samotným sportovním výkonem. Pokud se ptáte na finální hodnocení, tak ho shrnu do dvou vět. Právě jsem si rozšířil sbírku svých sportovních sluchátek o model JBL Under Armour Sport Wireless Pivot. Moje JBL Reflect Mini BT stále perfektně slouží, ale morálně už na tento "promakaný" model prostě nestíhají.

Hodnocení
+ Příjemně basové
+ provedení
+ Výdrž baterie
- 20 € a je to top
comments powered by Disqus