Sportovní sluchátka, která nevypadnou

Sportovní sluchátka, která nevypadnou

Dnešní doba si vyžaduje bezdrátové řešení a lidé si začínají zvykat i na používání bezdrátových sluchátek, které se připojují k zařízení pomocí technologie Bluetooth. Volnost při poslechu je pohodlnější a člověk nemusí dbát na polohu smatrphonu. Z tohoto řešení mají největší radost sportovci, kterým nepřekáží kabel a mohou se naplno věnovat svému cvičení. 
Společnost JBL s modelem Inspire 500 myslí především na pohodlnost, ale i odolnos vůči potu. Designově sluchátka nejsou nejmodernější či nejhezčí. K tomu však ani nejsou určena a svůj účel sportovních bezdrátových sluchátek plní dobře. Na sluchátkách jsou navlečené gumové nástavce se špuntem, které připomínají klasická špuntová sluchátka. Po sundání těchto obalů, které mimochodem, slouží i jako ochrana proti potu, se z nich stanou obyčejná sluchátka. Inspire 500 se chlubí tím, že nevypadnou a nebolí vás z nich uši ani po dlouhém nošení. Proto v balení najdete náhradní velikosti takových nástavců, aby vám co nejlépe sedly. S vhodnou velikostí vám díky silikonovým nástavcům s technologií Twist Lock vyplní celý ucha a dokonale drží. Povrch nástavce však přitahuje všechen okolní prach a nevypadá velmi dobře, pokud sluchátka vytáhnete z kapsy. Tomu můžete zabránit tím, jak je budete nosit v obalu, který najdete v balení.

JBL Inspire 500

Mezi sluchátky ve středu na kabelu výrobce umístil baterii, která vydrží hrát až 8 hodin. Baterie mě vůbec neomezovala a při intenzivním poslechu ji člověk nevybije. Večer si sluchátka dáte nabít pomocí portu micro USB, který se nachází na ovladači u pravého sluchátka. Inspire 500 se zapíná pomocí středního tlačítka. Při prvním zapnutí se automaticky pustí do párování a při dalším párování je třeba podržet středové tlačítko spolu s tlačítkem přidání hlasitosti. Zapnutí, vypnutí, připojení či režim párování vám, samozřejmě, indikuje ženský hlas ve sluchátkách, ale tyto informace můžete vyčíst i z diody na baterii. Středové tlačítko slouží kromě zapnutí/vypnutí, spuštění nebo zastavení přehrávání i na přijetí hovoru a díky mikrofonu na ovladači mě bylo dobře slyšet. Mluvíme o sluchátkách, takže nejdůležitější vlastnost je přehrávání hudby. Ani tím sluchátka nezklamala a byl slyšet čistý zvuk i při plné hlasitosti. Výšky nebyly příliš vysoké a nebolely z nich uši, jak se někdy stává u některých konkurenčních sluchátek. Basy překvapily a splnily moje očekávání i u basovějších skladeb. Za svou cenu nabízí sluchátka kvalitní zvuk, ale i příjemné nošení při sportu, protože jsou vyhotovana sportovcům přesně na míru, aby splnila všechno, co sportovci potřebují. Společnost JBL myslí i na něžnější pohlaví a připravila tak verzi i s menšími měniči, protože je dokázáno, že ve většině případů je ženské ucho menší než pánské.

Plusy, Mínusy
+ Kvalitníý zvuk, dobře drží v uchu
- Silikonové nástavce, na které se lepí prach
comments powered by Disqus