JBL Clip 4: Společník pro outdoorové aktivity

JBL Clip 4: Společník pro outdoorové aktivity

Ještě mám v živé paměti, kdy firma JBL představila první generaci přenosného reproduktoru Clip. Jo ještě tehdy neměl žádnou certifikaci voděodolnosti a disponoval integrovaným 3,5mm jack a navzdory tomu byl žádaný i díky integrované karabině.
O 6 let později
JBL uvádí na trh už 4. generaci JB Clip. Nadobro se pochovává 3,5mm jack konektor na mobilních telefonech a není tomu jinak ani u reproduktorů. Nikdo už nechce zbytečné kabely.

JBL Clip 4

Přenosné reproduktory v jakékoliv podobě se staly už běžnou součástí a nikdo je nechce jen oprašovat, ale naplno je využít za jakýchkoliv podmínek. I proto už má JBL Clip 4 certifikaci IP67. Nejen že může reproduktor padnout do vody a nic se mu nestane. Navíc ho využijete i ve špinavém prostředí. Nevadí mu mu žádný prach ani špína. A když bude velmi špinavý, jen ho umyjete ve vodě.

Aby tyto vlastnosti JBL Clip 4 měl, podřídil se tomu i celý design. Reproduktor je už robustnější a velkými ovládacími tlačítky. Těch je jen pět a význam pochopíte hned i bez studování manuálu.

Nepřehlédněte:
Recenze JBL Clip 4: Mobilita na prvním místě
JBL Clip 4

Obruba reproduktoru, která přechází do karabiny je z větší části z hliníku. Pohyblivá část karabiny je zase z tvrdé gumy. Z tvrdé gumy jsou vyhotovené i ovládací prvky, logo a na zadní části celá plocha, aby vám reproduktor během přehrávání skladeb "netancuje" na stole.

Na hmotnosti a rozměrech trochu přibral, ale stále je tak akorát do ruky. Pojďme se tedy podívat, co se nachází uvnitř.

JBL Clip 4

Největší hmotnost zabírá integrovaná baterie o kapacitě 3885 Wh. Tu nabijete do plna už za 3 hodiny pomocí USB-C konektoru a výdrž přehrávání atakuje hranici 10 hodin. Indikátor stavu baterie je nenápadný a přitom lehko identifikovatelný. Už žádné tečky, ale jen jeden světelný proužek, který se postupně zmenšuje.

O reprodukci se stará 40mm měnič s výkonem 5W RSM ve frekvenčním rozsahu 100Hz - 20kHz. Když se podíváme na parametry předcházející generace, tak každý novější model je silnější a víc basovější, ale k tomu později.

Nepřehlédněte:
Recenze JBL Tune 205BT – bezdrátová náhrada za EarPods
JBL Clip 4

JBL Clip 4 se pro spojení se zdrojovými zařízeními spoléhá už jen na Bluetooth konektivitu, která je nyní ve verzi 5.1, jen se základními profily jako A2DP 1.3, AVRCP 1.6. Díky nim můžete přehrávat hudbu ve stereo režimu a ovládat reproduktor z vašeho mobilního telefonu.

JBL Clip 4

Kvalita přehrávání
Kritizovat zvuk u JBL se vůbec nevyplatí. JBL je pojem v oblasti reprodukce zvuk. Jen u takovýchto malých reproduktorů jste omezeni velikostí samotného zařízení, takže nějaké audiofilské zázraky nečekejte, ale stále na tak malý objem to hraje velmi slušně. Dokonce si dovolím tvrdit, že téměř jako JBL Flip, ale přeci má menší ozvučnici. A fyzikální zákony zatím oklamat neumí.

JBL Clip 4

Sám jsem překvapen, jak se dají neustále posouvat hranice v tak malém zařízení. Basová složka začíná na 100Hz a rozdíl těch 20Hz oproti Clip 3 je opravdu slyšet. Proto i ta pogumovaná plocha na zadní straně.

JBL Clip 4 je vynikající outdoorový reproduktor, který využijete při jakékoliv příležitosti a nabídne vám několikanásobně lepší zvuk než váš telefon, tablet, notebook či monitor s integrovanými reproduktory.

Nepřehlédněte:
Videorecenze: JBL GO vs GO2
JBL Clip 4
Dobrá zpráva, JBL Clip 4 ve vodě plave. Sice tak všelijak, ale nikdy ho neutopíte a zůstane na hladině

Pomůžeme při rozhodování
Většina z vás bude mít určitě dilema, zda koupit JBL GO 3 anebo pak už investovat do JBL Flip 5. Cena určitě bude rozhodující. JBL Clip 4 je dostupný v osmi barevných kombinacích za 1690,- Kč, což je o 600,- Kč víc než GO3 a o 1100,- Kč méně než Flip 5.

Já osobně bych šel do Clip 4 vůči GO3 už jen kvůli výkonu a také dobré výdrži na přehrávání hudby. Pokud bych měl porovnat Clip 4 s Flip 5, tak je pravda, že ve prospěch Flip 5 hovoří výkon a kvalita reprodukce, ale mínus je už mobilita a ve výdrži není velký rozdíl. Pro mě bude určitě favoritem Clip 4 v barevné kombinaci zeleno-žluto-fialové.

JBL Clip 4
comments powered by Disqus