Sluchátka do uší a na hlavu

Sluchátka do uší a na hlavu

V tomto testu máme dva typy sluchátek. In-ear, které si vložíte přímo do ucha a supra aural na uši. Všechny modely v testu jsou vhodné na přenášení, což je jejich hlavní výhodou. Mají dnes už takříkajíc povinnou výbavu v podobě integrovaného mikrofonu a možnosti telefonovat přes sluchátka. I zde platí, že cena není všechno, proto je třeba být při výběru sluchátek nadmíru obezřetný.
AKG N60NC
Toto jsou prvotřídní sluchátka na cetování. Mají aktivní systém odhlučení, který umožní odfiltrovat nežádoucí rušení okolí. Jsou tak ideální na cesty letadlem, vlakem nebo autobusem. Líbilo se nám, že výrobce používání sluchátek i s vypnutým režimem. I když se vybije integrovaný akumulátor, sluchátka se dají stále používat. Výrobce mluví o 30 hodinách se zapnutým Noise cancelling. Při testování se nám nestalo, že by se sluchátka vybila, takže jsme ve výsledku nezjišťovali reálnou délku výdrže. Stačí je každý týden jednou nabít nebo je nechat dobíjet, když máte volnou chvíli a máte po starostech.
Speciální důraz kladl výrobce na vyhotovení. V mušlích je použita paměťová pěna. Ta na uši dosedne tak dobře, že už po nasazení odfiltrujete běžný ruch. Obalené jsou v kůži, stejně taki spojovací most. Použitý je systém 3D-Axis, takže tu je možnost otočení mušlí do plochého stavu při přenášení a ještě k tomu možnost je složit ve spojovacím mostu. Na přenášení ideální, tak jsme je i vyzkoušeli - při cestování ve vlaku. Na odhlučnení jsou vynikající. Pokud si chcete odpočinout, klidně si dejte tato sluchátka na hlavu s aktivovanou funkcí i bez zapnuté hudby. Nevěřili bychom, kdybychom na trase Bratislava – Praha a zpět tato sluchátka reálně nevyzkoušeli. Jejich kompaktní rozměr je vhodný i pro ty, kdo nechtějí rozměrné mušle. Tyto s přítlakem na uši mají navíc dobrou stabilitu při chůzi a zároveň příliš netlačí. Neriskujete tak bolest hlavy.

AKG N60NC

Nabíjení je přes speciální kabel na jednom konci s USB portem, na druhém se stejným konektorem jako má propojovcí audio kabel. Ten je snímatelný. Pokud se tedy zlomí, dá se objednat nový. Na kabelu je mikrofon s tlačítkem na příjímání hovorů nebo ovládání hudby. Díky dlouhé výdrži nám tento neuniverzální kabel nabíjení nepřekáží. A řekněme, že je tak malý, že není třeba zvažovat, zda si ho vezmete nebo ne. 
Hudebně jsou sluchátka na vysoké úrovni. Silné a dynamické basy jsou doplněné o vyvážené výšky a překreslené středy. Skutečně jedny z mála ke kterým nemáme zvláštní výhrady. Je pravda, že rozdíl v reprodukci se zapnutm a vypnutým NC poznáte a nejednou jsme přemýšleli, zda některou hudbu nepustit v režimu bez odhlučení. Je to však jen detail a sluchátka výborně zvládají i virtuální 3D. Můžete s nimi hrát i hry, dívat se na filmy, ale na hudbu jsou opravdu nejlepší. Při dané ceně jsme rádi, že není třeba dělat kompromisy. 

HODNOCENÍ
+ kvalita materiálů – kůže, paměťová pěna, pohodlné nošení, vynikající odhlučení, daje se poskládat, vynikající zvuk
- žádné podstatné

Nepřehlédněte:
Recenze: AKG Y20
AKG Y20U
Tato sluchátka jsou absolutně ideální pro uživatele hledající něco speciálního. Všímněte si jejich krytí měničů. Je zkrácené, díky čemuž se stávají ještě nenápadnějšími. I když některé barevné varianty je prozradí. Dá se v nich totiž i ležet na boku. Též je využijete i při cestování, pokud se například ve vlaku chcete opřít o opěrku s hlavou na bok. Když pravidelně cestujete a přitom odpočíváte, víte o čem je řeč. Pokud tedy chcete tvarově co nejdiskrétnější sluchátka, toto josu jediné v testu a jedny z mála na trhu. Kabel není plochý, zamotává se snadněji, ale v tom až takový problém nevidíme. Není úplně imunní vůči interferenci přenášené štrýcháním o oblečení, ale je to jeden z těch lepších kabelů. Sluchátka mají už tradičně mikrofon a tlačítko na hudbu a hovory. Balení obsahuje tři vyměnitelné nástavce a pouzdro na přenášení.

AKG Y20U

Zvukově je cítit větší orientace na basy. Výšky i středy jsou mírně zastřené. Při přímém porovnání s posledním modelem JBL T280A nemají tak čisté výšky ani středy. Přímé porovnání ukázalo citelný rozdíl. Fanoušci nízkých tónů naše výčitky nebudou bráť vážně a je to v pořádku. Sluchátka jsou tedy přesností zvuku jednoduše jinde. Pokud však chcete skutečně kompaktní model, přimlouváme se za tento. Menší nesrovnalosti v přesnosti rádi přehlédnete.

HODNOCENÍ
+ ultra kompaktní, materiál kabelu, důraz na basy
- zastřené středy a výšky

JBL T280A
Malé špunty do uší tohoto typu jsou vhodné pro svou univerzálnost. Velmi dobře se nosí, mají propracovanou konstrukci a  ani s ostatními výhodami zvukově nijak nezaostávají. Dostupné jsou ve trěch barevných vyhotoveních a měniče mají hliníkové pouzdro. Krom toho je tu plochý kabel, který eliminuje výrazné zamotávání. Je pravda, že úplně „nezamotateľný“ není, ale díky jeho pružnosti ho snadno odmotáte. Sluchátka poslouží i při telefonování. Na levém kabelu je mikrofon spolu s tlačítkem na pozastavení hudby nebo přijímání hovorů. Dobře se nosí a sluchátka nevypadávají z uší. V balení jsou klasicky tři velikosti silikonových nástavců, které si přizpůsobíte tak, aby vám pevně držely v uchu. Za zmínku stojí i vysoký stupeň odhlučení už po nasazení. Proto jsou ideální nejen na cestování, ale i do kanceláře. Balení obsahuje i kapsičku na přenášení.

Nepřehlédněte:
AKG Y20(U) a Y40
AKG T280A

Zvukově jsme si reprodukci pochvalovali. Měniče jsou vyhotovené tak, aby poskytovaly technologii PureBass. Tu víc než kdy jindy pocítíte nejen dynamické basy, ale i ostatní audiosložky. Můžete si intenzitu ještě zvýšit a sluchátka nebuoduo produkovat příliš tvrdé basy. To je výhodou pro milovníky nízkých tónů. Zároveň musíme dodat, že nejde o typická preexponovaná sluchátka.To znamená, že hudba bude vyvážená bez nadměrného dunění. Silnou stránkou je produkce středních tónů. Po hlubším zaposlouchání jsme přeci jen odhalili mírný nedostatek. Výšky jsou mírně zastřené, ale je třeba se více soustředit, abyste to odhalili. Takže reálně nepocítíte žádné nesrovnalosti.

HODNOTECENÍ
+ plochý kabel, technologe PureBass, vyvážená reprodukce, dynamika nízkých tónů
- jen mírně zastřené výšky
comments powered by Disqus