Sluchátka s důrazem na kvalitu hudby

Sluchátka s důrazem na kvalitu hudby

Čtyři kusy testovaných sluchátek patří mezi to lepší, co na trhu najdete. Překvapí designem, zvukovými technologiemi a detaily. Našli jsme sice nějaké nedostatky, ale každému se vždy ve všem vyhovět nedá. Z našeho výběru si vybere prakticky každý, záleží jen na prioritách a vašem cenovém stropě.
AKG K845BT
AKG K845BT Tip Redakcie PC Revue     Tato industriálně vypadající sluchátka dostala ocenění Red Dot, které se uděluje za design. Kombinují běžná kabelová a bluetooth sluchátka. Osobitost tomuto modelu nemůžeme upřít a zaoblené hrany mírně maskují hranatější tvary. Dostupné jsou ve dvou variantách, v bílé a tmavošedé. Spojovací most je ocelový a kovová konstrukce sahá až k úchytům mušlí. Ty jsou z plastu, ale i tak jde o celkem pevná sluchátka. Citelně zpevněné je přichycení mušle a vyzkoušet to lze při jejím otáčení. Z celého vzhledu a mohutného systému přichycení, jako i z velkých mušlí, předpovídáme sluchátkám více domácí než venkovní použití. Kompletně obepnou uši, takže si vychutnáte dostatečnou dynamiku 50 mm měničů.

     Jemné polstrování ve spodní části spojovacího mosstu bychom si dokázali představit i bohatší. Sluchátka však lze nastavit tak, aby netalčila. Korekce velikosti oblouku je prostřednictvím 12 bodů na délce asi 3 cm. Kromě jemné korekce je dostatečně pevná, takže po opětovném nasazení netřeba nastavovat velikost znovu. S kabelem fungují i jako běžná sluchátka. Na pravé mušli lze aktivovat BT, nechybí ani tři tlačítka na ovládání hudby. Nabíjení je přes konektor microUSB na levé mušli. Integrovaný akumulátor s kapacitou 320 mAh vydrží zhruba 7 hodin.

     Zvukově jsou tato sluchátka velmi dobře vyladěna. Specialitou je důraz na výšky a středy, basy jsou dynamické. Nebudou příliš výrazné, ale nebudou ani zanikat. Reprodukce je zaměřena na ty, kteří umí ocenit kvalitní zvuk. Sluchátkám prakticky není co vytknout. Hrají skvěle a i zde tvrdíme, e při poslouchání vaší oblíené hudby uslyšíte frekvence, které jste možná doposud nevnímali. 

Nepřehlédněte:
Reportáž: Harman Group na IFA 2014
HODNOCENÍ
+ Kovová konstrukce, vzhled šedého modelu, propojení kabelem nebo přes BT, dynamika hudby, kvalita reprodukce
- Slabší obousměrné odhlučení

AKG K845BT

JBL Synchros E30
     Tento model můžete vzít kamkoliv. Je to dané velikostí, možností jejich sklopení i silnějším přítlakem. Sluchátka jsou vyrobená z plastu, hliníkový prvek je použitý při uchycení mušlí o spojovací most, ale i tam jen z části. Sluchátka jsou dostupná ve čtyřech barevných provedení a napájecí kabel je v barvě sluchátek. Používají tzv. 3D Axis režim uchycení. Lze je tedy otáček po vertikální ose a při přenášení je můžete složit v místě otáčecího mechanismu. Výrobce zvolil silnější tlak. Na domácí použití je doporučujeme jen těm, kterým takový přítlak nepřekáží. Jinak jsou vhodnější ven, protože zaručují stabilní držení na hlavě. Polstrování na spodní části spojovacího mostu je tenší, ale vzhledem k celkové konstrukci nám to nepřekáželo. Sluchátka v zásadě nikde nepříjemně netlačila. Na kabelu mají mikrofon a jedno tlačítko na ovládání hovorů nebo hudby.  I zde je technologie PureBass. Basy jsou citelné, ne však vtíravé. Jejich dynamika se nám zdála menší než při měničích s větším průměrem. Občas byly basy mírně "tvrdší", jinak k nim nemáme výhradu. Podstatné je, že sluchátka využijete i u náročnější hudby. Zřetelný projev středů a výšek je příjemný a ten, kdo má možnost poslouchat hudbu na dobré zvukové kartě nebo alespoň rozšíření hudby v přenosných počítačích, si vychutná bohatý zvuk. Stabilita zvuku je zachována i při vyšších hlasitostech.

HODNOCENÍ
+ Systém 3D Axis, celkový hudební projev
- Silnější přítlak na uši

JBL Synchros E30

Verdikt PC REVUE
     AKG K845BT jsou prémiová sluchátka zaměřená na náročné posluchače. Nejdůležitější charakteristika je kvalita zpracování a zvukového projevu. Využívat je můžete i v bezdrátovém připojení. Sluchátka JBL Synchros E30 jsou vhodná na venkovní použití, hlavně díky silnějšímu přítlaku. Hrajou dobře i díky technologii PureBass. Komu nepřekáží silnější přítlak a styl supra-aural, může si vybrat ze čtyř barevných variant a používat je kdekoliv.  Model Sony MDR-XB-450BV má zesílený projev nízkých tónů. Je výrazný a podle nás trochu kazí dojem z hudby. Můžete však tuto technologii vypnout a dosáhnete vyváženějšího zvuku. Nepříjemné překvapení, které bychom od Sony nečekali, byla konstrukční stránka a méně pohodlné nošení pro silný tlak spojovacího mostu v jeho horní části. Sony MDR-XB950AP jsou sluchátka, která si posluchače získají kvalitním zvukem a velmi pohodlným nošením. Využít můžete i speciální aplikaci při kabelovém spojení se smartphonem.
comments powered by Disqus