Sluchátka na každý den

Sluchátka na každý den

Název článku asi nejlépe vystihuje moje pocity po více než dvoutýdenním testování dvojice sluchátek. Vlastně otestované sem je měl za dva dny, ale jelikož jsem si je celkem oblíbil, strávil sem v jejich přítomnosti čas až do momentu, kdy jsme se museli definitivně rozloučit.
Z pěkně nadesignovaných krabičiek postupně vybírám stylové in-ear sluchátka E15 a E25BT. Vyšší číselné označení a koncovka BT znamená příslušnost k bezdrátové skupině sluchátek Éčková série, která aktuálně zahrnuje 5 modelů, postupně nahrazuje dosluchující řadu Synchros E. Kromě sluchátek nacházím v krabičce i další dvojici nástavců a přenosné pouzdro stejné pro oba modely. Konečně někdo v JBL pomyslel i na uskladnění in-ear sluchátek po dobu jejich přenášení.

JBL E15 v bílém elegantním vyhotovení jsou vybavené textilním káblíkem s délkou 90 cm včetně šikmé odolné přípojky osazené 3,5 mm jackem. Textilní káblik má kromě imageové funkce i jednu praktickou. Látková povrchová úprava zvyšuje odolnost proti zamotání. V praxi to znamená, že pokud na sluchátkách neuděláte úmyslně uzlík, sám se tam nevytvoří. Na textilní část dále navazuje dvojice pogumovaných káblíků s délkou 38 cm vedoucích k samotným sluchátkům. Na pravém se nachází jednotlačítkový ovladač se zabudovaným mikrofonem na komfortní telefonován. Tlačítkem se dá přijmout/ukončit hovor, spustit/pozastavit přehrávání, přeskočit na další skladbu nebo po podržení navázat komunikaci se siri, pokud využíváte na přehrávání hudby zařízení pracující na platformě iOS. 

JBL E25BT

JBL E25BT v černém vyhotovení stejně charakterizuje zkrácená textilní povrchová úprava kabelu mezi sluchátky, jelikož jde o bezdrátová Bluetooth in-ear sluchátka. Ovládání je třítlačítkové a umístěné je v pravé části. Uprostřed sluchátek je osazená baterie s logem JBL a klipem pro stabilní uchycení na límec. Zapouzdřená baterie má velikost standardního australského švába (5 x 2 cm) a kumuluje energii na osmihodinové nepřetržité poslouchání. Přímo na ni se připíná i zmiňovaný domůslný klip, který je součástí balení. Plné nabití baterie s kapacitou 120 mAh trvá dvě hodiny a signalizuje ho LED kontrolka, která se po plném nabití vypne.

Nepřehlédněte:
JBL pustil do prodeje další generaci sluchátek s bezdrátovou technologií
Špunty koncovek do uší s označením JBL jsou u obou modelů osazené magnety s různou velikostí. Průměr dynamického měniče modelu E15 má 8,6 mm. JBL E25BT má přesných 8 mm. Obě sluchátka disponují stejným frekvenčním rozsahem 20 hZ – 20 kHz a impedancí 16 Ω. Dvojici E15 a E25BT bych uložil do stejné zvukové police někde kolem sedmého regálu z deseti. Důrazné basy, příjemné středy a čisté, pěkně přereslené výšky jsou jejich společné charakteristické znaky. Univerzálnost při poslouchání téměř všech žánrů mě - pravdu říct - ani velmi nepřekvapila, jelikož mám tuto značku i cenovou kategorii dobře naposlouchanou. Celkový dojem vzhledem k ceně je více než uspokojivý, i když kvalita a zvukový projev modelové řady T, testované v minulém čísle, mě vzhledem k cenovce oslovil ještě o něco víc.

Přidanou hodnotou obou modelů je jejich nízká hmotnost. E25BT váží i přes zabudovanou baterii jen 16,5 gramu, díky čemuž úplně zapomenete, že je máte kolem krku, když je zrovna neposloucháte. A jelikož jde o bezdrátová bluetooth sluchátka, jejich ideálním partnerem může být například nový iPhone7 bez konektorů. Navíc za opravdu rozumné peníze. Mně se i přes komfort, který Bluetooth sluchátka bazpochyby přináší, o něco víc líbí verzo E15. Nebylo to zvukem, ten mají, jak už jsem zmínil, téměř stejný, ale právě bílé vyhotovení a imageový textilní káblík si mě u této verze získaly.
comments powered by Disqus