Sluchátka na běhání JBL Live 300TWS a JBL Tune220TWS na běžné nošení

Sluchátka na běhání JBL Live 300TWS a JBL Tune220TWS na běžné nošení

Dvojice sluchátek ze segmentu zcela bezdrátových s velmi dobrým zvukem. Jejich cenové rozdíly nejsou dány jen  vzhledem ale i celkovými možnostmi.
JBL Live 300TWS
Jsou vhodné i na sportování. Výborně drží v uchu a jsou vodě odolné s certifikací IPX5. Tedy zcela vodotěsné nejsou ale odolají postříkání vodou a nic se jim nestane, ani když se s nimi zpotíte.

JBL Live 300TWS

Na výběr jsou různé velikosti dobře přilnavých návleků i s aretačními gumičkami, které můžete ale také nemusíte použít. Nám nepřekážely a pokud se sluchátky sportujete, poslouží pro lepší uchycení v uchu. Díky podpoře Bluetooth 5.0 je k dispozici i zjednodušené párování.

JBL Live 300TWS

Stačí otevřít nabíjecí kolébku a zařízení s podporou BT 5.0 sluchátka automaticky najdou. V našem případě je průvodce nabídl přiřadit k našemu Google účtu pro jednodušší párování s jinými zařízeními. Také nabídl stažení aplikace na ovládání sluchátek. Má vlastní ekvalizér, umožňuje zapnout nebo vypnout automatické vypínání sluchátek nebo nastavit pozastavení hudby po vyjmutí z uší.

Nepřehlédněte:
Jak si správně vybrat Ture Wireless sluchátka
JBL Live 300TWS

Aktivní odhlučnění zde není. Pokud si ale vyberete správnou velikost nástavce, nepocítíte absenci této funkce. Těsní skvěle a během používání není třeba je neustále napravovat. Jsou vhodné i na delší nošení, tedy dokud se vám nevybije baterie. Neměli jsme pocit ani škrábání v uchu nebo nějakou dráždivou reakci.

JBL Live 300TWS

Pro pohyb ve městě je vhodná funkce Ambient Aware s propouštěním specifických zvuků. Díky tomu uslyšíte například provoz nebo blížící se objekt zezadu.

Pokud chcete poslouchat hudbu na pozadí a nesundávat sluchátka a současně s někým mluvit, na to je vhodná funkce TalkThru. Budete se moci normálně bavit s druhou osobou a její hlas bude sbírán mikrofony. Po vypnutí se hudba zesílí a uslyšíte zase pouze hudbu.

JBL Live 300TWS

Tím, že sluchátka velmi dobře těsní, bylo by mluvení i telefonování přes ně trochu nepřirozené. Sluchátka mají dotykové ovládání. Díky tvarování mušle zde není tak nepříjemný tlak při dotyku podložky a jemném zatlačení sluchátka do ucha.

Nepřehlédněte:
Jaká sluchátka vybrat na sportování?
Hudebně k nim nemáme žádné výhrady. Hrají velmi dobře a doporučujeme je i po zvukové stránce. Nabíjecí kolébka je nabije dvakrát zcela plus je tam podle výrobce cca dvouhodinová rezerva.

JBL Live 300TWS

Tedy nabije je jednou úplně a pak ještě na dvě hodiny přehrávání. Celkově vydrží na 20 hodin přehrávání. V praxi to znamená nutnost nabíjet sluchátka v kolébce jednou za několik dní.

JBL Tune 220TWS
Vhodné pro ty, co mají raději klasičtější špunty než in-ear sluchátka. Do ucha se jen přikládají a nemusíte si do zvukovodu dávat žádné nástavce. Nevýhoda pro ty, kterým tento typ sluchátek nedrží. Budou vám z ucha vypadávat.

JBL Tune 220TWS

Cenově jsou dostupnější a stojí o 50 EUR méně než první testovaný model. Balení obsahuje nabíjecí kabel. Vyměnitelné části nástavců zde nejsou, protože jsou pevně připojeny ke sluchátku. Z našeho pohledu je lemování kolem ústí reproduktoru příliš tvrdé. Ocenili jsme malé rozměry nabíjecí kolébky. Méně už nabíjecí konektor microUSB, no je přirozené, že je třeba se ohlížet i na cenu.

Nepřehlédněte:
Čím si vás získá dvojice nových bezdrátových špuntů od JBL?
JBL Tune 220TWS

Sluchátka samotné vydrží přehrávat hudbu 3 hodiny a kolébka je nabije ještě 5× i s rezervou. Celkově tak máte k dispozici 19 hodin, aniž by bylo třeba nabíjet. Model Tune 220TWS nemá dotykové ovládání ale klasické tlačítka. Jsou ukryty v horní části "paličky" a slouží k ovládání hudby, hovorů nebo digitálního asistenta.

JBL Tune 220TWS

Zvukově máte k dispozici dobré podání basů, třeba si však dát pozor na to, jak je máte založené v uších. Subjektivně se nám zvuk na Live 330TWS jevil lepší.

JBL Tune 220TWS

Výhodou tohoto modelu je možnost nošení po celý den bez toho, abyste si něco tlačili do uší a měli pocit neustále ucpaných uší.

JBL Tune 220TWS

Verdikt
JBL Live 300TWS na nás udělali velmi dobrý dojem. V uchu opravdu drží a po této stránce je určitě doporučujeme i na běhání. Budete s nimi spokojeni i hudebně, kvalita reprodukce je výborná. Dobře se s nimi i telefonuje

JBL Tune 220TWS je levnější model ale hlavně je to jiný typ sluchátek. Jsou řešením pro každého, kdo vyhledává tento typ provedení. Dají se nosit celý den, aniž by jste měli odhlučněné uši.
comments powered by Disqus