Sluchátka JBL C45BT budete rádi nosit celé hodiny

Sluchátka JBL C45BT budete rádi nosit celé hodiny

Pod značkou JBL jsou na Slovensku trhu v nabídce další z tzv. on-ear bezdrátových sluchátek. Ty nesou pojmenování JBL C45BT. Mezi tolika modely značky se mohou zdát jako jedny z davu. Opak je však pravdou. Proč si to myslíme?
Už letmý pohled po rozbalení sluchátek JBL C45BT prozrazuje, že je tu něco jinak, než u sluchátek řady Tune 4xx, 5xx či 6xx. A to je tvarování hlavového mostu sluchátek. Jistě, i celkový design je jiný, přece jen jde o jinou modelovou řadu. No toto tvarování mě hned upoutalo a byl jsem proto zvědav, jaký vliv to bude mít na nošení sluchátek.

JBL C45BT

V minulosti jsem vyzkoušel více JBL sluchátek (Everest 750NC, T460BT, T500BT, T600BTNC atd.) A většina, kromě Everest 750NC, doléhají na uši, tedy je neobepínají. Při takovém typu sluchátek jsem se často potýkal s problémem, že sluchátka dříve či později bolestivě tlačila na uši.

Protože při práci na počítači používám brýle, tak mi vadilo, že sluchátka na ně nepřirozeně tlačila, což způsobovalo další problémy. Pochopitelně toto se týká více sluchátek různých značek, ne vysloveně pouze JBL.

Nepřehlédněte:
RECENZE JBL Pulse 3: Moje nové oblíbené příslušenství!
Proč o tom věem mluvím? Protože po modelu Everest 750NC jsem konečně opět měl v rukou a několik týdnů i na uších sluchátka, která jsem rád nosil. Hlavový most sluchátek JBL C45BT je tak dobře tvarovaný, že pokud jsem předtím vydržel nosit sluchátka tak dvě až tři hodiny, u těchto se mi často stávalo, že i po pěti hodinách jsem si pořádně neuvědomil, že je ještě stále mám na uších.

JBL C45BT

Je to nejen díky tvarování, ale i vhodnému měkkému polstrování na hlavovém mostě. Také náušníky mají měkké a velmi příjemné polstrování. To zároveň přispívá k dobrému odhlučnění okolí při poslechu hudby. Ale k tomu se ještě dostanu.

Sluchátka JBL C45BT využívají pro přenos zvuku bezdrátovou technologii Bluetooth. Jednou z jejich výhod ale je, že mají i integrovaný audio konektor a v balení je audio kabel pro připojení k telefonu či audio soustavě a podobně. No a znovu, jako u modelu T600BTNC, jsem zůstal zaskočen, proč má koncovka, která se zasouvá do pravé mušle atypický rozměr a ne běžný, 3,5 milimetrový. Že by "ochrana" proti tomu, aby nebyly se sluchátky používány certifikované proprietární kabely? Možná.

Takové řešení se mi líbí, protože v případě, že by se vám vybila baterie a elektrická zásuvka je v nedohlednu, připojíte sluchátka přes kabel a můžete poslouchat dál. Jen si ho před cestou nesmíte zapomenout zabalit se zavazadly.

Nepřehlédněte:
JBL Boombox: Společník na každou párty
JBL C45BT

JBL C45BT mají všechny ovládací prvky umístěné na pravé mušli. Pro praváky super, leváci ... Ale aspoň jsou u sebe a mají i zvýrazněný povrch, takže se dá rychle si zvyknout na jejich správné ovládání. Shora dolů, nebo ze zadu dopředu následují takto. Posuvné tlačítko ON/OFF (které se automaticky vrací do původní polohy), hlasitost +, PLAY/PAUSE (přijetí/ukončení hovoru), hlasitost -, pak je zmíněný audio konektor a posledním je tlačítko Bluetooth.

Další z výhod těchto sluchátek je podpora multipoint, tedy připojení dvou zařízení současně. Když už máte se sluchátky spárován jeden smartphone, tlačítkem Bluetooth na pravé mušli spárujte i druhý. Případně můžete mít spárované dvě různá zařízení, telefon a tablet atd.

Takže z jednoho z nich můžete poslouchat hudbu a pokud by vám někdo volal na číslo v druhém telefonu, hovor bez nejmenších problémů přijmete. Také můžete přepínat, ze kterého zařízení budete poslouchat hudbu, zatímco to druhé zůstane v pohotovosti.

JBL C45BT

Sluchátka JBL C45BT jsou vybaveny baterií nespecifikované kapacity. Výrobce deklaruje její výdrž 16 hodin přehrávání hudby. Není třeba připomínat, že to závisí na hlasitosti poslechu a dalších vlivech. Během téměř dvou týdnů aktivního používání v průměru 6-8 hodin denně jsem sluchátka nabíjel jen třikrát.

Nepřehlédněte:
TEST JBL Boombox: když chcete ozvučit venkovní (ne)legální párty
Většinou jsem je ale měl připojeny pouze k jednomu telefonu. Multipoint jsem vyzkoušel kvůli jeho funkčnosti jen na několik hodin. Takže jak díky tomu, tak hlasitosti nastavené mezi střední a tříčtvrteční hodnotou, jsem dosahoval takové dobré výdrže baterie. Mimochodem, na její nabíjení využijete přibalený Micro USB kabel.

Co se týče zvukového výstupu, ze sluchátek JBL C45BT vůbec nejsem zklamaný. Jednak, jak jsem již výše naznačil, kvalitní polstrování dobře eliminuje okolní hluk. Takže při poslechu hudby vás nic neruší. Ostřejší a hlučnější zvuky pochopitelně registrujete, takže se nemusíte bát nosit sluchátka i venku. Naopak, když nemáte hudbu puštěnou, okolí, i když tlumeněji, slyšíte.

JBL C45BT

V mušlích jsou osazeny 40 mm měniče. Ty svou roli plní dobře a stejně jako u jiných sluchátkách JBL mohu dát výrobci za pravdu v tom, že i C45BT mají ten charakteristický JBL zvuk.

Ze sluchátek JBL C45BT šli plné basové tóny i dostatečné středové frekvence, ale ani výšky, v podobě smyčců či různých "cinkavých" nástrojů a zvuků se neztrácely. Také telefonování probíhalo bez nejmenších problémů. Já jsem druhou stranu vždy dobře slyšel a ani druhá strana si nikdy nestěžovala, že by mě špatně slyšela. Na ulici nebo v obchodě bylo proto občas komické sledovat lidi, kteří si mysleli, že si povídám sám se sebou. Dokud si nevšimli sluchátek na uších.

Když se po testování musím rozloučit s dobrým produktem, bývá mi to líto. Toto je také případ bezdrátových sluchátek JBL C45BT, jejichž doporučená maloobchodní cena je 99 €. Zaslouží si pochvalu z více aspektů. Zvukově, jak jsme u JBL produktů už zvyklí, opět nezklamali. Baterie skutečně vydrží dlouhé hodiny poslechu hudby, přičemž využijete i připojení audio kabelem. Podporují také připojení dvou zařízení současně (multipoint). Škoda, že v balení není jakýkoliv cestovní obal. Sluchátkům JBL C45BT udělujeme ocenění DOBRÁ CENA.

JBL C45BT

NAŠE HODNOCENÍ: 92%
Klady
+ Výdrž baterie
+ Pohodlné nošení
+ Připojení dvou zařízení současně
Zápory
- chybí alespoň jednoduchý látkový obal
- atypický konektor pro připojení audio kabelu

Jednou větou: Sluchátka JBL C45BT zaujmou kvalitním zvukem, pohodlným nošením, dlouhou výdrží baterie a také funkcí multipoint.
comments powered by Disqus