Síťové reproduktory brzy v ekosystému Apple

Síťové reproduktory brzy v ekosystému Apple

Jednou z nejdůležitějších novinek které firma Apple představila na konferenci WWDC v červnu 2018 je povolení přísných podmínek pro získání certifikátu Apple HomeKit. Už není vyžadován speciální hardwarový chip. A co to pro nás jako spotřebitele znamená?
Apple Homekit je dokonalé řešení jak ovládat svou inteligentní domácnost, pouze v rozvoji bránily přísné podmínky ze strany Apple. Ti, co měli možnost vyzkoušet reproduktory s funkcí AirPlay, už většinou nechtějí žádné jiné řešení i když teď už mluvíme o dvou různých věcech. Drahé licenční poplatky jen navyšovaly cenu koncových zařízení a trh stagnoval v tomto směru. To si asi uvědomili i v Applu a nyní již stačí ze stran výrobců doprogramovat softwarovou aktualizaci a mohou být v tomto ekosystému.

Harman/Kardon Citation

Někteří výrobci už na tom intenzivně pracují a momentálně zjišťujeme informace i u značky Harman / Kardon a JBL, zda pracují na tomto vylepšení. Totiž tyto značky mají v nabídce síťové reproduktory jako JBL Playlist, Xstream nebo Harman / Kardon OMNI. Všechny tyto reproduktory mají integrovanou funkci Chromecast a spolupracují s Google Assistant. Proto by jim nemělo nic bránit rozšíření i do Apple prostředí.

Harman/Kardon Citation


Nechce se nám čekat
Existuje i alternativa, pokud máte doma nevyužitý počítač a rozumíte trochu programování. Řešením je softwarový balík HomeBridge. Takto jsme si uměli k plné funkčnosti do Apple HomeKit integrovat inteligentní žárovky bez této certifikace, ale i reproduktor Harman / Kardon OMNI 20+. Sice se nám ještě nepodařila plnohodnotná integrace, ale umíme si pustit pomocí Siri internetové rádio přímo na reproduktor.

Bude aktualizace?
Právě teď zjišťujeme informace v Harman Group jak vidí budoucnost těchto aktualizaci. Jakmile se něco dozvíme, určitě vás budeme informovat. My sami jsme velmi zvědaví.

Harman/Kardon Citation
comments powered by Disqus