Sériové čísla na produktech od JBL jsou důležité

Sériové čísla na produktech od JBL jsou důležité

Často se nás ptáte na důvěryhodnost některých e-shopů a cen. Za některými „zázračnými cenami“ jsou i kotrmelce, které jsou schopní absolvovat mezinárodní podvodníci a spekulanti. Stále častěji se nám v servisu vyskytují reproduktory od JBL bez sériového čísla. Co to je za produkty? A co to pro vás jako pro zákazníka znamená? To vám zodpovíme v našem článku.
Oficiální produkty
Všechny produkty od JBL obsahují unikátní sériové číslo na několika místech. Sériové číslo je jakési „rodné číslo“ každého výrobku JBL. Každý produkt od JBL má sériové číslo určitě na krabici a potom na samotném produktu (viz fotografie). Např. v případě JBL Charge 4 se vyskytuje na místě konektorů.

Oficiální distributor produktů JBL pro Českou a Slovenskou republiku, společnosti DSI Czech a DSI Slovakia, umí na základě sériového čísla identifikovat, kde a kým byl produkt prodaný. To znamená, že umí identifikovat i výrobky, které byly na náš trh dodané neoficiálně, bez jakékoli záruky a podpory.

Chybějící sériové číslo
Už před koupí na prodejně anebo po doručení z internetového obchodu, si před rozbalením zkontrolujte, zda se na krabici takové číslo nachází. Pokud se vůbec nenachází, případně je přelepené anebo strhnuté, takový výrobek okamžitě vraťte. V prodejně je to jednoduché. Při koupi přes internet na to máte nárok do 14 dnů bez udání důvodu. Takové produkty, ikdyž můžou vypadat úplně identicky, můžou být produkty „fake“ nebo pocházet z nelegální distribuce.

Nepřehlédněte:
JBL Pulse 3 – Reproduktor, který na sebe upoutá pozornost světelnou show
Co znamená nelegální distribuce a jak můžete odhalit? Nelegální distribuce znamená, že kupujete výrobek bez záruky (případná oprava vás pak vyjde i na 1/3 ceny výrobku). Zapomeňte na uživatelský manuál v českém nebo slovenském jazyce. Do výrobku „vstoupila“ neodborně nepovolaná osoba, aby odstranila všechny stopy po ilegálním zdroji zboží a s velkou pravděpodobností minimálně narušila kompaktnost výrobku. Od takového výrobku dá „ruce pryč“ každý oficiální servis, a to od servisu značkových smartphonů až po laptopy a televize. Za nelegální distribucí si můžete například představit lidi a firmy z jižní Ameriky, či rusky hovořících krajin. Nákupem takových výrobků neriskujete jen ztrátu záruky, ale i nepojistitelné nepříjemnosti v podobě škod na majetku či zdraví.

S výrobky JBL bez sériového čísla nikde v servisu neuspějete. Takový produkt nepochází z oficiální distribuce pro Českou a Slovenskou republiku. Podívejte se na fotkách na rozdíly ve výrobcích, které mimochodem prodává jeden z největších Česko-slovenských IT distributorů.

JBL Charge 4

Schválně odstraněné sériové číslo

Když to vezmeme do extrému, je možné, že už originální krabici nevlastníte a na reproduktoru se vám sedřela informace o sérivém čísle. Sice by to musel být velký extrém, ale připouštíme. Ale když je schválně odstraněná informace o sériovém čísle i pod mřížkou reproduktoru, tak s reproduktorem není něco evidentně v pořádku. Na to, aby pro vás byl výrobek podezřelý ho nemusíte hned rozebírat. Začněte krabicí a porovnejte s výrobním číslem volně viditelným na výrobku. Pokud je chyba tady, bude i na místě, které pozná jen servis.

Oficiálnímu servisu JBL se stává často, že takto chtějí zákazníci uplatnit záruku na reproduktor, který už není dávno v záruce nebo záruku na zboží z vědomě neoficiálního prodeje tím, že si zakoupí identický model s úmyslem použít „novou krabici“ a „nové doklady“ ke starému výrobku a do servisu pošlou starší a nefunkční model na reklamaci. Tento postup nepomůže. Servis vždy kontroluje shodu všech dokladů a reklamaci jako záruční neakceptuje.

Nepřehlédněte:
RECENZE JBL Everest Elite 750NC: S těmito sluchátky budeš mít ode všech klid. Doslova
Všimněte si chybějící informace o sériovém čísle.

JBL Charge 4

JBL Charge 4

Rada na závěr

Můžeme vám dát jen pár rad. Kupujte reproduktory JBL jen u ověřených prodejců. Po zakoupení si zkontrolujte, jestli se sériové číslo nachází na krabici a případně, jestli se shoduje s tím, co je na reproduktoru. Zkontrolujte, zda obsahuje originální uživatelský manuál dovozce v českém a slovenském jazyce. Pokud se toto na obale, resp. na výrobku nenachází nebo neshoduje, radíme okamžitě takový výrobek vrátit a žádat výrobek obsahující tyto náležitosti.

„FAKE“ výrobky JBL zpravidla: nemají výrobní číslo ani na krabici ani na výrobku. Mnohé z nich mají slot na MicroSD kartu, který ale nemá žádný JBL výrobek. Takové výrobky mají podezřele nízkou cenu na úrovni zlomku oficiální ceny.

Oficiální servis JBL pro ČR a SR má online kontrolu sériových čísel, s dlouholetou historií všech údajů. Tato kontrola je neveřejná a „nastupuje“ až v samotném reklamačním procesu. Úspěch značky JBL na našem trhu je spojená i s promptím a zkušeným zákaznickým servisem, přístupem k originálním dílům, softwarové a odborné podpoře.
comments powered by Disqus