S hudbou okolo krku

S hudbou okolo krku

Hodit se někomu kolem krku, mít někoho na krku, strčit hlavu do chomoutu. Takové asociace mě napadly, když jsem dostal na testování tuhle podivnost. Osobní reproduktor na krk tu ještě nebyl. Americká společnost JBL ho veřejnosti představila na CES v Las Vegas a následně i na IFA v Berlíně.
Pokud hledáte alternativu ke sluchátkám, potom jste na správné adrese. Nechcete rušit svoje okolí zvukem z hifi soustavy nebo z rádia v autě, ale nemíníte ani riskovat pokutu za používání sluchátek za volantem? Voilá - máme tu řešení. Kolem krku si na ramena složíte lehkou podkovu s překvapivě dobrým zvukem, který neruší okolí. Můžete si v klidu povídat s přáteli a nezvyšovat přitom hlas, v čemž má prsty pokročilý psychoakustický koncept. S ním zažijete osobní zvukovou zónu par exellence.

JBL Soundgear

Hrající šála s hmotností 350 gramů disponuje kvartetem měničů s membránami o průměru 31 milimetrů. Ty vydají zvuk s výkonem 2 x 3 watty ve frekvenčním spektru od 100 Hz do 20 kHz. Plasticky tvarovaná podkova má nosnou vanu z tvrdého plastu, vrchní část je potažená textilií. Ve středu se skví oranžové logo výrobce. Rohy směřují dopředu a stačejí se dolu, čímž kopírují radius ramen. Díky bluetooth jste nejen hands-free, ale i ear-free, a plně tak věnujete pozornost svému okolí. Qaud převodník a posílení v oblasti basů produkují dobře strukturovaný zvuk, který na nižších kmitočtech neztrácí energii. Ergonomický tvar a intuitivní ovládání jsou jen dalším benefitem. Streamování hudby a zvuku vůbec z kompatibilních bluetooth zařízení je bezproblémové a komfortní. Ať už na procházce posloucháte své oblíbené kousky nebo sledujete telku a nechcete vyrušovat ostatní, Soundgear BTA od JBL vždy dobře poslouží. Plně nabitý (což trvá cca. 2 hoďky) pofrčí bezmála šest hodin. Ze smartphonu můžete díky zabudovanému mikrofonu přijímat hovory s potlačenou ozvěnou. Vzpomínaný mikrofon je duální a tak můžete klidně realizovat i konferenční hovory. Technologie AptX garantuje velmi nízkou latenci přenosu. Přepínání mezi  vzdálenými zdroji je bezproblémové. Poprvé jsem ho vyzkoušel ještě u Olivera v kavárně a kromě kultivovaného zvuku mě překvapilo, že můžeme s přáteli dál mluvit i bez toho, abychom na sebe hulákali. Přitom okolí vnímalo hudbu jen prahově. To svědčí o sofistikovaném směřování a věcička tak plní svůj účel. Co se týká samotného přednesu, zdá se, že jeho největší předností je prostorová plasticita. Výkon zařízení je dostačující pro rozumný poslech - nezažijete sice nářez jako na rockovém koncertu pod pódiem, ale na to, abyste si v lese zakřepčili to bohatě stačí. Frekvenční průběh je pozoruhodně vyrovnaný, žádné pásmo netrčí a žádné není potlačené. S ohledem na velikost měničů třeba brát marketing kolem podání basů s rezervou, rozhodně však nechybí. Velmi dobře mi zahrála i klasika z HD media s rozlišením 96/24. Mohl sem si vychutnat detaily, nuance souhry, jako i pěknou prostorovou klenbu koncertního sálu.

JBL Soundgear

Řádně natlačený popík způsobuje zařízení v mezní hlasitosti mírný stres, ale o zkreslení ještě nejde, což je dobře. Balení obsahuje i drobnou zázračnou skříňku, kterou je bezdrátový bluetooth audio vysílač umožňující pohodlné spojení s televizorem. Otestovat sem tak mohl i telku. Dialogy filmu s ruchy a hudbou na pozadí působily reálně, dramaticky a živě. Zkrátka dobře sem se bavil. I telefonování sem otestoval, kolemjdoucí si jistě mysleli, že trpím   „samomluvou“, případne že sem nějaký ufónský agent.

Nepřehlédněte:
Recenze JBL Soundgear BTA
Soundgear BTA z domu JBL je fajnová věcička, která se vám jistě šikne. Benefity oproti sluchátkům a stacionárním zdrojům jsou zřejmé. Hudba je stále s vámi a vy se nejenže volně pohybujete, ale vaše ruce jsou volné k manipulaci s předměty a uši svobodné pro bezpečné vnímání okolí. Za cenu těsně pod hranicí 200 eur dostanete verzatilní zařízení s dobrou využitelností, pokrokovou technikou a designem, které zpříjemní vaše dny na této Zemi hudbou, mluveným slovem, filmy i hrami a usnadní i vaši komunikaci a zvýší bezpečí.

HODNOCENÍ
+ vyhotovení
+ inovativnost
– méně výrazný bas
comments powered by Disqus