Ruší vás okolí? Vyzkoušejte JBL Live 650BTNC

Ruší vás okolí? Vyzkoušejte JBL Live 650BTNC

JBL má své produkty perfektně zvládnuté a svého zákazníka dobře zná. Nepřekvapí proto, že JBL Live 650BTNC jsou správným a jistým krokem. Největší předností je ANC, zvuk je tradičně na vysoké úrovni.
Produktová řada JBL E je minulost. Má však následovníka v podobě Live. Na pár týdnů jsem měl na testování vlajkovou loď z této kategorie, JBL Live 650BTNC. Mohu říci, že vyniká ve více směrech.

JBL Live650BTNC

JBL si na designu dává záležet a jinak tomu není ani v případě JBL Live 650BTNC. V černé barvě vypadají elegantně, zároveň svěže a jsou příjemně nenápadné. Hlavový pás je z pohodlné odolné tkaniny. Náušníky jsou z umělé kůže a velmi příjemně sedí na uších. Dokonce po více hodinovém nošení vás nebudou tlačit nebo vám na hlavě vadit.

JBL Live650BTNC

V levém náušníku je microUSB konektor pro nabíjení. Více by potěšilo USB-C. Stejným náušníkům aktivujete hlasového asistenta. V návodu se píše, že si musíte vybrat mezi Google Asistentem a Alexou od Amazonu. Pro výběr potřebujete aplikaci My JBL Headpones, kde se hned dozvíte, že je nemůžete aktivovat současně. Mezi hlasovými asistenty však lze pohodlně přepínat. Občas budete muset restartovat aplikaci, aby se změny projevily.

Nepřehlédněte:
RECENZE JBL Pulse 3: Moje nové oblíbené příslušenství!
JBL Live650BTNC

Já jsem po spárování sluchátek krátkým podržením prstu na náušnici aktivoval Siri bez nastavování. Vše fungovalo jak mělo, dokonce když jsem vyprávěl opravdu potichu, tak mě sluchátka slyšeli a Siri plnila bez problémů všechny příkazy.

V pravém náušníku jsou ze spodní strany tlačítka ovládání. Dobře vyřešené je zapínání sluchátek. Toto tlačítko je posuvné a doplněno o LED kontrolkou. Pokud svítí bíle, sluchátka jsou spuštěny. Při párování bliká modře, po spárování svítí modře nepřetržitě.

JBL Live650BTNC

Hned vedle je trojice tlačítek na ovládání hlasitosti a ke spuštění nebo přerušení skladby, také přijetí či odmítnutí hovoru. Tlačítková řada je přerušena otvorem na 3,5 mm jack konektor.

Výpočet tlačítek uzavírá ovládání Bluetooth a Active Noise Cancelling, ANC. Bluetooth párování spustíte přibližně dvousekundovým podržením tlačítka. Po spuštění ANC vám bude svítit bílá kontrolka. Bohaté možnosti ovládání však mají drobnou chybičku krásy. Poslední dvě tlačítka jsou hned vedle sebe a vždy, když jsem chtěl zapnout / vypnout ANC, vypnul jsem Bluetooth.

Nepřehlédněte:
JBL Boombox: Společník na každou párty
JBL Live650BTNC

Sluchátka jsou šikovným pomocníkem na telefonování. Obzvláště díky tomu, že model podporuje více bodové připojení, tedy celkem pohodlně přepnete mezi zařízeními. Mikrofony jsou jemné a dobře chytají zvuky, co jsem naznačil už při Siri.

Náušníky jsou spojené spojovacím mostem s téměř 360 stupňovým kloubem, díky čemuž je na hlavě perfektně přizpůsobíte. Hmotnost sluchátek je 260 gramů, což je za mě okej.

JBL Live650BTNC

Aplikace My JBL Headphones nabízí několik přednastavených křivek ekvalizéru samozřejmě si můžete zvuk vyladit i podle své chuti. Já jsem místy zůstal příjemně překvapen, co všechno se se zvukem pomocí aplikace dá dělat.

Silnou zbraní JBL Live 650BTNC je zmíněno ANC. Sluchátka vás od okolí perfektně odizolují. Já jsem je používal, i když jsem neposlouchal hudbu, ale potřeboval jsem se soustředit na práci. Na kolegy v redakci jsem zapomněl hned, když jsem zapnul ANC. Jediná věc, kterou bych vytkl je, že si ANC v aplikaci nevíte přizpůsobit, pouze vypnout a zapnout. Na ulici ho v zájmu vlastní bezpečnosti nepouštějte.

Nepřehlédněte:
TEST JBL Boombox: když chcete ozvučit venkovní (ne)legální párty
JBL Live650BTNC

Pro sluchátka s aktivním potlačením okolního ruchu přísluší jemné šumění, které vytvářejí aktivní mikrofony. V JBL Live 650BTNC tento šum neslyšíte, ani když máte sluchátka nasazeny pouze na odizolování se od okolí. Tedy bez spuštěné hudby.

V aplikaci také potěší tipy na používání. Otravné však je, že sluchátka musíte nejprve spárovat se zařízením přes Bluetooth nastavení, až potom vám aplikace bude fungovat. Já jsem v appce nejčastěji kontroloval stav baterie sluchátek, která se zobrazuje na hlavní stránce.

Výrobce uvádí 30 hodinovou výdrž baterie s vypnutým ANC a 20 hodin se zapnutým ANC a Bluetooth. Při střední hlasitosti jsem na jedno nabití v práci vydržel se sluchátky dva dny. Údaje od výrobce tedy, při střední hlasitosti, odpovídají realitě. Rychlonabíjení dodá sluchátkům za 15 minut energii na další dvě hodiny hraní. Pro mě velké plus. Ocenil jsem to zejména, když jsem sluchátka záměrně úplně vybil, den používal přibalený kabel s 3,5 milimetrový jackem, mimochodem kabel má i mikrofon a ovládání hlasitosti, a pak jsem je zapomněl dát nabít.

JBL Live650BTNC

Při Bluetooth sluchátkách málokdy dobrovolně sáhnete po kabelu s 3,5 milimetrovou jack koncovkou. Během testování jsem takto sluchátka používal jeden den. Zvuk se podle mě nezměnil. Kabel osobně vidím spíše jako záložní řešení pro případ, že sluchátka zapomenete nabít, tak jako já. Pozitivně mě překvapilo zpracování kabelu. Chrání ho na dotyk příjemná tkanina, která je navíc i pěkná.

Pokud jste fanouškem značky a přes ruce vám prošlo několik modelů sluchátek, či přenosných reproduktorů, zřejmě jste si všimli typický oranžový nabíjecí kabel. Na jedné straně je perfektní, protože se vám nikdy nezamotá, na druhé nekonečně otravný neboť ho jen s velkou námahou nějak organizovaně smotat. Dříve jsem se však zamyslel, zda by JBL nestálo za zvážení nabídnout u některých vyšších modelech i černou variantu. Právě při JBL Live 650BTNC bych to uvítal.

JBL Live650BTNC

V balení naleznete také ochranné kapsu na sluchátka, která je z odolné látky, pohodlně se do něj vejdou i kabely a navíc je fakt hezké.

JBL má svůj zvukový rukopis jasný. Jinak tomu není v případě JBL Live 650BTNC. Zvuk má výraznější basy, je dynamický a moderní. Na své si přijdete napříč hudebními žánry. Samozřejmě, víte si křivku ekvalizéru přizpůsobit, ale pokud ji necháte v přednastaveném módě, nic nezkazíte. 40 mm měniče toho zvládnou nad očekávání. I když jsem v plné hlasitosti pouštěl různé šílené hudební žánry, například hardbass, neslyšel jsem, že by nestíhali nebo zvuk zkreslovaly.

JBL Live650BTNC

Nové Live 650BTNC se opravdu povedly. Jejich nejvýraznější charakteristickým rysem je ANC. JBL charakteristický zvuk je stavený na jistotu a designu není co vytknout. Zbývá tedy cena. Ta je 199,00 € na stránce slovenského distributora. Pokud by byla nastavena cena i o 30 eur výše stále bych řekl že je absolutně přiměřená. Zejména pro ANC. Ve stejné cenové kategorii byste déle hledali sluchátka, které budou alespoň na stejné úrovni.

ANC až na překvapivé úrovni, zvuk tradičně dobrý, jak tomu je od JBL zvykem, stejně jako design a rozhodně potěší rozšířené ovládání pomocí aplikace. Škoda microUSB portu. Jinak v této cenové kategorii není sluchátkům podle mě co vytknout.

Naše hodnocení: 96%
Výhody
+ Aktivní potlačení zvuku
+ Použité materiály
+ Velmi příjemná cena
Nevýhody
- microUSB pro nabíjení
- ANC se v appky nedá nastavit
- tlačítka na náušnici jsou příliš hustě na sobě
comments powered by Disqus