Rozdílná dvojčata

Rozdílná dvojčata

Koncem minulého roku jsme testovali největší a nejdražší přenosný reproduktor Jam Audio Zero Chill. Tentokrát tu máme dva podobné kompaktnější přenosné reproduktory od stejného výrobce, které tě zaujmou zejména překvapivou cenovkou.
Balení
Oba reproduktory jsou dodávány ve stylové papírové krabičce. Hodně v ní nenajdeš. Jednu papírovou obálku a samotný reproduktor. Papírová obálka obsahuje kartka propojovací AUX kabel a nutné prohlášení, které vyžaduje zákon. Manuál je zpracován na styl IKEA. Jen ilustrované pokyny a vysvětlení jak ovládat reproduktor. Takto je to multijazyčné pro kohokoliv na světě. Všimli jsme si, že stále více výrobců začíná prosazovat toto řešení manuálů.

Reproduktor
Velikost a provedení obou reproduktorů se nám velmi líbí, protože oválné provedení a výška okolo 9.5cm nám připomíná běžné 2dc hrnky, které najdete v domácnosti. Už jen ouško na držení jim chybí. Namísto toho dominuje reproduktorem závěsné poutko, které je poznávacím znakem celé modelové řady přenosných reproduktorů Jam Audio. Toto poutko kontinuální přejde na ovládací panel se znázorněnými ikonami X | O. Právě i střední předělovací | je nejdůležitějším prvkem celého reproduktoru. Ten slouží zejména k zapnutí a vypnutí reproduktoru. Tlačítko má ale mnohem více funkcí, záleží v jakém režimu si a jak dlouho ho podržíš.

Jam Audio reproduktory

Dalším společným prvkem je spodek reproduktoru a platí to samé jako už při popisovaném Jam Audio Zero Chill. Na spodku reproduktoru najdeš úložný prostor, kde na cívce je namotán microUSB nabíjecí kabel a zpřístupnit si konektor pro nabíjení a Aux In konektor. I v těchto malých modelech se našel prostor na boční otvor, kterým přetáhneš kabely, aby reproduktor během nabíjení nemusel stát nakřivo nebo dole hlavou.

Nepřehlédněte:
RECENZE JBL Pulse 3: Moje nové oblíbené příslušenství!
Rozdíly
Reproduktory jsou téměř identické a cenový rozdíl je jen 10 €. Jaký je vlastně tedy rozdíl? Za 10 € navíc dostanete v Dobule Chill reproduktoru 12 hodinovou výdrž přehrávání oproti 8 hodinám a 5W výkon namísto 3W. Nejpodstatnějším rozdílem je, pokud plánuješ si koupit dva reproduktory Double Chill, že je mezi sebou víš bezdrátově spárovat. Samotný název k tomu vybízí.

Společná výbava
Oba reproduktory disponují certifikací IP67, což znamená, že jsou prachotěsné a vydrží kontakt s vodou 30 minut v 1m hloubce. Pro komunikaci slouží Bluetooth ve verzi 4.2 spolu s integrovaným mikrofonem, takže je lze použít i pro handsfree telefonování.

Jam Audio reproduktory

Naše malé soukromé hodnocení
Reproduktory jsou to šikovné, malé s vynikající cenou. Velmi dobře hrají, na to jak jsou malé. Jedině co se nám nelíbilo, zejména na modelu Double Chill, že zvuk vychází z vrchní části reproduktoru a ne po obvodu. Právě model Double Chill má design na to, aby nasměrovaly reproduktory do boční části. Proto ani nemáte mnoho možnosti směřovat reproduktor na sebe, když reproduktor má stát na podstavci. Tento zvuk pak směřuje někam nahoru.

Druhé co jsme si všimli, ale málo lidí to asi využije, je zpoždění přehrávání. Při hudbě to máš jedno, ale co kazí zážitek, když díváš film na notebooku nebo tabletu a máš napařování reproduktor, když reproduktor přehrává zvuk přibližně o 3/4 sekundy později. Toto se nedej při levnějším Chill Out, ale při dražším modelu Double Chill. Přikládáme to funkci pro bezdrátové párování dvou reproduktorů, aby se stihli synchronizovat. Tímto negativem "trpěl" i dříve recenzovaný Jam Audio Zero Chill.

Nepřehlédněte:
JBL Boombox: Společník na každou párty
Jam Audio reproduktory

Koupit či nekoupit?

Určitě ano, pokud chceš lepší zvuk, jak vychází z integrovaných reproduktorů notebooku, telefonu či monitoru. Pak si jedině třeba ujasnit na co to chceš. Reproduktory jsou pracho těsné a voděodolné čili jsou na ven, kde budeš málokdy dívat na film. Tam bychom šli do vyššího a výkonnějšího modelu Double Chill. Menší model bychom volili v případě, kdy má s tebou cestovat a chceš ho použít i doma ke shlédnutí filmů.
comments powered by Disqus