Repráček pro malé dětské ručičky

Repráček pro malé dětské ručičky

Všichni víme, že děti jsou malí ďáblové. Jsou schopné zničit i kovovou kouli. Právě jim jsme dávali v minulosti "testovat" nezničitelné baterie Varta. Ty naštěstí obstály. A do těchto nebezpečných vod, uvedla firma JBL reproduktor JBL JR POP.
Dostupnost barev
Reproduktor JBL JR POP se dodává v šesti různých barvách. Barvy jsou příjemně zvoleny pro děti a vysloveně najdete určení jak pro kluky i pro holky. Dokonce si troufáme říct, že i dospělí si vyberou tu svou barvu. Nejsou vysloveně jednobarevné. Základní barvu vždy doplňuje nějaká jiná, případně jiný odstín barvy. My bychom si určitě vybrali z nabízené kolekce.

Balení
Reproduktory jsou dodávány v jednoduchém plastovém blistru. Co musíme pochválit, že blistr není zcela zatavený a nebudete při rozbalování s ním bojovat s nůžkami či nožem jako např., Když se chcete dostat k zakoupené microSD kartě.

JBL JR POP

V balení kromě základního reproduktoru je přibalena i papírová krabička. V něm najdete krátký oranžový microUSB kabel pro nabíjení, potřebné manuály ve světových jazycích (lokalizovaný manuál je nalepený zvenku na zadní straně) a sadu samolepek pro přizpůsobení reproduktoru. To nás moc nezajímá, spíše co dokáže reproduktor JBL JR POP.

Nepřehlédněte:
Levný JBL reproduktor, vás může vyjít draho
JBL JR POP

Popis reproduktoru
Provedení reproduktoru se nám velmi líbí a je zde velká podobnost s JBL Clip. Pro fyzické srovnání jsme vyhrabali z útrob skladu Clip ve verzi dva. Ten je o něco větší, ale více se nám líbí novinka JR POP. Velmi se nám zamlouvá textilní poutko s cvočkovým zapínáním z umělé hmoty. Děti si na něm neublíží a pověsit to můžete kamkoli. Dokonce celé materiální provedení je přizpůsobeno pro děti. Na reproduktoru není nic ostré, ani nic kovové, čímž by si mohlo malé dítě ublížit. Ani samotný plast není zcela tvrdý, spíše příjemný na dotek. Když to máme přirovnat, tak se to podobá na jakoukoliv dětskou hračku, která musí splňovat nějaké normy.
JBL JR POP

JBL JR POP

Po obvodu JBL JR POP se nachází 5 tlačítek. Dvě tlačítka na jedné straně pro ovládání hlasitosti a na druhé straně knoflík pro zapnutí / vypnutí, bluetooth párování a zapínání / vypínání osvetelenia. Právě poslední jmenované je funkce, která se dětem bude nejvíce líbit. K tomu se dostaneme později. Úplně na spodku se nachází zapuštěný microUSB konektor pro nabíjení.

JBL JR POP

JBL JR POP

Technická specifikace hovoří o voděodolnosti se stupněm krytí IPX7. To znamená, že reproduktor zvládne 30 minutový pobyt ve vodě v hloubce jednoho metru. Zvládnout by měl i dětské nástrahy. I když už tříleté děti si nedávají všechno do úst a neslintajú na všechno, tak klidně můžete JR POP dát i batolete. Reproduktor to přežije bez újmy. Odolnost vůči pádem či tryskáním o zem jsme netestovali, ale jelikož celý povrch je mírně pogumovaný, měl by to zvládnout. Neříkáme, že zvládne úplně každou situaci. Tak jak zmínili v úvodu, děti jsou schopné zničit i kovovou kouli.

Na papírovém podkladu je také znázorněno, že JBL JR POP je určen pro děti od tří let výše. Pro krátkost času na testování tohoto reproduktoru jsme si nestihli pořídit žádné dítě v takovém věku. Testovala to osoba už v pubertálním věku.

JBL JR POP

24 hodin s reproduktorem JBL JR POP
Plně nabitý reproduktor vydrží přehrávat hudbu přibližně 5 hodin. Na tuto dobu jsme se bez problémů dostali s vypnutým podsvícením. Za slunečného počasí podsvícení nemá velký význam zapínat. Reproduktor jsme připnuli na školní tašku a spárovali přes bluetooth se starším telefonem: iPhone 6. Reproduktor nemá žádnou jinou možnost připojení. Dnes se již stává standardem, že se upouští i od Aux konektoru (klasický 3.5mm jack). Párování proběhlo okamžitě bez jakéhokoliv problému.

Nepřehlédněte:
JBL má zcela novou sérii audio drobností pro děti
JBL JR POP

Zamrzí, že na telefonu se nezobrazuje stav baterie reproduktoru a neindikuje ho ani samotný reproduktor. Ale znovu připomínáme, je to pro malé děti, které takové věci vůbec netrápí a také by takové informace byly pro ně zbytečné. Pro ně jsou důležitější ty dodávány samolepky. Během přehrávání hudby, jsme nezaznamenali vůbec žádné výpadky. Určitě jste zvědavý na hlasitost a kvalitu přehrávání. Rodiče jistě potěšíme.

Hlasitost reprodukce je limitovaná a nehraje určitě tak hlasitě jako JBL Clip 2 nebo populární JBL GO, i když papírově mají stejný výkon 3W. Zde výrobce opravdu myslel na děti a hlasitost omezil na rozumnou úroveň, aby nepoškodil sluch dětí. Nehraje zas vysloveně tiše, ale netrhá ani uši. Rovněž kvalita reprodukce, hlavně basové složky je o něco horší. Papírově končí basová složka na 190Hz. Nic hrozné, i tak dětem budete pouštět přes to pohádky nebo dětské písničky, kde se basy téměř vůbec nevyskytují. Po kvalitativní stránce si dovolíme tvrdit, že to hraje zcela identicky jako JBL GO. Je také možné, že inženýři z JBL vzali měnič z JBL GO a zabalili ho do tohoto JR POP. Dokonce i cena tomu odpovídá, která je identická.

JBL JR POP

Poslední vychytávkou, kterou se odlišuje JR POP od běžných reproduktorů, je kruhové podsvícení reproduktoru. To se snaží hrát do rytmu přehrávané hudby a můžete jej také vypnout tlačítkem na reproduktoru. Samotné podsvícení ani výběr barev nelze nijak ovládat. Náhodně se tak mění barvy.

JBL JR POP

Jít do tohoto reproduktoru?
JBL JR POP je cenově zcela identicky jako JBL GO2. Parametrově téměř také na vlas. Pokud máte rádi veselé až dětské barvy, případně se u vás vyskytuje dítě, reproduktor je přímo pro vás stvořený, což byl i účel. Velmi se nám líbí i bezpečné provedení, voděodolnost s praktickým poutkem na zavěšení.

Nepřehlédněte:
Malé, hravé, odolné, ideální na léto

Když se tak zamyslíme na závěr a porovnáme s nejlevnějšími reproduktory JBL, tak JBL GO má velmi ostré hrany, což už při JBL GO2 je ošetřeno, ale tomu chybí zas poutko na zavěšení. Dítě může tak reproduktor snadněji ztratit. Aktuální model JBL Clip 3 je zas podstatně dražší, což by mohl být konkurent při rozhodování, ale ten zas obsahuje kovovou skobu, kde si dítě může skřípnout prst a hraje dost nahlas. Pokud máte tedy dítě tak do 7 let, JBL JR POP je určen přímo pro vás.

JBL JR POP
comments powered by Disqus