Recenze: Vyzkoušeli jsme za vás malý JBL reproduktor, který v sobě ukrývá kvalitní muziku za rozumnou cenu

Recenze: Vyzkoušeli jsme za vás malý JBL reproduktor, který v sobě ukrývá kvalitní muziku za rozumnou cenu

Trh přenosných reproduktorů je v současnosti doslova přesycený různými značkami a parametry. Staly sa fenoménem, který reprezentuje dnešní dobu, kdy lidé chtějí, aby všechno bylo přenosné a lehké.
Cíl výrobců je vytvořit produkt, který je lehký, přenosný a má zajímavý a pěkný design, který se bude líbit široké skupině lidí a zaujme na první pohled. Už několik let se v této oblasti pohybuje i známá značka JBL, která patří pod velkou audio společnost Harman Industries. Její oblíbené reproduktorové "obloučky" se staly na trhu reproduktorů kompatibilních s Apple produkty fenoménem a alespoň od vidění je poznal každý zarytý jablíčkář. Reproduktor JBL GO byl představen na letošní CES konferenci a už tam zaujal svým laým rozměrem, jednoduchostí a různými barevnými provedeními, která už na prvních obrázcích vypadala jako velmi podařená.

JBL GO

BALENÍ

JBL GO jsou balené v drobné decentní průhledné plastové krabičce. Průhledné balení oceňujeme, protože člověk si může prorovnat jednotlivé barvy a vybrat si takovou, která ho opravdu zaujme nejvíc. Podle balení je viditelné, že značka JBL se reproduktory snaží prezentovat už při prvním kontaktu se zákazníkem. S otevřením nebyly nejmenší problémy. Balení obsahuje reproduktor JBL GO a USB kabel pro nabíjení. My jsme si vybrali černé provedení reproduktoru, které je velmi decentní a nenápadné. 

JBL GO

DESIGN
Design JBL GO je založený na jednoduchosti. Tvarově připomíná drobnou cihličku. Povrch reproduktoru je příjemně pogumovaný, takže se dobře drží a i při položení na nestabilní nebo kluzký povrch nesklouzne. Na přední a na zadní straně reproduktoru je nápis JBL, který je sice dost velký, ale i přes to nepůsobí rušivě a dotváří celkový dobrý dojem z produktu. Na horní straně najdeme 5 talčítek, kterými se reproduktor ovládá. Tlačítka jsou velmi příjemně zpracovaná. Modrá LED dioda nás informuje o funkcích. O jejich přítomnosti nás informují poktogramy, stačí jen zatlačit v dané místě na pogumovaný povrch. Odezva tlačítek je velmi dobrá, k omylům nebo překlikům v našem případě vůbec nedocházelo. 

Nepřehlédněte:
Audio Video Show Praha 2016
Ovládat ho ve tmě nebylo z počátku z počátku velmi jednoduché kvůli absenci podsvícení, ale po chvíli se na to dá v pohodě zvyknout. Reproduktor obsahuje následující tlačítka: tlačátko ON/OFF, tlačítko na ovládání Bluetooth, dvě tlačítka na ovládání hlasitosti a tlačítko na telefonování. Na bocích reproduktorů najdeme micro USB port pro nabíjení a 3,5 mm jack pro propojení pomocí kabelu. JBL GO má na boku i praktické ouško na připevnění řemínku pro přenášení. My jsme tento způsob přenášení vyzkoušeli jen jednou, ale nanašli jsme v něm smysl. Když vezmete JBL GO poprvé do rukou, zaujme vás hlavně kvalitně zpracovaná povrchová úprava. Reproduktor je opravdu drobný, jeho rozměry jsou 68,3 x 82,7 x 30,8 mm.To, co vás určitě překvapí je poměrně vysoká hmotnost. Reproduktor má hmotnost 130 gramů, což vůbec není moc, ale vzhledem k miniaturní velikosti je vyšší hmotnost citelná.

JBL GO

VÝKON A ZVUK
Po zapnutí samotných reproduktorů a Bluetooth je připojení k vašemuk iPhonu opravdu bleskové. Stačí mít zapnutý Bluetooth na iPhone a v seznamu zařízení zvolit položku JBL GO. iPhone se bezdrátově přes  Bluetooth bleskurychle připojí k reproduktorům a diskotéka může začít. Měnič má jen 40 mm a dokáže pracovat ve frekvenčním rozsahu od 180Hz do 20KHz, i přes to reproduktory hrají velmi dobře, i když je občas cítit nižší výkon v hloubkách. Výšky a středy jsou vzhledem k velikosti reproduktoru na velmi dobré úrovni.  JBL GO rozezvučí pokoj velikosti 25 metrů čtverečných bez problémů. U větších prostor musíme očekvat nižší kvalitu hudebního zážitku. I přest to ale na svou velikost hraje velmi obstojně. Velikost je pravděpodobně primární důvod, proč koupit tento reproduktor. Jeho přenosnost je neuvěřitelná, opravdu se vejde kamkoliv. Můžete si ho vzít s sebou na chatu, do přírody, na grilovačku, jednoduše kamkoliv. Dokonce jsme několikrát nechtíc otestovali jeho odolnost vůči pádu, který zvládl na výbornou. Po několika drsných pádech jsme čekali alespoň povrchové poškození, ale díky pogumovanému na něm nebyly žádné známky poškození. K hovorům jsme použili reproduktor několikrát a dospěli jsme k závěru, že je pohodlnější telefonování s iPhonem u ucha, než prostřednicvím reproduktoru. V případě nižší kvality signálu byl zvuk nekvalitní a šum více nezničitelný. 

BATERIE
Baterie v JBL GO má kapacitu 600mAh a nabíjí se pomocí oranžového micro USB kabelu, který je v balení. Oceňujeme barvu nabíjecího kabelu, protože pokud má člověk více kabelů podobných velikostí, může se stát, že v nich začne mít nepořádek. Právě díky oranžové barvě jsme nemuseli nikdy přemýšlet, po kterém kabelu sáhnout. Výrobce uvádí výdrž baterie 5 hodin, ale při nižší hlasitosti lze dosáhnout i delší výdrž. Samotné nabíjení je jednoduché a přes náš MacBook Air trvalo 112 minut.

JBL GO

ZÁVĚR
JBL GO je unikátní kus techniky s dobrou výdrží a zvukem. Potěší vyvážený zvuk, který umí, i přes miniaturní velikost, nadělat pořádný rámus. Výdrž je vzhledem ke kapacitě baterie uspokojivá. Čistý design bez výstřelků a kvalitní zpracování ocení hlavně vyznavači decentního stylu. Pro ty více extravagantní je tu možnost výběru z osmi pestrých barev, kterými se mohou odlišit a vyjádřít svou osobnost. Nepotěší horším zpracováním hloubek (které jsou ale i přes to, v porovnání s jinými reproduktory na trhu, na velmi dobré úrovni) a vyšší hmotností. Co vásl ale určitě potěší je cena.
comments powered by Disqus