Recenze sluchátek JBL Reflect Response

Recenze sluchátek JBL Reflect Response

Nejvyšší řada sportovních sluchátek JBL Reflect Response z produktového portfólia amerického výrobce spotřební a sportovní elektroniky JBL se mi dostala do rukou vlastně jen nedávno. Už úvodem musím zdůraznit, že jsem se na tato sportovní sluchátka velmi těšil. Jsou nositelem té nejmodernějí technologie a know how, s nímž se u sportovních sluchátek můžete v současnosti setkat. Navíc jsem před nedávnem testoval produktovou řadu sportovních sluchátek JBL Reflect Mini BT, která na mně velmi pozitivně zapůsobila. Jak daleko se ještě v technologii a kvalitě sportovních sluchátek dá zajít? Odpověď na tuto otázku jsem hledal právě při testování tohoto unikátního kousku zvukového zařízení.
Na první pohled vypadá produktová řada sluchátek Response oproti ostatním sluchátkům o něco masivnější. Může za to baterie a hareware ukrytý do jakéhosi náhrdelníku ve tvaru písmana „U“ , který se nazývá ergonomický pás. Ten se umístí na krk sportovce. Z něho vychází káblíky k "bedničkám". Káblíky jsou potažené světle reflexní linií. Ta přispívá k bezpečnosti při běhání nebo jiném sportu za tmy.  Na ergonomickém pásu nepřehlédněte diodu (bliká modře nebo červeně), USB port určený k nabíjení a samozřejmě tlačíko On/Off.

Response kombinuje několik vylepšení. Pozornosti určitě neujde dotykové ovládání. Tato moderní technologie umožňuje dotykem na sluchátko spustit písničku, zastavit ji, přehodit na jinou, uzamknout celé zařízení a samozřjemě přijmout nebo složit přicházející hovor. Zvukovým povelem se dá spustit vyhledávač (Google) a najít informaci, kterou v daný čas potřebujete. Stačí se jen dotknout, resp. chvíli podržet ukazováček na vymezené plošce sluchátka a telefon dostane signál. Velmi jsem ocenil uzamknutí ovládání. Tato funkce je z mého pohledu nutností při používání těchto sluchátek u jakékoliv aktivity. Doporučuji ji neustále používat. Dotykové plochy jsou velmi citlivé a nerozeznají prst od jiného předmětu. V praxi se potom stává, že pokud si chcete například utřít čelo od potu předloktím a ramenem se náhodou dotknete na dotyk citlivé plochy, přehodíte nebo zastavíte písničku, kterou momentálně posloucháte. Ovládání reaguje na dotyk čehokoliv. I čelenky nebo šátku. Uzamykat ovládání se opravdu vyplatí. 

Voděodolnost sluchátek je jejich velkým přínosem. Déšť, pot a vlhkost sluchátka nepoškodí. Nechtíc sem je otestoval na silnějším dešti. Ikdyž jsem se trochu obával poškození, sluchátkům se nic nestalo. Vnímám to definitivně jako přidanou hodnotu. Můžete oděhnout kamkoliv a nemusíte se bát, že pokud vás zastihne déšť, poškodíte si celkem drahá sluchátka. 

Nepřehlédněte:
JBL – Reflect Response, Reflect Mini BT & Everest 100
JBL Reflect Response

Do uší se sluchátka ukotví prostřednictvím slimáčka, který je dodávaný v několika velikostech. Nevypadnou, drží jako přilepené.  Je třeba je jen pořádně "zatočit", upevnit do uší. Mně seděly dvě velikosti, M a L. M-ko mi bylo pohodlnějí, ale na druhé straně hudbu jsem si více vychutnal s velikostí L, i když jsem si ho v uchu více uvědomoval. Ať chceme nebo ne, u těchto typů sluchátek je čistota zvuku podmíněna propustností externích zvuků. Když zvuk izolujeme, nemusíme pouštět hudbu až tak hlasitě. V rušném či hlučném prostředí je tak hudba podstatně čistější, krásnější a řekl bych, že i dynamičtější. Posloucháte ji pozornější. Minimálně já sám ano. Na druhou stranu doporučuji brát ohled i na bezpečnost a neodřezávat se od okolního světa příliš. Platí to hlavně při běhu ve měst či na rušném místě, kde hrozí střet s chodcem, cyklistou, nedejbože autem.
Kvalitu zvuku sem porovnával s modelem Reflect Mini. Zvuk obou sluchátek je velmi, velmi kvalitní. Po této stránce sem byl spokojený. Třeba zmínit, že Response dáva zvuku o něco jinou dimenzi. „Špuntíky“ jsou větší (8,6 prémiový, dynamický měnič) a je to cítit na basové lince, ikdyž využíváte stejné frekvenční pásmo (10 kHz – 20 kHz). Ty jsou oproti modelu Reflect Mini posunuty na vyšší level. Suma sumárum je zvuk velmi čistě vykreslený, spektrálně vyvážený, oproti Reflect Mini s výraznějšími, ale stále příjemnými basy.

Model sportovních sluchátek Response vydrží hrát asi 10 hodin, nabíjí se přes USB port. Nabíječka je samozřejmě obsahem balení. Sluchátka vás notifikují hlasem, zda se zapla, či se chystají vypnout nebo zda hledají zařízení. Fungují na principu Bluetooth, což je už jakýmsi standardem a trendem ve sportovním segmentu. Technologie Bluetooth vám dá svobodu od kabelu, který vám více nebude při sportu překážet. Sluchátka hlasem notifikují i stav baterie. Zde bych vytkl jen to, že čím více je baterie vybitá, tím častěji to oznamuje. A sem tam to působí rušivě. 

JBL Reflect Response

Nelíbila se mi ještě jedna věc a tou je nastavení hlasitosti. U Reflect Mini BT se hlasitost dá nastavit i ovladačem. U modelové řady Response ji můžete ovládat jen na zařízení a to je trochu omezující. Na drohou stranu se na to dá zvyknout.

Hledáte kvalitní sportovní sluchátka? Potrpíte si na opravdu kvalitní zvuk? JBL Reflect Response, je určitě alternatívou, kterou byste měli vyzkoušet.
comments powered by Disqus