Recenze JBL Xtreme: Přenosný reproduktor s vyváženým zvukem

Recenze JBL Xtreme: Přenosný reproduktor s vyváženým zvukem

Model Xtreme je najvětší v našem testu. Tomu odpovídá i zvuk. Tělo reproduktoru je oválné a zvuk se šíří z přední části, kde je umístěné i logo výrobce. Látkový potah ho chrání před náhodným postříkáním. Zašpinění reproduktoru není problém. Můžete ho umýt pod tekoucí vodou. Zároveň chrání i přístup ke konektorům na zadní straně. Na to, abyste se k nim dostali, je potřeba použít odepnutí přes zip.
Zde se nachází dva USB porty na nabíjení zařízení (1 azřízení x 2A nebo 2 zařízení x 1A), AUX vstup a konektor na napájení přes adaptér. Ten však tak často potřebovat nebudete. Xtreme má totiž 10 000 mAh baterii a vydrží až 15 hodin přehrávání. Horní část má ovládací tlačítka a hliníková oka po bocích na připevnění popruhu. Reproduktor tak budete moci snadněji přenášet.

Popruh je podobný jako u notebookových tašek. Xtreme umožňuje i telefonování a má vestavěný mikrofon s filtrováním šumu a ozvěn. Tlačítko JBL Connect umožní propojit kompatibilní reproduktory do sebe, například i s modelem Flip 4 v tomto testu.

JBL Xtreme

Reproduktor vydává pořádny zvukový výkon hlavně díky dvojici pasivních měničů po bocích. Ty pod akustickým tlakem vibrují. S průměrem 63 mm na každý nejde o žádné drobečky. V přední části jsou dva výškové měniče s průměrem 35 mm. Ve spodní části vepředu na válcovité části vidíte pět bílých LED diod ukazujících stav akumulátoru.

Nepřehlédněte:
Porovnávací test: Prenosné reproduktory nielen k vode
Reproduktor je dobře vyvážený a bude stabilně stát na svých nožičkách ve spodní části. Připojit můžete až tři zařízení Bluetooth a přehrávání začne z toho, které poslední pustí signál do reproduktoru.

Zvuk
Hudební stránka reproduktoru je něco, co vás rozhodně překvapí. Pokud něco doporučujeme na volné prostranství, tak je to Xtreme. Silné, ale místy tvrdé basy, si vychutnáte i s vyšší hlasitostí. Právě u vyšší hlasitosti vyždímáte z reproduktoru maximum. Výšky jsou ideálním doplňkem a nesnaží se prorazit celkovou reprodukci. Všimli jsme si také podání středů. Bezpečně je rozpoznáte a zjistíte, že hudba, které se z tohoto modelu šíří, je vyvážená v každém směru.

JBL Xtreme

TOP argument
- Silný zvukový projev
- Certifikace odolnosti – proti pošplíchání vodou

Hodnocení
+ odolné tělo, látkový potah, nabije dvě zařízení naráz, vyvážený zvuk, silné basové měniče
– tvrdší basy

Nepřehlédněte:
TEST JBL Xtreme: Titán uvězněný ve válcovém těle
Verdikt
JBL Xtreme je rozměrově větší, ale ten zvuk stojí za to. JBL dokáže umí vyrábět přenosné reproduktory a hudba je na prvním místě. Nebudou chybět citelné basy, ale zase ne na úkor ostatních složek zvuku. Kdyby byly měkčí a dynamičtějš, tak bychom tento reproduktor velebili. I tak ale jde o solidní model, na který se budete moci spolehnout.
comments powered by Disqus