Recenze JBL Tuner: Multimediální reproduktor s rádiem

Recenze JBL Tuner: Multimediální reproduktor s rádiem

Tak tento reproduktor nás opravdu zaujal. Je to spojení FM rádia s digitálním tunerem a DAB/DAB+ rádiem. Tento koncept se nám líbil a reproduktor si mnozí oblíbíte. Na svou velikost má jen jeden měnič, je univerzální, a také je to standardní reproduktor. Vzhledem ke svému využití má na přední straně malý podsvícený displej, který poslouží jako informační systém u rádia. Škoda, že nezobrazuje název přehrávaných skladeb. Jeho zobrazování je limitováno na rozhlas, zobrazení stupně hlasitosti, ladění stanic a informaci o propojení přes Bluetooth.
Nám se nápad líbil. Je to Bluetooth reproduktor, který můžete připojit i pomocí audio kabelu. Vstup na audio je v zadní části, tam je i microUSB konektor. Dá se kompletně ovládat z reproduktoru. Nepotřebujete žádnou aplikaci. Rozhlasové stanice se vyhledávají prostřednictvím tlačítek na horní straně, kde se upravuje i hlasitost a přepínání mezi FM a digitálním vysíláním. Dalších pět tlačítek je určených pro pět rozhlasových stanic, které si takto uložíte jako rychlou volbu.

Reproduktor lze použít univerzálně. Můžete na něm pouštět rádio a filmy. Tam nemáme výhrady. Dialogy budou zřetelné a jasné. U hudby budete muset odpustit trochu zřetelnější výšky. Basy i středy jsou vyvážené. Na to, že je tu jen jeden měnič, zvládá reprodukovat zvuk v dobré kvalitě. Slabší výkon zařízení předurčuje jako osobní audio do místnosti, kde není velký ruch. Kvůli fyzickým omezením nedokáže produkovat zvuk v hutnějším podání.

JBL Tuner

Verdikt

JBL Tuner je výborné skloubení multimediálního reproduktoru s rádiem. Doporučujeme ho hlavně těm, co chtějí rádio a chtějí moderní zařízení pro přehrávání obsahu. Nám se tento koncept líbil a jako celek přináší opravdu dobrou hodnotu. Zvukově to není sestava do obývacího pokoje, ale jako ozvučení do kuchyně, pokoje nebo na šichtu do práce, je vynikající.

Nepřehlédněte:
JBL Tuner Black – perfektní reproduktor s rádiem
Výhody
+ FM/DAB+ rádio
+ Informační displej
+ Ovládací tlačítka
+ Vynikající nápad
Nevýhody
- pronikavější basy
comments powered by Disqus