Recenze JBL Tuner Black

Recenze JBL Tuner Black

Téměř v každé recenzi na bezdrátové audio reproduktory vyčítám modelům totéž - absenci rádia. Zdá se, že moje modlitby byly vyslyšeny a v JBL si konečně řekli, proč by novému reproduktoru kromě Bluetooth nepřidali i anténu a tuner.
Reproduktor JBL Tuner Black je přesně to, co na trhu s kvalitními a hlavně dostupnými audio reproduktory chybělo. Designově jde o klasický JBL válcový reproduktor, který však dostal trochu ostřejší hrany a protiskluzové podstavce, takže pevně drží na stole. Kromě tlačítek reproduktoru nechybí ani informativní display, který vám kromě stavu baterie prozradí i to, jaké rádio máte právě naladěné a dokonce vám zobrazí i aktuální přehrávanou skladbu. Shazam tak nemusíte zapínat  vždy, když v rádiu uslyšíte nějakou novinku. Tato funkce mohla reproduktoru zůstat i při poslechu přes Bluetooth spolu s možností ovládání reproduktoru pomocí tlačítek, ale nemůžů mít všechno. Reproduktor se tedy dá používat ve třech variantách – jako Bluetooth bezdrátový reproduktor, jako rádio přes DAB/DAB+ a jako běžné FM rádio, které si musíte naladit. Výhodou je, že vrchní část ovládání tvoří i pět tlačítek na přednastavení stanic, podobně jako to najdeme v autech. Baterie se zobrazuje v procentech a záleží na tom, jak nahlas reproduktor posloucháte a též na tom, v jakém módu. Průměrně vám však rádio vydrží přehrávat přibližně osm hodin. Já sem ho nabíjen každé tři dny při poslechu 2-3 hodiny denně na běžnou hasitost. Mimochodem, JBL nezapomnělo v balení ani na běžnou přípojku do elektřiny, takže nabíjení jen přes USB kabel je minulostí. JBL Tuner je ideálním společníkem na cesty, ale při testování si našel čestné místo i doma, kde dočasně nahradil domácí rádio, které hrá hůř a nemá Bluetooth. Po raním vyslechnutí zpráv mi stačilo stisknout jediné tlačítko a už sem si z toho malého děla užíval perfektní hudbu z aplikace Spotify. Nevýhodou reproduktoru je absence odolnosti vůči pošplíchání vodou, podobně jako to mají ostatní reproduktory od JBL. Taktéž mi chyběla možnost připojení přes Wi-Fi, ale to jsou všechno drobnosti, které jsem ochotný překousnout. Za cenu 2 480 Kc (99 eur) dostanete skutečně kvalitní produkt, který splní vaše očekávání.


JBL TunerNaše hodnocení: 95%

JBL Tuner Black je perfektním kompaktním reproduktorem, který slouží zároveň i jako bezdrátové rádio. Kromě podařeného designu vás okouzlí i kvalitním zvukem. 

VÝHODY
- zabudované rádio i Bluetooth
- kvalitní zvuk
- přednastavení stanic

Nepřehlédněte:
Recenze JBL Tuner – je libo reproduktor s rádiem?
NEVÝHODY
- absence odolnosti vůči vodě
- chybí možnost Wi-Fi připojení
comments powered by Disqus