Recenze JBL Soundgear BTA

Recenze JBL Soundgear BTA

JBL Soundgear BTA je Bluetooth reproduktor z budoucnosti, který se stane vaším osobním přítelem. Sice mohl být lehčí, ale typický zvuk JBL s ním pocítíte jako nikdy předtím.
JBL produkty mám osobně velmi rád. Nabízí výborný poměr ceny a kvality zvuku. Výrobci se přitom daří i v různých anketách, o čemž svědčí i vítězství v posledních ročnících anket NEJ TECHBOX roku 2017 či Mobil roku 2017. I přes to v JBL nespí na vavřínech a neustále přináší různé inovace. Pamatuji si, jak jsme s kolegou Stanem poprvé zapli reproduktor Pulse 3 a užívali si jeho světelnou šou. Teď mám v rukách, pardon na krku, něco opravdu jiného. JBL Soundgear BTA je totiž jakýsi nositelný Bluetooth reproduktor, který vám nabízí osobní audio zážitek. Proč osobní? Protože hraje hlavně pro vás, tedy pro toho, kdo ho nosí na krku. Samozřejmě, když přidáte hlasitost, můžete si udělat diskotéku i s vaším přítelem, ale v takovém případě ho raději položte na stůl. To vám garantuju. JBL Soundgear BTA svým tvarem připomíná podkovu, ale působí mimořádně futuristicky. Povrch reproduktoru pokrývá jemná látka, v testované verzi v černém provedení (existuje i šedá verze), což působí mimořádně elegantně. Ve středu reproduktoru svítí logo JBL. Spodní – kontaktní část reproduktoru je tvořena pogumovaným plastem, ne silikonem, jak byste pravděpodobně očekávali. Nejdřív jsem se bál, že 355 gramový reproduktor mi bude při používání překážet. Tvar reproduktoru je však mimořádně dobře navržený a když si ho nasadíte, hmotnost téměř necítíte, i když by mohl být lehčí. Dosud je mi záhadou, jak dobře je tělo ergonomicky vyrobené. Škoda jen, že je mimořádně pevné. Uvítal bych větší možnost “roztažení” ramen reproduktoru, což by pomohlo při častějším nasazování na krk.

JBL Soundgear

Reproduktor se nabíjí standardně přes microUSB port, v balení však najdete jen USB nabíjecí kabel bez nabíječky. Abych byl přesný, k dispozici jsou dva USB microUSB kabely, jelikož označení “BTA” znamená, že v balení nsjdete i Bluetooth vysílač. Ten je potřeba napájet a díky němu si Soundgear připojíte i k televizoru, který nemá   Bluetooth. Na propojení s televizorem můžete použít dodávaný 3,5 mm audio nebo optický kabel. Spojení reproduktoru Soundgear s BTA jednotkou je rychlé. Překvapí vás i dokonalá synchronizace zvuku, jednoduše se nestane, že byste slyšeli zvuk s opožděním. A konečně se dostávám k tomu, nač vlastně taková audio hračka z budoucnosti může posloužit. Představte si, že sledujete televizor. Při každém odběhnutí na WC, na terasu nebo do kuchyně, ztratíte kontakt s dějem. V tomto případě jde zvuk s vámi, kamkoliv se pohnete. I večerní sledování TV se zvukem ze Soundgearu může být praktické, nerušíte celou rodinu telkou, která řve, a přitom si dostatečně vychutnáte akční scény či oblíbený koncert. Stále máte i kontakt s okolím, což by u sluchátek nebylo možné. S takovým reproduktorem můžete vařit oběd a kamkoliv se pohnete, mátestejný zážitek ze zvuku, jednoduše jste stále u jeho zdroje. Navíc se s ním dobře telefonuje a nechybí duální mikrofon pro konferenční hovory. Na procházkách městem či v autobuse byste však vypadali divně. Navíc by každý věděl, co právě posloucháte.  Reproduktor se ovládá jen trojicí tlačítek na levé straně, včetně regulace hlasitosti a dvěma tlačítky vpravu. Zde reproduktor zapínáte a ovládáte Bluetooth. Tlačítka mohla být větší, ale i tak je ovládání intuitivní. A co zvuk? Od reproduktorů s výkonem 2x 3W nečekejte zázraky, hlavně pokud jste zvyklí na pořádně hluboké basy. Překvapí vás však čistota a příjemné výšky. Musím se přiznat, že film sem si s JBL Soundgear BTA užil naplno, při mých oblíbených skladbách sem však cítil limity reproduktoru. Celkově je ale zvuk spíš příjemným překvapením. Stejně tak i  výdrž. Sice sem ji neměřil přesně, ale měl sem pocit, že je to dokonce i víc, než udávaných 6 hodin.

JBL Soundgear

VÝHODY
- nápadité řešení, ergonomie
- praktické telefonování
- příjemný zvuk

Nepřehlédněte:
S hudbou okolo krku
NEVÝHODY
- menší ovládací tlačítka
- slabší basy
comments powered by Disqus