Recenze JBL Quantum Duo: Herní reproduktory k počítači nebo konzoli

Recenze JBL Quantum Duo: Herní reproduktory k počítači nebo konzoli

Stereo reproduktory Quantum Duo pocházejí z herní řady JBL Quantum. Můžete je připojit k počítači, notebooku a ke konzoli PlayStation prostřednictvím přiloženého USB kabelu a k libovolnému zařízení s 3,5 mm jackem pomocí přiloženého jack-jack kabelu. K dispozici je rovněž připojení přes Bluetooth, které využijete v případě mobilních zařízení a eventuálně i v případě notebooku a počítače – pokud obsahuje Bluetooth konektivitu.
Pokud je to však možné, k počítači je doporučujeme připojit přes USB kabel. Reproduktory využívají Bluetooth ve verzi 4.2.

Quantum Duo jsou poměrně těžké reproduktory. Každý z nich má hmotnost 2,8 kg, rozměry jsou 210 × 89 × 176 mm. Obsahují zabudované barevné podsvícení, které je nastavitelné. Můžete si měnit intenzitu ve třech stupních, případně podsvícení zcela vypnout.

Rovněž je možné nastavit jednotlivé barvy nebo režim, kdy se podsvícení barevně dynamicky mění. K dispozici jsou tři režimy podsvícení – stabilní svícení a dva efekty, které se přizpůsobují zvukovému výstupu. Pokud posloucháte hudbu, podsvícení se dynamicky přizpůsobuje tempu a když hrajete např. Counter-Strike, barevné efekty se mění podle intenzity střelby či výbuchů. JBL Quantum Duo nenabízí software a podsvícení není možné synchronizovat s ostatním herním příslušenstvím.

Nepřehlédněte:
Největší terno budou TWS sluchátka, říká produktový manažer JBL
JBL Quantum DUO

Podsvícení je jednou z klíčových vlastností herních audio produktů a druhou důležitou funkcí je funkce prostorového zvuku. Quantum Duo nabízí virtuální prostorový zvuk s technologií Dolby Digital, který plní svůj účel a využijete ho při hraní či sledování filmů. Nabízí lepší zážitek a zvýrazňuje zvuk v prostoru, což oceníte například při hraní zmíněného Counter-Striku.

Každý reproduktor obsahuje 2,5 "woofer a 0,75" tweeter na kvalitní podání basů i výšek. Výkon je na úrovni 20W RMS. Se zvukovým podáním reproduktorů jsme byli spokojeni, a to nejen při hraní, ale i při poslechu hudby či běžném používání. Chválíme i vysokou maximální hlasitost, s těmito reproduktory si uděláte doma diskotéku. Ačkoli, v případě maximální hlasitosti se projeví omezení jejich výkonu.

Pravý reproduktor obsahuje kolečko pro regulaci hlasitosti a ovládací prvky pro zapnutí / vypnutí prostorového zvuku a přizpůsobení světelných efektů. Tento reproduktor rovněž obsahuje napájecí tlačítko, výstup na sluchátka a tlačítko pro zapnutí Bluetooth připojení.
comments powered by Disqus