Recenze: JBL Flip 4

Recenze: JBL Flip 4

JBL, výrobce špičkové audio techniky, představil bezdrátový reproduktor Flip 4, který je nástupcem oblíbeného produktu, který si získal hodně fanušků díky kvalitnímu zvuku. Flip 4 nabízí voděodolnost, lepší baterii a nové barevné vyhotovení. Jak obstál v našem testu?
Balení přenosného reproduktoru zahrnuje testovaný produkt, manuál a krátký napájecí kabel. Z obalu též velmi jednoduše zjistíme všechny technické parametry zařízení a odkaz na stažení aplikace JBL Connect, která umožní přizpůsobení názvu reproduktoru nebo propojení vícro reproduktorů JBL, což více umocní zážitek z poslouchání.

JBL Flip 4

Design je jednoduchý a od minulé verze se velmi nezměnil. Reproduktorová sestava je pokryta textilem se čtverečkovanou texturou. Okraje a rám jesou pogumovány, což přidává dojem větší odolnosti. Na bocích jsou dva basové měniče. Flip 4 je k dispozici v černém, šedém, modrém, tyrkysovém, červeném a námi testovaném, maskáčovém, vyhotovení.

Celkový výkon reproduktoru je 16W. Na rámu je audio jack a microUSB konektor, které jsou schované pod gumovou krytkou. Ovládání zapnutí, LED indikace nabití a zapnutí funkce JBL Connect je na samotném gumovém orámování, zbytek talčítek pro regulaci hlasitosti, párování a pozastavení hudby či ovládání hovoru jsou též na texturovaném textilu. 

Nepřehlédněte:
Flip, který se nebojí koupání
JBL Flip 4

Ve velmi kompaktním balení, které lze vložit do jakékoliv cestovní tašky či batohu, se ale skrývá nálož výkonu. Zpracování je příkladné, ale kvalita zvuku opravdu dorovnává vyšší cenu reproduktoru. Basy jsou velmi důrazné a čistě reprezentované společně s čistými výškami. Po umístění "ve stoje" doprostřed velké místnosti reproduktor ozvučí celou místnost kvalitní a hlasitou reprodukcí, i když nehraje na maximální hlasitost. 

JBL Flip 4

Při nastavení maximální hlasitosti je už slyšet potlačení basové složky a kvalita zvuku už není ideální, avšak úroveň hlasitosti 80%, která bude zdaleka ve většině případů postačovat, reproduktor hraje věrně a velmi dobře. Ať už jsme poslouchali elektronickou, populární hudbu, rock nebo rap; všechny žánry zvládá na svou velikost velmi dobře a na cesty si už nedokážeme představit lepšího společníka než je testovaný model. V takto kompaktním balení bude JBL Flip 4 i se svou vyšší cenou těžko hledat konkurenci.

JBL Flip 4

Flip 4 má hmotnost 515 gramů a kapacitu baterie 3000 mAh. Ta ho dokáže napájet po dobu 12 hodin při poloviční přehrávané hlasitosti, díky čemuž je skvělým společníkem na cesty. Výborné vlastnosti doplní i voděodolnost podle standardu IPX7. Reproduktor byl po celou dobu testu vynikajícím kouskem zábavné techniky a je na každém z uživatelů, zda takovou investici do Bluetooth reproduktoru podstoupí. Za nás ale rozhodně konstatujeme, že dostanete skvělý reproduktor.

JBL Flip 4

Hodnocení: 95%

Nepřehlédněte:
Recenze JBL Flip 4: Reproduktor, který vás kvalitou zvuku rozhodně nezklame
Plusy
+ Zvýšená odolnost
+ Kvalita vyhotovení
+ Design reproduktoru
+ Reprodukce zvuku
+ Výdrž na baterii
+ Barevné vyhotovení
+ Voděodolnost IPX7

Mínusy
– Při vyšších hlasitostech tendence ke zkreslování
– Vyšší cena přenosného reproduktoru
comments powered by Disqus