Recenze: JBL Everest Elite 700

Recenze: JBL Everest Elite 700

Uživatelé, pro které znamená hudba v životě hodně a nedokáží si bez ní představit ani jeden den, zbystřete pozornost.Taktéž uživatelé, kteří si potrpí na prvotřídní kvalitu reprodukce zvuku. JBL, tedy společnost zabývající se audio příslušenstvím, má v portfoliu velmi zajímavý produkt – Everest Elite 700.
Sluchátka mají stylový a zajímavý design, tenký hlavový most je pohodlný, přičemž vnější část náušníků je vypouklá. Náušníky jsou kožené a uvnitř sluchátek je označení „L“ a „R“, neboť jsou tvarovaná jinak pro každé ucho. Na vnější částí náušníků je kromě loga JBL  i pět tlačítek. Na levém jde o ovládání hlasitosti a spuštění či pozastavení přehrávání, na pravém je možné sluchátka zapnout/vypnout nebo aktivovat/deaktivovat funkci ANC.

JBL Everest Elite 700

Sluchátka jsou designově zajímavá, zpracovaní je z plastu a kovu. Velké náušníky dobře sedí na uších, avšak při delším používání trochu tlačí na uších kvůli silnějšímu přítlaku. Spárovat sluchátka s telefonem lze pomocí bezdrátové technologie Bluetooth 4.1, podpora pro NFC ani při této ceně (269 eur od výrobce) není k dispozici.

JBL Everest Elite 700

Pomocí Bluetooth lze sluchátka připojit ke smartphonu a díky mikrofonu se dá s nimi i telefonovat. Připojení je velmi jednoduché a zabere jen několik sekund. Doseh je výborný, na vzdálenost 15 metrů od telefonu jsme neměli žádný problém přehrávat hudbu bez výpadků. Překvapením je též velmi dobrý dosah ve větším panelákovém bytě s vícero stěnami v cestě signálu. 

Nepřehlédněte:
Maximální vychytávky ve sluchátkách JBL Everest Elite 700
ANC je zkratka pro aktivní rušení okolního hluku (z angl. Active Noise Cancelling). Funkci lze aktivovat stisknutím tohoto tlačítka na pravém náušníku. Funkce přijde vhod častým cestovatelům - např. v tramvaji jsme si všimli, že ANC eliminovalo asi 90% vnějšího hluku. Sluchátka též padnou vhod v letadle či vlaku, kde vnější hluk nebude posluchače rušit. Technologie ANC od JBL je řešena špičkově - před testem jsme vůbec nečekali, že až tolik dokáže tato technologie utlumit. 

JBL Everest Elite 700

Výdrž při poslouchání je ohromující - výrobem udávaných 25 hodin na jedno nabití je po našich testech blízko pravdy. Za pár hodin nabití tedy lze poslouchat hudbu více než jeden den nepřetržitě a za to musíme JBL pochválit. Novinkou je automatická kalibrace zvuku TruNote na dosažení co nejlepšího zvukového zážitku. Technologie po stisknutí tlačítka vytáhne i z horší nahrávky skvělé detaily, čímž posune hudební sbírku o level výš. 

Sluchátka nabízí zajímavou novinku. Klasické potlačování vnějšího hluku ANC je dotažené o krok dál a sluchátka přináší možnost kontrolovat množtví vnějšího hluku, které se do nich dostane. Z hlediska bezpečnosti je to skvělá věc. Pokud uživatel kráčí po chodníku, je dobré mít přehled o dění kolem sebe. Naopak, pokud chce relaxovat doma či po usazení do vlaku či letadla, jednoduše se přepnutím úplně odstřihne od reality. Nejen nastavení hluku, ale i ekvalizér lze nastavit v aplikaci My JBL Headphones. Pro úsporu energie jsou sluchátka vybavena i užitečnou funkcí automatického vypnutí. 

JBL Everest Elite 700

Kvalita zvukového podání je výborná, ani pri vyšších hlasitostech se neztrácí basy a výšky jsou čisté. Všechna frekvenční pásma, ať už jde o výšky, středy a basy jsou velmi dobré a vyrovnané. Pokud hledáte sluchátka, která nabízí věrnou produkci zvuku, JBL Everest Elite 700 můžeme doporučit. Dokonce i telefonování se sluchátky díky přítomnému mikrofonu je pohodlné, kvalita je velmi dobrá.  

Nepřehlédněte:
Výborně vybavená bezdrátová sluchátka s aktivním potlačením hluku
Připojení pomocí Bluetooth je velmi jednoduché a s velkým dosahem, baterie má výbornou výdrž a kvalita reprodukce patří mezi tie nejlepší. Ovládání skladeb není nejideálnější a též tlačení sluchátek po delší době poslouchání. I přes tyto menší výhrady si však rozhodně najdou sluchátka fanoušky, protože nabízí výbornou kvalitu zvuku. Špičkové, a hlavně nastavitelné odhlučení je potom už jen třešničkou na dortu. Doporučujeme!
comments powered by Disqus