Recenze: JBL E25BT

Recenze: JBL E25BT

JBL rozšiřuje portfolio bezdrátovch špuntových sluchátek. Po předchozím testu bezdrátových špuntových sluchátek série Reflect, která byla zaměřena spíš na sport, přinášíme podrobný test sluchátek z nižší cenové třídy pro každodenní poslouchání.
E25BT jsou zabalena v typickém oranžovém balení, kde je i manuál, krátký oranžový microUSB kabel pro nabíjení, koženkové pouzdro na sluchátka, dva páry náhradních spuntů různých velikostí a speciální klipsna pro uchycení střední části sluchátek na tričko. První dojmy po rozbalení byly trochu rozporuplné, jelikož nás překvapily dvě části sluchátek. To je pro bezdrávové špunty nové a originální řešení problému s velkým ovládacím panelem a nízkou výdrží. 

JBL E25BT

Na hlavním ovládacím panelů je krom nabíjecího microUSB též trojice tlačítek. Prostřední tlačítko slouží k přijetí hovoru nebo pozastavení hudby, zbylá dvě k regulaci hlasitosti, přičemž z druhé strany ovladače je mikrofon průměrné kvality. Na druhé mudulu je indikační LED zapnutí či režimu párování. Zajímavostí je, že u špuntů s druhým modulem bychom očekávali vyšší výdrž než 8 hodin. Druhou část - prostřední díl sluchátek - doporučujeme uživatelům přichytit na tričko dodávanou klipsnou tak, aby držel na místě a nedošlo k vypadávání špuntu z ucha. 

JBL E25BT

K testu sluchátek jsme používali stream ze Spotify v extrémní kvalitě streamu (nejvyšší možná), přičemž jako zdroj hudby jsme použili smartphone Honor 4C a též špičkový Samsung Galaxy S8. Několikrát jsme využili k porovnaání i redakční notebook Lenovo G580. Kvalita zvukového přednesu je výborná. Bez jakéhokoliv nastavení ekvalizéru jsme ze sluchátek dostali čistý zvuk, který byl podtržený basy, někdy až víc, než jsme očekávali.

JBL E25BT

Vyšší podíl basů nemusí vyhovovat fanouškům rapu/hip-hopu, či elektrické hudby, ale nastavení vyvážení je často věc osobních preferencí. Všude jsme získali vyvážený zvuk, který nebylo potřeba upravovat. Na poslouchání sluchátka úplně stačí, s jejich používáním jsme byli spokojeni. Pokud bychom je porovnali s headsetem JBL E55BT, našli bychom rozdíly – což je ij celkem logické vzhledem k malým měničům ve špuntech. Líbí se nám velmi dobrá izolace od okolního hluku, i když testovaná sluchátka žádnou takovou funkcí nedisponují. 

JBL E25BT

JBL E25BT jsou skvělou volbou pro uživatele, kteří chtějí velmi dobré podání zvuku v bezdrátových sluchátkách za cenu kolem 1 800 Kč (70 eur). Pokud se poohlížíte po špuntech, doporučujeme připlatit si za trochu dražší JBL Reflect Mini BT, která nemají druhý díl, jsou potuodolná a mají speciální zámek do ucha – Twist Lock, který zabezpečí, že uživateli sluchátka z ucha nevypadnou ani když bude vzhůru nohama.

Hodnocení: 85%

Plusy
+ Kvalitní konstrukční zpracování
+ Různé velikosti náušníků v balení
+ Kvalita zvukového projevu, basy
+ Jednoduché spárování, obsah
+ Nízká hmotnost sluchátek

Mínusy
– Vyšší cena, nehodí se na sport
comments powered by Disqus