Recenze: JBL E25BT

Recenze: JBL E25BT

JBL rozšiřuje portfolio bezdrátovch špuntových sluchátek. Po předchozím testu bezdrátových špuntových sluchátek série Reflect, která byla zaměřena spíš na sport, přinášíme podrobný test sluchátek z nižší cenové třídy pro každodenní poslouchání.
E25BT jsou zabalena v typickém oranžovém balení, kde je i manuál, krátký oranžový microUSB kabel pro nabíjení, koženkové pouzdro na sluchátka, dva páry náhradních spuntů různých velikostí a speciální klipsna pro uchycení střední části sluchátek na tričko. První dojmy po rozbalení byly trochu rozporuplné, jelikož nás překvapily dvě části sluchátek. To je pro bezdrávové špunty nové a originální řešení problému s velkým ovládacím panelem a nízkou výdrží. 

JBL E25BT

Na hlavním ovládacím panelů je krom nabíjecího microUSB též trojice tlačítek. Prostřední tlačítko slouží k přijetí hovoru nebo pozastavení hudby, zbylá dvě k regulaci hlasitosti, přičemž z druhé strany ovladače je mikrofon průměrné kvality. Na druhé mudulu je indikační LED zapnutí či režimu párování. Zajímavostí je, že u špuntů s druhým modulem bychom očekávali vyšší výdrž než 8 hodin. Druhou část - prostřední díl sluchátek - doporučujeme uživatelům přichytit na tričko dodávanou klipsnou tak, aby držel na místě a nedošlo k vypadávání špuntu z ucha. 

JBL E25BT

K testu sluchátek jsme používali stream ze Spotify v extrémní kvalitě streamu (nejvyšší možná), přičemž jako zdroj hudby jsme použili smartphone Honor 4C a též špičkový Samsung Galaxy S8. Několikrát jsme využili k porovnaání i redakční notebook Lenovo G580. Kvalita zvukového přednesu je výborná. Bez jakéhokoliv nastavení ekvalizéru jsme ze sluchátek dostali čistý zvuk, který byl podtržený basy, někdy až víc, než jsme očekávali.

Nepřehlédněte:
JBL pustil do prodeje další generaci sluchátek s bezdrátovou technologií
JBL E25BT

Vyšší podíl basů nemusí vyhovovat fanouškům rapu/hip-hopu, či elektrické hudby, ale nastavení vyvážení je často věc osobních preferencí. Všude jsme získali vyvážený zvuk, který nebylo potřeba upravovat. Na poslouchání sluchátka úplně stačí, s jejich používáním jsme byli spokojeni. Pokud bychom je porovnali s headsetem JBL E55BT, našli bychom rozdíly – což je ij celkem logické vzhledem k malým měničům ve špuntech. Líbí se nám velmi dobrá izolace od okolního hluku, i když testovaná sluchátka žádnou takovou funkcí nedisponují. 

JBL E25BT

JBL E25BT jsou skvělou volbou pro uživatele, kteří chtějí velmi dobré podání zvuku v bezdrátových sluchátkách za cenu kolem 1 800 Kč (70 eur). Pokud se poohlížíte po špuntech, doporučujeme připlatit si za trochu dražší JBL Reflect Mini BT, která nemají druhý díl, jsou potuodolná a mají speciální zámek do ucha – Twist Lock, který zabezpečí, že uživateli sluchátka z ucha nevypadnou ani když bude vzhůru nohama.

Hodnocení: 85%

Plusy
+ Kvalitní konstrukční zpracování
+ Různé velikosti náušníků v balení
+ Kvalita zvukového projevu, basy
+ Jednoduché spárování, obsah
+ Nízká hmotnost sluchátek

Nepřehlédněte:
Kompaktní sluchátka do ulic
Mínusy
– Vyšší cena, nehodí se na sport
comments powered by Disqus