Recenze JBL Clip 3: Malý reproduktor který nabídne hodně muziky.

Recenze JBL Clip 3: Malý reproduktor který nabídne hodně muziky.

Pokud hledáte kvalitní, kompaktní a odolný reproduktor s vynikajícím zvukem, dnešní recenze by vám neměla uniknout. Vyzkoušeli jsme JBL Clip 3. Jeho parametry a vlastnosti nás přesvědčili, že jde o jednu z nejlepších možných alternativ v poměru "cena, výkon a protihodnota".
Skvělá volba na cesty
Celé gro tohoto malého zařízení se skrývá v jeho designu. Kulaté tělo je obklopeno pevnou kovovou konstrukcí, jejíž součástí je i elegantně zapracovaná karabina.

JBL Clip 3 si jednoduše připnete na batoh, na plot nebo na jakoukoliv šňůru. V tomto bodě je třeba podotknout, že samotná karabina je z vnitřní strany pogumovaná. Malý detail eliminuje riziko vzniku škrábanců nebo jiných poškození.

JBL Clip 3

Zbytek designu je dokonale přizpůsoben účelu. Použity byly kvalitní materiály (plast, guma), které odolají pádu nebo vodě. Do bazénu s ním sice skákat nesmíte, ale díky normě IPX7 může být položen někde v jeho blízkosti. Šplouchající kapky nebo déšť mu jistě neublíží (o čemž jsme se přesvědčili na vlastní kůži).

Nepřehlédněte:
Co je užitečné vědět o voděodolnosti reproduktorů JBL
Díky příjemným rozměrům vám tento malý reproduktor nebude překážet při turistice, na kole, nebo v cestovní tašce připravené na několikadenní dovolenou. Využívat se dá k nespočtu účelů.

JBL Clip 3

Inženýři samozřejmě počítali s tím, že nebude položený někde na stole a lidé ho budou brát na své outdoorové aktivity. Nemusíte se tedy obávat ani menších pádů případně jiných nehod. Pochopitelně však i v tomto případě platí nějaké limity. Nic není nezničitelné.

Ovládání a připojení
V jednoduchosti je krása. I touto větou by se dalo popsat to, co zažijete po prvotním vybalení z krabice. Na celém zařízení najdete pouze 5 tlačítek. Ovládání je zcela intuitivní. Na boční straně se nachází Zapnutí/Vypnutí a aktivace Bluetooth.

JBL Clip 3

Ke svému smartphonu se poprvé připojíte během několika vteřin. Pak to už reproduktor zvládá automaticky. V přední části naleznete tlačítka pro zvýšení hlasitosti, pro snížení hlasitosti a pro pozastavení/spuštění přehrávání.

Nepřehlédněte:
Recenze JBL Clip 3: Reproduktor pro mladé
Horší zprávou je, že JBL Clip 3 nepodporuje funkci JBL Conncet (která zprostředkuje přehrávání hudby na více připojených reproduktorech současně). Na druhou stranu je třeba si objektivně říci, že v cenové kategorii na úrovni 49,99 € to není žádné překvapení. Minusový bod obdržela absence 3,5 mm jack konektoru. Pokud není k dispozici Bluetooth tak máte smůlu.

JBL Clip 3

Někomu by teoreticky mohlo překážet použití micro-USB kabelu místo modernějšího USB-C. My to ale jako negativum nevidíme. Jen si ve chvíli kdy budete cestovat, nesmíte zapomenout i druhou nabíječku (pokud používáte USB-C případně Lightning). V opačném případě můžete mít problém. Doplňování "šťávy" trvá cca 3 hodiny ...

Zvuk, který vás příjemně překvapí a fantastická výdrž baterie
To nejdůležitější na závěr. Reproduktor si vybíráme především podle toho, jaká je kvalita jeho přehrávání. Ačkoli ji vnímáme všichni trochu subjektivně (podle preferencí a žánru hudby), jakmile si poslechnete JBL Clip 3 tak určitě nebudete zklamáni.

JBL Clip 3

Neříkáme to teď proto abychom vás mermomocí zlomili k nákupu. Jeho malé rozměry dokážou vyprodukovat velmi slušné a hlasité tóny, které splní vaše očekávání.

Nepřehlédněte:
Levný JBL reproduktor, vás může vyjít draho
Basy nám přišly dostatečně výrazně, ale výšky byly v některých případech jemně potlačovány. Každopádně, v dané cenové kategorii budete jen velmi těžko hledat něco lépšího.

JBL Clip 3

Výhodou je také výdrž baterie. Jak jsme již uváděli výše, kapacita akumulátoru je 1000 mAh. Výrobce udává délku přehrávání na úrovni 10 hodin a my to můžeme téměř přesně potvrdit. Při redakčním testu zvládl JBL Clip 3 cca 9 hodin na jedno nabití (při střední úrovni hlasitosti).

Verdikt
Kompaktních reproduktorů najdete na trhu nespočet. Jen málo z nich však dokáže poskytnout takovou přidanou hodnotu jako právě JBL Clip 3. A není to jen tím, že výrobce má své "jméno".

JBL Clip 3

Tomuto malému zařízení předcházely dvě generace a dlouhé roky vývoje, během kterých se ho podařilo vyladit k dokonalosti. Za těch 49,99 € (běžná cena v obchodech) to tedy určitě stojí a beze strachu můžeme prohlásit, že se jedná o horký tip naší redakce! Koupě nebudete litovat.
comments powered by Disqus