Recenze: JBL Clip 2

Recenze: JBL Clip 2

Přenosné reproduktory jsou vhodným příslušenstvím po mobilní zařízení, jimiž jsou smartphony a tablety. Na trhu je mnoho různých společností se svými produkty. V čem je však jedinečný JBL Clip 2?
JBL Clip 2

Jsou to především malé rozměry a nízká hmotnost spolu se zvýšenou odolností vůči vodě. Právě díky tomu lze s sebou vzít přenosný reproduktor kamkoliv. V balení se nachází propojovací kabel micro USB-USB na nabíjení, manuály a reproduktor. K dispozici je v pěti barvách:  v černé, červené, tyrkysové, modré a šedé. Na test jsme měli černou barevnou verzi. Clip 2 je vyrobený z pevného plastu, monofonní reproduktor je chráněný kovovou mřížkou, a ním je 40 mm měnič, který vytváří zvuk. ý kovovou mriežkou, za ním je 40 mm menič, ktorý vytvára zvuk.

JBL Clip 2

JBL Clip 2

Výhodou je též podpora dvou vstupů: bezdrátově přes Bluetooth, nebo přes krátký audio kabel, který je namotaný zezadu reproduktoru. Přenos zvuku bezdrátově přes Bluetooth je ideální v případě mobilních zařízení a při přenášení. Párování se zařízením je jednoduché, stačí podržet „Bluetooth“ na pravé straně reproduktoru. Když bliká modrá LED dioda, reproduktor je v režimeu párování. Na zařízení ho potom stačí už jen vyhledat a spárovat.

JBL Clip 2

JBL Clip 2

Na levé straně jsou tři tlačítka: tlačítko na přijetí hovoru a též plus a mínus na regulaci hlasitosti. Napravo je zmiňované tlačítko Bluetooth a též vypínač, pod krytkou je ještě nabíjecí microUSB konektor. Clip 2 lze použít i jako hands-free, jelikož má v sobě i zabudovaný mikrofon. Na vrchní straně se nachází držák s možností připnutí na oblečení nebo tašku. Reproduktoru dominuje matný plast, příjemný na dotyk, ten však zachytává i otisky a nečistoty.

Nepřehlédněte:
Recenze JBL Clip 2: Malý reproduktor nejenom na tábor
JBL Clip 2

JBL Clip 2

I když jsou rozměry malé, zvuk je vynikaící a mnohem lepší než jsme původně čekali. Je tu jeden 3W měnič a zvuková stránka je velmi dobrá, reprodukce ve frekvenčním rozsahu je vyvážená. Všechny složky zvuku (basy, středy i výšky) jsou dobře slyšitelné a to překvapivě i při maximální hlasitosti. Výhodou je aj funkce Wireless Daisy Chain, což znamená, že uživatel může bezdrátově spojit dva Clip 2 reproduktory dohromady a vychutnat si zesílený zvuk.

JBL Clip 2

Frekvenční rozsah je 120 – 20000 Hz, odstup signálu od šumu >80 dB, podporované protokoly jsou: A2DP V1.2, AVRCP V1.4, HFP V1.6 a HSP V1.2. Integrovaná Li-Ion baterie má kapacitu 730 mAh a umožňuje 8 hodin přehrávání hudby. Nabíjení trvá cca hodinu. Předností je též zvýšená odolnost vůči vodě IPX7, což znamená, že není problém stříkající voda při dešti a zároveň umožňuje reproduktor ponořit do vody do hloubky jednoho metru po dobu 30 minut.

JBL Clip 2

Doporučená cena reproduktoru je 1 590 Kč (59 eur) a i když nepodporuje NFC, má dvě možnosti připojení. Buď ho lze pripojit kabelem, který je však poměrně krátký, nebo se dá spárovat přes Bluetooth. Dosah v běžných podmínkách je okolo 5 až 7 metrů. Pokud hledáte malý, přenosný a cenově dostupný reproduktor, který se hodí k mobilním zařízením, JBL Clip 2 můžeme doporučit.

JBL Clip 2
comments powered by Disqus