Recenze: JBL Cinema SB150

Recenze: JBL Cinema SB150

Častým problémem televizí v obýváku je plechový zvuk z integrovaných reproduktorů v TV. Řešením je soundbar, tedy přídavný reproduktor k TV, který pro uživatele přináší nový zážitek a skvělou reprodukci zvuku. My jsme otestovali soundbar JBL Cinema SB150, který nabídne velmi dobrý výkon a vnese nový dech do domácnosti.
JBL SB150

Komponenty v obsahu balení jsou velmi dobře poskládány a díky tomu se krabice lépe přenáší. Uvnitř je kromě samotného soundbaru a subwooferu i dálkový ovladač, propojovací 3,5 mm jack kabel na levý a pravý cinch pro zapojení do televize, který doplňuje optický kabel jako další možnost vstupu zvuku. K dispozici jsou též dva napájecí kabely pro subwoofer a soundbar. Co však výrobce neuvádí, je přítomnost dvou kovových úchytek, které slouží pro umístění soundbaru na stěnu například pod televizi.

JBL SB150

Oceňujeme ideální rozměry subwooferu, který má štíhlou linii (nemá však vlyv na výslednou reprodukci zvuku) a tak se dá jednoduše umístit i do stísněnějších prostorů, avšak nedoporučujeme ho někam úplně „utopiť“. Soundbar není zbytečně dlouhý a ideálně se vejde i na stolek pod televizor. I přes to však dokáže i při sledování z 2,5 metrové vzdálenosti vykouzlit velmi dobrý prostorový efekt, což se hodí především u filmů. Samotné rozměry subwooferu jsou 120×300×409 mm a hmotnost se zastavila na 4,2 kg. Rozměry soundbaru jsou potom 801×92×66 mm a hmotnost je 1,5 kg.

JBL SB150

Po připojení a nastavení soundbaru vypadá vše čistě. Ze soundbaru jde totižjen analogový nebo optický kabel a napájecí kabel. U subwooferu je jen napájrcí kabel, jelikož se soundabarem komunikuje bezdrátově (a to bez jakéhokoliv zpoždění) a to dáva uživateli volnou ruku nad tím, kam ho v dané místnosti umístí. Jelikož jsou nízké basové frekvence nesměrové, nemusí reproduktor směřovat přímo na posluchače. Do reproduktorů však nemusí jít zvuk jen z televize, ale disponuje i bezdrátovou technologií Bluetooth v4.0. Díky ní lze v obýváku z mobilního telefonu jednoduše a kvalitně poslouchat oblíbenou hudbu bez toho, aby uživatel musel zapnout TV a složitě do ní hudební obsah dostat. 

Nepřehlédněte:
Dobrý bar za dobrou cenu
JBL SB150

Reproduktory umožňují zpracovávat i zvuk standardu Dolby Digital a přinést tak ještě lepší kvalitu především u filmů. Na ovládání je k dispozici malý dálkový ovladač, který je napájený bateriemi typu CR2025, které jsou už prímo v balení. Ovladačem lze zapnout reproduktory, ovládat vstupy, hlasitost, intenzitu basů a přepínání mezi třemi módy reprodukce - film, muzika, zprávy. Ovladač je však řešený jen malými membránovými tlačítky a máme obavy, zda po delším čase používání mohou některá tlačítka přestat správně fungovat.

Chválíme i automatické zapnutí a vypnutí reproduktorů společně s televizorem. Když rozpoznají zvukový vstup, tak se zapnou. Po zhruba pětiminutové neaktivitě TV signálu (či jiného vstupu) se zase samy vypnou, ovladač se tak bude hodit jen k regulaci hlasitosti. Tři přednastavené módy nabídly zajímavé nastavení. Nejvíc jsme si oblíbili režim film, při němž jsou pěkně zdůrazněny čisté basy a režim se hodí na televizní vysílání, hudbu a samozřejmě především pro filmy.

JBL SB150

Oceňujeme vysoký hudební výkon 150W, přičemž zde se už může uživatel cítit skutečně jako v kině. Škoda jen, že sousedi v bytovém domě nebudou sdílet radost z hlasitého poslechu s vámi. K dispozici je též mód na hudbu, který umírní čistotu výšek a basovou szložku, což už nezní až tak dokonale, jako režim film. Mód zpráv prakticky snižuje basy a zvýrazňuje podání výšek, což zajišťuje velmi dobrou srozumitelnost mluveného slova (mód zprávy je tedy určený na takové TV programy).

JBL SB150

Cinema SB150 nabídne skutečně výrazné vylepšení zvuku jakéhokoliv televizoru v domácnostech a to prostřednictvím poměrně nenápadného těla s bezdrátovým basovým reproduktorem, který zapadne do stylu snad každé domácnosti. Výkon je oslnivý, oceňujeme konektivitu a jednoduché nastavení reproduktoru. Stačí ho totiž zapojit ke zdroji elektrické energie, do TV a vše je připraveno. Za malou chybičku krásy považujeme dálkový ovladač, který se může po delším čase používání opotřebit. Za danou cenu však není na trhu jiný stejně elegantní, funkcemi nabitý a jednoduše řešený soundbar, jakým je testovaný model od JBL. Rozhodně doporučujeme.

Nepřehlédněte:
Recenze: JBL Flip 3
Hodnocení: 90%

Plusy
+ Kvalita a výkon reprodukce
+ Design a kvalita zpracování
+ Velmi zajímavé balení
+ Konektivita, Dolby Digital
+ Možnost uchycení na stěnu
+ Automatické zapnutí / vypnutí
+ Bezdrátový subwoofer

Mínusy
– Vyšší cena zařízení
– Hůř zpracovaný DO
comments powered by Disqus