Recenze: Harman/Kardon Onyx Studio 3

Recenze: Harman/Kardon Onyx Studio 3

Harman/Kardon přináší novou generaci prémiových a zajímavých reproduktorů, model Onyx Studio 3. Nabídne překvapivý výkon a futuristický vzhled, který padne do nejedné moderní domácnosti. Za toto všechno si nechá výrobce zaplatit. Jak obstál reproduktor v našem testu?
V balení je zabalený reproduktor samotný, napájecí adaptér (19V@2A), příručky k rychlému startu a záruční list. Balení má šikovný úchyt pro lepší přenášení kvádrového boxu, který i s reproduktorem váží zhruba 2,5 kg. Design reproduktoru je extravagantní a my jsme si jeho vzhled rychle zamilovali. Přední strana má tvar vypouklé paraboly a je potažená textilní mřížkou.

Harman/Kardon Onyx Studio 3

Hned při prvním kontaktu jsme měli obavy, zda se nemůže Onyx poškodit mírným tlakem. Nemusíte však mít obavy, mřížka je dostatečně tuhá a jeho tvar se při hrubším zatlačení jen mírně prohýbá a vrací se do původního tvaru. Pod přední mřížkou jsou dva výškové měniče s průměrem 20 mm a dva basové měniče s průměrem 75 mm.

Harman/Kardon Onyx Studio 3

Reproduktor lze používat jen v jedné poloze a tu určují dvě pevně připevněné „nohy“, které i při vysokých hlasitostech nijak nerezonují a reproduktor pevně drží na svém místě. I přes to, že Onyx je definovaný jako přenosný, na velké přenášení rozhodně stavěný není. Oceňujeme přítomnou integrovanou 2600 mAh baterii, která podle slov výrobce vydrží přehrávání hudby do pěti hodin.

Nepřehlédněte:
TEST Harman Kardon Onyx: špička i po čase
Harman/Kardon Onyx Studio 3

Při našem testu jsme poslouchali hudbu na úrovni 30% hlasitosti a výdrž dosáhla až sedm hodin. I pri tomto ozvučení je hlasitost více než dostatečná a zaplnila větší místnost kvalitním zvukem s úrovní tak, aby se lidé v ní nemuseli překřikovat. Ze zadní strany jsou konektory – 3,5 mm audio jack vstup, napájecí konektor a microUSB konektor pro servisní techniky. Dále je tu výkonný bass reflex, ve vrchní zadní části reproduktoru je i příjemný úchyt pro pohodlné přenášení tohoto atypického reproduktoru.

Harman/Kardon Onyx Studio 3

Z vrchní strany je několik ovládacích tlačítek. Zleva jdou po sobě ovládací prvky párovacího módu Bluetooth, přijetí/ukončení telefonního hovoru nebo ovládání hudby, snížení/zvýšení hlasitosti a vypnutí/zapnutí. Tlačítka párování Bluetooth a zapínání jsou navíc podsvícená, takže je na první pohled zřejmé, zda je reproduktor v párovacím módu a či je zapnutý a nabíjí se, nebo či je vybitý. Podsvícení je příjemné, neruší a má bílou barvu. Pokud se reproduktor vybíjí, zapínací tlačitko začne blikat oranžově.

Harman/Kardon Onyx Studio 3

Se zařízením lze i telefonovat. Výrobce se chlubí sadou několika kvalitních mikrofonů, které mají funkci odrušení okolního hluku, takže druhá strana slyší jen to, co má a to ještě v dobré kvalitě. Toto tvrzení můžeme potvrdit. S hovory jsme po dobu testování neměli žádné problémy a to ani když jsme byli od reproduktoru dál. Mikrofony jsou tak i poměrně citlivé.

Harman/Kardon Onyx Studio 3

Výkon je výborný, při napájení z vestavaněho akumulátoru výrobce slibuje výkon 4× 7,5W a při napájení ze sítě dokonce 4× 15W. Jelikož je reproduktor určený spíš na domácí použití, chválime, že se i po delší neaktivitě sám nevypíná a to ani při napájení z vestavěného akumulátoru. Potěší i funkce Harman/Kardon Dual Sound, která umožňuje s dvěma reproduktory s touto funkcí přehrávat stejnou hudbu na vícero reproduktorech.

Nepřehlédněte:
Inovativní a muzikální
Harman/Kardon Onyx Studio 3

Kvalita reprodukce je jednoznačně bezkonkurenční. Za sebou nechává i dražší a větší reproduktory určené na domácí použití. Kvalita i poměr basové složky je ideální i při nízkých hlasitostech. Ani při vysokých hlasitostech se nedočkáme rezonance či snížení kvality reprodukce. Při poloviční hlasitosti totiž reproduktor naplní i celý byt kvalitní hudbou a maximální hlasitost si vyzkoušíte maximálně ze zvědavosti, co reproduktor dokáže.

Harman/Kardon Onyx Studio 3

Harman/Kardon Onyx Studio 3 je horkou novinkou mezi přenosnými reproduktory a zaujme především lidi, kteří si potrpí na vzhled, kvalitu a extravagantnost. Za vyšší cenu kolem 219 euro mu totiž prakticky není co vytknout, což by ale pri nasazení takové ceny mělo být samozřejmostí. Zajímavé na produktu je též, že se prodává exkluzivně v oficiálních Apple Premium Resselerov (APR).

Hodnocení: 95%

Plusy
+ Kvalita provedení
+ Design reproduktoru
+ Reprodukce zvuku
+ Výdrž na baterii
+ Vestavěný mikrofon
+ Kvalitní bass reflex

Nepřehlédněte:
Harman/Kardon Onyx Studio 2
Mínusy
– Vyšší cena
comments powered by Disqus