Recenze: AKG N60NC Wireless – středně velká sluchátka s přítlakem

Recenze: AKG N60NC Wireless – středně velká sluchátka s přítlakem

AKG N60NC Wireless jsou středně velká sluchátka s přítlakem na uši a musíme uznat, nosí se velmi pohodlně. Je to pýcha výrobce, což není jen vidět, ale i slyšet. Sluchátka využívají systém 3D-Axis. Můžete je složit nejen ve spojovacím oblouku, ale i přetočit mušle o 90°. Na přenášení je v balení ochranné pouzdro. Nechybí nabíjecí  microUSB kabel, audiokabel a adaptér do letadla.
Sluchátka jsou nástupcem stejnojmenného modelu bez přívlastku Wireless. Teď je můžete připojit přes Bluetooth. Kabel zůstal jako příslušenství. Výhoda je v tom, že s kabelem vydrží hrát déle s ANC. Výrobce mluví o 30 hodinách. My jsme je testovali a faktem je, že sluchátka jsme sporadicky nabili přibližně jednou za tři dnd a nikdy nebyla vybitá. Použít se dají i úplně vybitá. Tedy jako tradiční sluchátka bez ANC. V případě ANC a Bluetooth vydrží asi polovinu uvedeného času. 

AKG N60NC Wirelles

Spojovací most má umělou kůži, taktéž náušníky. V nich je umístěna paměťová pěna a ta sedne na uši dokonale. Přizpůsobí se vašemu tvaru a mušle nijak netlačí. To je výhoda pro ty, kdo by měli obavu z nadměrného tlaku a bolestí hlavy. Na uších drží stabilně, udrží se na nich i při chůzi. Levá mušle má microUSB a audiokonektor. Pravá má trojpolohové výkyvné prvky.

Jeden je na aktivaci Bluetooth/ANC a druhý na posouvání skladeb. Se sluchátky lze i telefonovat, stačí hlavní   (ANC prvek) vyklopit a přijmout hovor. Taktéž se s nimi dá telefonovat při kabelovém spojení. Audiokabel má samostatný mikrofon. Celkově dobrý koncept, jelikož sluchátka mají užitkovou hodnotu ať jsou nabitá nebo ne.

Nepřehlédněte:
Sluchátka AKG N60NC potlačí okolní hluk a lepší zvuk nenajdete
Klouby uchycení jsou kovové, stejně tak jako i kryty mušlí. Jde o dostatečně robustný model, který by měl zvládnout běžné zacházení při neustálém přenášení. Pokud nechcete poslouchat hudbu s ANC, je třeba je vypnout a použít jen kabelové spojení.

AKG N60NC Wirelles

Zvuk se zapnutým odhlučněním je hlasitější, či jinak řečeno důraznější. Víc vyniknou středy a hlavně výšky. Je na vás, na jaký způsob si zvyknete. Nám se líbil zvuk i bez aktivního ANC. Tehdy je kladen větší důraz na nízké tóny. Je to skutečně je detail, sluchátka hrají velmi dobře a my k nim nemáme žádné výhrady. Spokojeni jsme byli i s aktivním odhlučněním. Při cestování opravdu poznáte rozdíl.

Hodnocení
+ pevná konstrukce
+ využití i ve vybitém stavu
+ výdrž až 30 hodin
+ výborný zvuk
+ odhlučnění
– žádné podstatné

Verdikt
AKG N60NC Wireless je model, ke kterému jsme neměli žádné výhrady. Doporučujeme je těm, kdo nechtějí mít příliš velká sluchátka, ale něco mezi, teda supra-aural, a zároveň mají radi tuto značku a vědí, že zvuk AKG se jim bude líbit.
comments powered by Disqus