Recenze: JBL Xtreme

Recenze: JBL Xtreme

Svět přenosných reproduktorů se rozrůstá a mnoho výrobců se předbíhá v kvalitě, designu a především výkonu. My jsme testovali JBL Xtreme, přičem název testovaného produktu je na místě, jelikož je tento model doopravdy extrémní.
Produkt přichází ve stylovém balení spolu s napájecím adaptérem a manuály. K dispozici je i popruh na rameno, který přijde vhod díky rozměrům 283×126×122 mm a hmotnosti 2112 gramů. JBL Xtreme získal ocenění Red Dot za design a též ocenění EISA pro roky 2015-2016 v kategorii přenosných reproduktorů. Produkt je potažený textilním materiálem se zajímavou texturou, přičemž po stranách má dva velké měniče, které zabezpečí výborné a hlasité basové podání.

JBL Xtreme

Potěší zvýšená odolnost vůči stříkající vodě, používání u bazénu tak nebude problém. Reporoduktor je dostupný v černé, modré a extravagantní červené. Z horní strany jsou tlačítka na Bluetooth párování, regulaci hlasitosti, vypínání a zapínání reproduktoru, JBL Connect, tlačítko pro pozastavení hudby či přijetí hovoru.

JBL Xtreme

JBL Connect je vylepšená funkce Sociálního módu, která je u JBL Charge 2 Plus. Aktivací lze propojit víc reproduktorů Xtreme (nebo reproduktorů s funkcí JBL Connect) a tak lze z jednoho zařízení přehrávat hudbu až do tří reproduktorů v multi nebo stereo režimu.

JBL Xtreme

Zadní strana nabízí vícero konektorů, které jsou kryté pod elegantním oranžovým zipem. Z pravé strany nechybí kulatý konektor pro napájecí adaptér, dva USB porty pro fukci powerbanky až pro dvě zařízení naráz, protože má reproduktor velkou 10000 mAh baterii, která dokáže napájet reproduktor až 15 hodin. Pokud uživatel nabíjí jedno zařízení z powerbanky, výstup může být až 2A. V případě dvou zařízení naráz poskytne Xtreme výstupný proud 1A pro každé z nich.

JBL Xtreme

K dispozici je též 3,5 mm audio jack konektor pre linkový vstup z přehrávače a microUSB konektor na nabíjení reproduktoru, který se nabije velmi rychle. Plné nabití 10000 mAh integrované baterie díky dodávanému adaptéru (19V/3A) trvá jen 3,5 hodiny. Párování přes Bluetooth 4.1 je bezproblémové, testovali jsme ho s notebookem Acer s Windows 7, či se smartphony Google Nexus 6, Sony Xperia L a Samsung Galaxy S2. Přehrávání je čisté, kvalitní a bezproblémové za každých okolností.

JBL Xtreme

Zvuková stránka je výborná a nemáme k ní žádne výhrady. Díky výkonu 2× 20W se z reproduktoru stává přenosná párty, protože především basové podání je výborné, silné a obzvlášť se hodí na elektronickou hudbu nebo rap – na této hudobné styly je přímo jako stavěná. Rockovou hudbu a pop reproduktor inteligentně rozezná a výškové podání je vůči basovému výborné, vyvážené a nemáme proti němu jedinou výhradu. Po dobu náročného měsíčního testu nenastala situace, kde by chyběly basy, nebo že by poměr výšek, středů a basů nebyl vyvážený.

JBL Xtreme

JBL Xtreme je výborný a kvalitní přenosný reproduktor, který nezná kompromis. Vysoká výdrž, zvýšená odolnost vůči vodě, rychlé nabíjení a především velmi výkonné měniče a kvalitní zvukový projev – to všechno spojuje právě tento produkt. Tomu však odpovídá i cena, která se pohybuje okolo 269 eur, a tak si ho nebude moci dovolit každý.

Díky výkonu a výborné reprodukci zvuku spolu s vodotěsností uděluje redakce DigitalPortal.sk produktu JBL Xtreme ocenění TOP Produkt

TOP Produkt JBL Xtreme


Plusy
+ Zvýšená odolnost
+ Kvalita provedení
+ Design reproduktoru
+ Reprodukce zvuku
+ Výdrž na baterii
+ Barevné provedení
+ Funkce powerbanky

Mínusy
– Vyšší cena

Nepřehlédněte:
Vodě odolné JBL kvarteto se špičkovým zvukem

JBL Xtreme byl navíc oceněnený sdružením novinářů EISA jako nejlepší evropský přenosný reproduktor 2015/16

comments powered by Disqus