Recenze: JBL Reflect Mini a Mini BT

Recenze: JBL Reflect Mini a Mini BT

Na letošním veletrhu IFA v Berlíně představila společnost JBL, která téměř 70 let vyrábí audio produkty, několik sluchátek, mezi nimiž jsou i dvoje ze série Synchros - Reflect Mini a Reflect Mini BT. Tato lehká sluchátka do uší jsou určena hlavně na sport, přičemž jsme je porovnávali i v recenzi.
Modely jsou zabaleny v kartonových krabicích na jejichž přední straně jsou znázorněna provedení sluchátek. V balení jsou celkově čtyři páry silikonových náušníků, přičemž na dvou párech najdeme ergonomický výstupek pro menší šanci vypadnutí sluchátek z uší. 
V balení jsou též manuály a v případě Reflect Mini BT je k dispozici i USB kabel na nabíjení. Sluchátka jsou vyrobena z kvalitního polykarbonátu, který je z části pogumovaný. Proti zpracování nemáme absolutně žádné výhrady, žádné nedostatky jsme nenašli.

JBL Reflect Mini

Poslouchání hudby je pohodlné, avšak podle nás je pohodlnější silikonový náušník s přívlastkem Freebit, který díky ergonomickému výstupku nevypadne z ucha za žádných okolností. Na jeho používání si je ale třeba zvyknout, jelikož je po vložení sluchátek do ucha potřeba je otočit, aby se zachytily o tvar ucha. Jediný problém s ergonomií jsme měli při běhu, kdy se sluchátka jemně třásla a zčásti rušila zvuk. Jinak jsou ale na běh jako stvořené, jelikož jsou odolná vůči potu. 

JBL Reflect Mini

Kabel je u Reflect Mini dlouhý 1,2 metru a u Mini BT je to jen 0,5 metru, avšak oba jsou dostatečně dlouhé na komfortní poslouchání hudby. V obou případech je kabel z části ve barevném provedení sluchátek, ale nachází se na něm stříbrný reflexní pás po celé délce pro zlepšenou viditelnost v noci. Kratší kabel u Mini BT nepřekáží, jelikož se sluchátka připojují bezdrátově přes Bluetooth, na rozdíl od Mini, které k přehrávání hudby používají 3.5 mm jack ohnutý zhruba do 45° úhlu.

Nepřehlédněte:
Představení: JBL Reflect Mini
JBL Reflect Mini

Spárování Reflect Mini BT probíhá rychle a jednoduše, stačí totiž podržet střední tlačítko na multifunkčním ovladači hned u levého ucha, počkat na pípnutí a připojit se. Sluchátka opět pípnou a připojení je dokončeno. 
Oba modely mají i ovladač s mikrofonem, u Reflect Mini obsahuje jen jedno tlačítko na přijímání hovorů či ovládání hudby, ale na Mini BT jsou až tři tlačítka, přičemž střední slouží nejen k párování, ale i k telefonování a ovládání hudby a zapnutí sluchátek.zbylá dvě jsou určena k ovládání hlasitosti, která je ale ovládána nezávisle na zařízezní.

JBL Reflect Mini

Malým, ale zato dobrým detailem je pípnutí, které je slyšet při nastavení maximální nebo minimální hlasitosti. To považujeme za plus a trochu nás mrzí, že tři tlačítka a s nimi spojené fuknkce nejsou i na Reflect Mini. Mini BT se mohou pochlubit i LED diodou na přední straně, která signalizuje stav připojení a baterie. Na obou ovladačích je mikrofon, přičemž na Mini je na přední straně. Na Mini BT ho najdeme na zdadní straně vedle loga JBL.

JBL Reflect Mini

Zvuk při telefonování je čistý, volající si na nesrozumitelnost nestěžovali a my jsme taktéž neměli problém je slyšet. Ovládání při telefonování je ale trochu chaotické, jelikož pro přijetí hovoru stačí tlačítko na ovladači jen stiknout, ale na jeho ukončení je potřeba jej chvíli podržet. Hlavním záměřením je ale poslouchání hudby a to zvládají obě sluchátka na jedničku. Vyšší a střední frekvence jsou perfektní, ale nižší jsou na tom trochu hůř, ale navzdory tomu jsou basy velmi dobře vyladěné, na svou kategorii nejsou ani příliš slabé, ani příliš silné. Okolní zvuky jsou eliminovány téměř perfektně. Poslouchání hudby těmito sluchátky je zážitek. 

JBL Reflect Mini

Jelikož jsou sluchátka Reflect Mini BT bezdrátová, mají dvě baterie, jejichž kapacita je dohromady 120 mAh. Pomocí přibaleného kabelu se nabíjí zhruba dvě hodiny, avšak jejich výdrž po nabití je ohromující. Bez problémů vydržely den téměř nepřetržitého používání. 
Celkově jsou tato sluchátka špičkou ve své kategorii. Za cenu 1620 Kč u modelu Reflect Mini  2670 Kč u modelu Mini BT přináší JBL kvalitní sluchátka do uší, která bez problémů překonají všechnu svou konkurenci. Mají sice pár chyb, ale naše pocity z používání jsou velmi pozitivní.

Nepřehlédněte:
JBL – Reflect Response, Reflect Mini BT & Everest 100
JBL Reflect Mini

Rozhodování mezi těmito dvěma sluchátka bylo nesmírně těžké. Nelze totiž říct, které jsou lepší. JBL Reflect Mini jsou spíš pro uživatele, kterým nepřekáží delší kabel připojený v zařízení a chtějí používat sluchátka úplně všude, zatímco JBL  Reflect Mini BT jsou určeny pro zákazníky, kterým nevadí jednou za čas sluchátka nabíjet a očekávají úplnou volnost při sportu a mají dostatek zařízení se kterými tato sluchátka dokáží využít. 

JBL Reflect Mini
Hodnocení: 90%
Plusy
+ Kvalitní provedení
+ Reflexní pás na kabelu
+ Různé velikosti náušníků
+ Kvalita zvukového projevu
+ Komfortní nošení
+ Odolnost vůči potu
+ Kvalitní mikrofon
Mínusy
– Jen jedno tlačítko na ovladači
– Při běhu trochu volné v uších

JBL Reflect Mini BT
Hodnocení: 95%
Plusy
+ Kvalitní provedení
+ Reflexní pás na kabelu
+ Různé velikosti náušníků v balení

+ Komfortní nošení, odolnost vůči potu
+ Kvalita zvukového projevu a mikrofonu
+ Jednoduché spárování se zařízením
+ Multifunkční ovladač s tlačítky
+ Dlouhá výdrž na jedno nabití
Mínusy
– Při běhu menší volnost v uších
comments powered by Disqus