Recenze: JBL Pulse 2

Recenze: JBL Pulse 2

Nástupca elegantného JBL Pulse prináša vzhľad, za ktorý sa používateľ nebude hanbiť. Potešia farebné efekty a zvýšená odolnosť voči vode. Je to ďalší bestseller?
JBL Pulse 2 na první pohled připomíná válec. Se svými rozměry – výška 194 mm, průměr 84 mm a hmotnost 755 gramů - není nejmenší. Vůči předchůdci je o 256 gramů těžší, je však vhodný na přenášení a umíme si ho představit i jako hlavní reproduktor na stole. Není se však čemu divit, výrobce do reproduktoru s výkonem 2×8W zakomponoval i světelné efekty po celém obvodu, což je zároveň i jedno z hlavních lákadel tohoto zařízení.

JBL Pulse 2
JBL Pulse 2
Světelnou část, tvořenou LED diodami s podporou vícerých barevných režimů, chrání kovová mřížka. Podstava i horní plocha reproduktoru jsou pogumované. Stejně je upravený i svislý pásek v šířce 3 cm, který propojuje v zadní části oba konce válce. V pruhu jsou pod krytkou schované 3,5 mm audio jack na linkový vstup a microUSB na nabíjení. Nad nimi jsou svisle v pogumovaném pásku řazené nad sebou dotykové ovládací prvky. Pět LED diod ve středu signalizuje stav nabití baterie.

JBL Pulse 2
JBL Pulse 2

Umístění tlačítek naznačuje jak je Pulse 2 konstruovaný. Nejvhodnější poloha je na stojato. V případě, kdy uživatel položí reproduktor na stůl vodorovně, musí pogumovaný pás být naspodku a ovládací prvky v něm budou zakryté. Nejvýše nad ovládacími prvky je umístěná novinka v podobě malého objektivu JBL Prism. Ten snímá okolí a detekuje různé baryy. Díky objektivu potom Pulse 2 mění barvy světelné šou. Stačí stisknout tlačítko s barevnými tečkami na přední straně a  přiblížit vybraný objekt k objektivu, který se přizpůsobí a změní barevné spektrum.

Nepřehlédněte:
Multimediální reproduktory pro náročné
JBL Pulse 2
JBL Pulse 2
Zadní pogumovaný pás teda vytváří ovládací panel. Je v něm pět hlavních tlačítek na párování pomocí Bluetooth, nastavení hlasitosti a tlačítko na zapnutí a vypnutí. Kromě toho je tu i zmiňovaný objektiv. K dispozici je však i tlačtko play-pause, které přijde vhod při ovládání multimédií, přičemž funguje i na YouTube. Nad ním je JBL Connect – funkce, která umožňuje propojit více reproduktorů Pulse 2, ale též i jiné modely (JBL Xtreme, Flip 3) a tak možná z jednoho zarízení přehrávat hudbu až do tří reproduktorů v multi nebo stereo režimu.

JBL Pulse 2
JBL Pulse 2

Světelné efekty jsou programovatelné. Nastavit je lze pomocí aplikace, která je dostupná pro Android a iOS. Aplikace je přehledná, lze si tu jednoduše nastavit rozsah barev a rychlost jejich změn. Změny však lze nastavovat přímo i na reproduktoru. Díky světelné šou a možnostem nastavení má Pulse 2 přidanou hodnotu a jedinečnost. I když světelné efekty jsou zajímavá funkce, kvalita zvuku má být na prvním místě.

JBL Pulse 2

JBL Pulse 2

Věrnost reprodukce je výborná, nemáme k ní žádné námitky. Přítomné jsou všechny složky frekvenčního pásma a Pulse 2 si výborně poradí i s basy. Ty jsou díky 45 mm měničům mnohem lepší, jejich celkový výkon je 2× 8 Wattů. Z kvalitní reprodukce jsme byli nadšeni. Chválime i maximální hlasitost reproduktoru, už při střední hlasitosti dokáže ozvučit menší místnost. Při maximální hlasitosti je možné ozvučit i záhradní párty – baterie se však bude víc vybíjet.

JBL Pulse 2

JBL Pulse 2

Integrovaná baterie má kapacitu 6000 mAh. To je vůči předchůdci o 2000 mAh víc a na jedno nabití vydrží cca 10 hodin při zapnutých světelných efektech. JBL Pulse 2 patří nepochybně mezi zajímavé a výjimečné přenosné reproduktory, odlišující se hlavně světelnými efekty, které jsou vytvořené  pomocí LED diod. Pokud si odmyslíme pro někoho vyšší cenu 4800 Kč, jde o vynikající produkt, ale cena podle nás odpovídá benefitům a reprodukci, které Pulse 2 přináší.

Nepřehlédněte:
VIDEO touchIT: Dva pohledy na reproduktor JBL Pulse 2
JBL Pulse 2

Jednoduché ovládní reproduktoru doplňuje aplikáce, dostupná pro Android a iOS. S ní lze jednoduše nastavovat světelné efekty a možná s její pomocí udělat doma „světelnú šou“. Reproduktor je vhodný pro domácí poslouchání hudby nebo menší párty. Potěší zvýšená odolnost vůči stříkající vodě, používání u bazénu tak nebude problém. Milovníky technologií a uživatele, kteří mají více produktů od JBL potěší i funkce JBL Connect.
Díky jedinečné funkci světelných efektů uděluje redakce DigitalPortal.sk produktu JBL Pulse 2 ocenění Inovace

JBL Pulse 2
comments powered by Disqus