Recenze JBL Grip 200: sportovní sluchátka se solidním zvukem i cenou

Recenze JBL Grip 200: sportovní sluchátka se solidním zvukem i cenou

Hned na úvod se setkáváme s celkem jednoduchým balením, které využívá na dotyk levnější materiály. Přesněji, je to papírová krabička s plastovým vrchem, přes který lze vidět sluchátka. Ta jsou ukrytá v lepence, takže už od prvního momentu vám je jasné, že na balení se šetřilo. Není se ale čemu divit, přeci jen jde o sluchátka do 30€. Co se týká obsahu balení, to je velmi skromné, kromě samotných sluchátek a dokumentace v něm totiž nenajdete nic víc.
Design
Po stránce designu mají sluchátka JBL Grip 200 velmi neobvyklý tvar a barevnou kombinací mi připomínají hračky z Kinder vajíček. Na můj vkus jsou gumové olivky možná až příliš velké, ale důvod pro toto designové rozhodnutí spočívá v tom, že sluchátka mají zaplnit co nejvíc prostoru a nemají vypadnout. Že vám po nasazení nevypadnou je pravda, ale nejprve musíte přijít na to, jak si je vlastně nasadit. Rada: Dozvíte se to v přibaleném manuálu. a pokud by vám náhodou vadily předvolené olivky, potom máte možnost si je vyměnit za dodatečné, které jsou taktéž v balení. Na rozdíl od jiných sluchátek, která jsou na trhu, však tato obsahují jen jeden jediný dodatečný pár určený pro větší uši.
JBL Grip 200

Možností přizpůsobení tu tedy není tolik jako u jiných in-ear sluchátek, ale je pravda, že většinu z nich je třeba zasunout dovnitř do ucha, zatímco tato zaplní jen jeho zevnějšek, podobně jako například EarPody od Applu. Sluchátka kromě toho obsahují i miniaturní ovladač, jehož rozměry jsou stejně malé jako počet funkcí, které nabíuí. Zatímco na většině najdete tlačítka pro změnu hlasitosti, zde najdete jen jedno jediné. Umožní vám spustit/pozastavit hudbu, zvednou hovor a protože má mikrofon, můžete s ním i aktivovat Siri. A to mluvíme o sluchátkách, která nemají certifikát Made for iPhone.

Co mě ješte po designové stránce překvapilo jsou kolejničky na vnější straně sluchátek. Díky nim si můžete kabel od jednoho sluchátka uchytit ke druhému a můžete tak používat sluchátka v režimu "jednoho ucha". Osobně to však pokládám za způsob, jak zabránit vytváření pavučin, které mají drobná sluchátka ráda.

JBL Grip 200

Zvuk
Zatímco designové stránka ve vás může vyvolat pocit, že jde o hračku, tato domněnka se vypaří v momentě, kdy uslyšíte první tóny svých oblíbených skladeb. Jakmile jsem začal poslouchat skladby od NWA, 2paca a jiných west-coast rapperů, překvapila mě čistota zvuku, ve kterém mohl člověk slyšet vícero detailů ve skladbách. Nešlo o úplně audiofilský zážitek, od toho tu jsou přeci profesionální sluchátka, ale i tak jsem měl ze zvuku lepší dojem, než ze sluchátek, které Apple balí ke svému iPhonu. 

Nepřehlédněte:
Recenze: JBL Grip 100 a 200
Co však sluchátkům chybí, jsou basy, které jsou tu téměř nevýrazné. Respektive, slyšíte je, ale nejsou na té správné úrovni se kterou počítáte například u dubstepe nebo jiných elektronických skladbách. Co se mi ve sluchátkách neposlouchalo velmi pohodlně byl trash metal. Ten bych přes tato sluchátka neposlouchal, ale zase jsem neměl velký problém s posloucháním rocku, kde Bon Joviho It’s My Life zněl uspokojivě. Pokud jde o zaměření na hudbu, dovedu si představit především rap nebo i popové skladby, které slýcháte každý den 16-krát v rádiu.

JBL Grip 200

V neposlední řadě se podívám ještě na dvě zásadní vlastnosti, mikrofon a možné obavy z toho, že by bylo slyšet sluchátka kolem vás a rušily tak ostatní. Tento pocit budete mít z počátku hlavně kvůli tvaru, který vyplňuje celé ucho a fakt, že hlasitostí jsou poměrně silné. Avšak netřeba se bát. JBL totiž z venku nezní tak hlasitě, jak byste očekávali. Pravda, něco slyšet je, ale není to tak hrozné. Vlastně jsem to slyšel jen, když jsem byl v úplném tichu. Mikrofon se může taktéž pochlubit kvalitním zpracováním. Zvukově je čistý, rozumí vám siri i osoby na druhé straně hovoru.

Resumé
Pokud vezmu do úvahy, že jde o sluchátka ve stejné cenové relaci, za kterou si můžete obsatarat EarPody od Applu, jde o možná lepší možnost při investici do zvuku. Jedná se totiž o poměrně lacinou záležitost, ale už tu vidíte, že se JBL soustředilo na podání co najkvalitnějšího zvuku v této cenové kategorii. Basy tu nejsou tak výrazné jako u jiných a dražších sluchátek, avšak celkový zvuk je čistý a i hlasitý. Co bych vytkl, je zvláštní vzhled, na který  jsem si po dobu testování nedokázal zvyknout.

JBL Grip 200
comments powered by Disqus