Recenze: JBL Go

Recenze: JBL Go

JBL Go je zajímavý bezdrátový reproduktor, který se vymká z řady a snaží se zaujmout nejen velikostí a kvalitou, ale především zajímavou cenou pod 900 Kč. Nás určitě zaujal, o čemž se přesvědčíte v této recenzi.
Produkt přišel v malé průhledné krabičce, kde jsme kromě reproduktoru našli už jen malý návod a kabel na nabíjení. Potěšil by i klasický kabel 3,5 mm audio jack na drátové připojení, avšak za danou cenu to nebereme jako velkou nevýhodu.
JBL GO

Reproduktor má malé rozměry 68×83×31 mm a hmotnost 142 gramů, takže se hodí i na delší cesty. Na test jsme měli k dispozici černou verzi, dostupných je ale dalších sedm barevných variací, které zahrnují i várazné barvy jako je oranžová nebo modrá.

JBL GO

Na přední straně reproduktoru je kovová mřížka za kterou se skrývá měnič a modrá LED dioda. Zbytek povrchu je tvořen měkkým plastem, na kterém se snadno drží nečistoty a otisky prstů. Líbí se nám minimalistický vzhled, který působí luxusním dojmem.
JBL GO

Na horní straně jsou všechna ovládací tlačítka na zapnutí/vypnutí, párování přes Bluetooth, ovládání hlasitosti a hovorů. Na pravé straně výrobce umístil 3,5 mm vstup, microUSB port a mikrofon. Levá strana je prizpůsobená na připnutí šňůrky.

JBL GO

Párování přes Bluetooth probíhá velmi snadno, ať už počítačem nebo smartphonem. Go si ale dokáže zapamatovat jen poslední připojené zařízení, což v praxi znamená, že když jsme ho používali s telefonem a následně jsme ho chtěli připojit k notebooku, musíme ho znovu ručně spárovat.
JBL GO

Po opětovném spárování se následně už k notebooku připojoval automaticky po zapnutí. Situacie s připojením byla stejná i v opačném případě, kdy byl používaný reproduktor s notebookem a chtěli jsme ho připojit k smartponu, což šlo jen ručně.
JBL GO

Dosah reproduktoru splňoval naše očekávání. Ve Většině případů jsme ho měli stále v blízkosti počítače nebo telefonu a se signálem nebyl žádný problém. Nenastala ani žádná rušení či výpadky. Problémem byly ale větší vzdálenosti a stěny v domě, které nedokázal Bluetooth překonat tak, jako na jiných dratších zařízeních. To je ale věc, která se reálně málokdy stává. 

JBL GO

Ve vnějích prostorech nebyl žádný problém ani na vzdálenost nad 10 metrů, kde byl signál stále dostatečný a nebylo slyšet žádné rušení. Nutná byla ale přímá viditelnost, problém dělaly už řídké stromy. 

JBL GO

Kvalita zvuku je velmi dobrá. Díky velkému rozsahu hlasitosti se hodí na běžné poslouchání i na nějakou párty.  Překvapí hlavně basy, které jsou dost výrazné, středy i výšky jsou čisté, nezaznamenali jsme žádné velkké deformace či zkreslení. Při vyšší hlasitosti se ale samozřejmě kvali zvuku snížila a začal převažovat šum, což je vzhledem k rozměrům pochopitelné.

JBL GO

Výhodou je mikrofon, který slouží k telefonování, nebo nahrávání. Kvalitou se řadí mezi nejnižší třídu, to ale nebereme jako chybu, jelikož to, že je v tak malém reproduktoru a za takovou cenu je obrovské plus. 

JBL GO

Důležitou částí je baterie, která se stará o napájení malého reproduktoru. Výrobce uvádí kapacitu 600 mAh, což by prý mělo stačit na více než 5 hodin nepřetržitého přehrávání a nabít se mají za 1,5 hodiny. Výdrž v praxi je však vynikající, byli jsme přímo okouzleni, když jsme při běžné hlasitosti při práci dosáhli 10 hodin, což je dvojnásobek udávané výdrže a považujeme to za velmi příjemné překvapení.

JBL GO

Jaký je tedy tento malý, šikovný a přenosný bezdrátový reproduktor JBL Go? Mezi najvětší přednoti patří malé rozměry, dobrá zvuková kvalita, vysoká výdrž a nízká cena. JBL Go rozhodně doporučujeme pro ty, kteří hledají malý a cenově dostupný bezdrátový reproduktor na cesty nebo jako náhradu za integrované reproduktory v notebooku.

Parametry a specifikace:
Rozměry: 68×83×31 mm
Hmotnost: 142 gramů
Frekvenční rozsah: 180 – 20 000 Hz
Připojení: Bluetooth, 3,5 mm audio jack, microUSB
Výstupní výkon:  3 Watt
Podporované profily: A2DP V1.2, AVRCP V1.4, HFP V1.6, HSP V1.2
Baterie: vestavěná Li-Ion, 600 mAh, výdrž 5 hodin (naměřených až 10 hodin)
Barevná provedení: černá, šedá, červená, oranžová, růžová, žlutá, modrá, tyrkysová
Hodnocení: 90%

Plusy
+ Malé rozměry, nízká hmotnost
+ Kvalita provedení a design
+ Kvalita zvuku k rozměrům
+ Vysoká výdrž baterie
+ Vestavěný mikrofon
+ Nízká cena

Mínusy
– Povrch náchylný na nečistoty a otisky
– Slabší dosah přes stěny
comments powered by Disqus
comments powered by Disqus