Recenze: JBL Go

Recenze: JBL Go

JBL Go je zajímavý bezdrátový reproduktor, který se vymká z řady a snaží se zaujmout nejen velikostí a kvalitou, ale především zajímavou cenou pod 900 Kč. Nás určitě zaujal, o čemž se přesvědčíte v této recenzi.
Produkt přišel v malé průhledné krabičce, kde jsme kromě reproduktoru našli už jen malý návod a kabel na nabíjení. Potěšil by i klasický kabel 3,5 mm audio jack na drátové připojení, avšak za danou cenu to nebereme jako velkou nevýhodu.
JBL GO

Reproduktor má malé rozměry 68×83×31 mm a hmotnost 142 gramů, takže se hodí i na delší cesty. Na test jsme měli k dispozici černou verzi, dostupných je ale dalších sedm barevných variací, které zahrnují i várazné barvy jako je oranžová nebo modrá.

JBL GO

Na přední straně reproduktoru je kovová mřížka za kterou se skrývá měnič a modrá LED dioda. Zbytek povrchu je tvořen měkkým plastem, na kterém se snadno drží nečistoty a otisky prstů. Líbí se nám minimalistický vzhled, který působí luxusním dojmem.
JBL GO

Na horní straně jsou všechna ovládací tlačítka na zapnutí/vypnutí, párování přes Bluetooth, ovládání hlasitosti a hovorů. Na pravé straně výrobce umístil 3,5 mm vstup, microUSB port a mikrofon. Levá strana je prizpůsobená na připnutí šňůrky.

JBL GO

Párování přes Bluetooth probíhá velmi snadno, ať už počítačem nebo smartphonem. Go si ale dokáže zapamatovat jen poslední připojené zařízení, což v praxi znamená, že když jsme ho používali s telefonem a následně jsme ho chtěli připojit k notebooku, musíme ho znovu ručně spárovat.
JBL GO

Po opětovném spárování se následně už k notebooku připojoval automaticky po zapnutí. Situacie s připojením byla stejná i v opačném případě, kdy byl používaný reproduktor s notebookem a chtěli jsme ho připojit k smartponu, což šlo jen ručně.
JBL GO

Dosah reproduktoru splňoval naše očekávání. Ve Většině případů jsme ho měli stále v blízkosti počítače nebo telefonu a se signálem nebyl žádný problém. Nenastala ani žádná rušení či výpadky. Problémem byly ale větší vzdálenosti a stěny v domě, které nedokázal Bluetooth překonat tak, jako na jiných dratších zařízeních. To je ale věc, která se reálně málokdy stává. 

Nepřehlédněte:
JBL GO – nejmenší reproduktor s více než slušným výkonem
JBL GO

Ve vnějích prostorech nebyl žádný problém ani na vzdálenost nad 10 metrů, kde byl signál stále dostatečný a nebylo slyšet žádné rušení. Nutná byla ale přímá viditelnost, problém dělaly už řídké stromy. 

JBL GO

Kvalita zvuku je velmi dobrá. Díky velkému rozsahu hlasitosti se hodí na běžné poslouchání i na nějakou párty.  Překvapí hlavně basy, které jsou dost výrazné, středy i výšky jsou čisté, nezaznamenali jsme žádné velkké deformace či zkreslení. Při vyšší hlasitosti se ale samozřejmě kvali zvuku snížila a začal převažovat šum, což je vzhledem k rozměrům pochopitelné.

JBL GO

Výhodou je mikrofon, který slouží k telefonování, nebo nahrávání. Kvalitou se řadí mezi nejnižší třídu, to ale nebereme jako chybu, jelikož to, že je v tak malém reproduktoru a za takovou cenu je obrovské plus. 

JBL GO

Důležitou částí je baterie, která se stará o napájení malého reproduktoru. Výrobce uvádí kapacitu 600 mAh, což by prý mělo stačit na více než 5 hodin nepřetržitého přehrávání a nabít se mají za 1,5 hodiny. Výdrž v praxi je však vynikající, byli jsme přímo okouzleni, když jsme při běžné hlasitosti při práci dosáhli 10 hodin, což je dvojnásobek udávané výdrže a považujeme to za velmi příjemné překvapení.

Nepřehlédněte:
JBL® GO bezdrátový reproduktor vytváří zábavu za skvělou cenu díky svému překvapivému zvuku a spektru barev
JBL GO

Jaký je tedy tento malý, šikovný a přenosný bezdrátový reproduktor JBL Go? Mezi najvětší přednoti patří malé rozměry, dobrá zvuková kvalita, vysoká výdrž a nízká cena. JBL Go rozhodně doporučujeme pro ty, kteří hledají malý a cenově dostupný bezdrátový reproduktor na cesty nebo jako náhradu za integrované reproduktory v notebooku.

Parametry a specifikace:
Rozměry: 68×83×31 mm
Hmotnost: 142 gramů
Frekvenční rozsah: 180 – 20 000 Hz
Připojení: Bluetooth, 3,5 mm audio jack, microUSB
Výstupní výkon:  3 Watt
Podporované profily: A2DP V1.2, AVRCP V1.4, HFP V1.6, HSP V1.2
Baterie: vestavěná Li-Ion, 600 mAh, výdrž 5 hodin (naměřených až 10 hodin)
Barevná provedení: černá, šedá, červená, oranžová, růžová, žlutá, modrá, tyrkysová
Hodnocení: 90%

Plusy
+ Malé rozměry, nízká hmotnost
+ Kvalita provedení a design
+ Kvalita zvuku k rozměrům
+ Vysoká výdrž baterie
+ Vestavěný mikrofon
+ Nízká cena

Mínusy
– Povrch náchylný na nečistoty a otisky
– Slabší dosah přes stěny
comments powered by Disqus