Recenze: JBL Flip 3

Recenze: JBL Flip 3

Nástupce elegantního JBL Flip 2 přináší vzhled, za který se uživatel nebude za žádných okolností stydět, výdrží na batérii a též nás potěšil zvýšenou odolností vůči vodě. Je to další bestseller?

V balení se nachází kromě reproduktoru jen microUSB kabel pro nabíjení 3000 mAh integrované baterie spolu s manuály. JBL opět nezklamalo a nabízí model Flip 3 hned v několika barevných provedeních - černé, šedé, modré, tyrkysové, růžové, červené, oranžové a žluté. Design je po vzoru ostatních modelů z roku 2015, je tu vzhled ve tvaru plechovky s pogumovanými hranami, přičemž zbytek reproduktoru pokrývá příjemný textil se zajímavou texturou.

JBL Flip 3

Na zadní straně jsou ovládací prvky a konektory. Přítomná je i funkce JBL Connect, která dokáže spojit více reproduktorů JBL s modely, které podporují tuto funkci, čímž lze vytvořit působivý výkon z vícero reproduktorů. Flip 3 má rozměry 169×64×64 mm a hmotnost 450 gramů což je vzhledem k výkonu a dobré výdrži velmi přijatelné. Po stranách jsou dva JBL Bass Radiator reproduktory, které dokáží výborným basovým podáním i vzhledem nejednoho uživatele ohromit.

JBL Flip 3

Celkový výkon reproduktoru je 2× 8W, frekvenční rozsah je potom 85 Hz – 20 000 Hz. Integrovaná baterie se při výstupu 1A nabíjí 3,5 hodiny, na jedno nabití je Flip 3 schopný přehrávat hudbu až 10 hodin, avšak to závisí na typu připojení zdroje zvuku a hlasitosti. Oceňujeme, že mezi všemi novými reproduktory JBL v poslední době pozorujeme mezigenerační nárůst výkonu. Ocenili bychom, pokud by i pro Flip 3 bylo přibyleno ochranné pouzdro, jako tomu bylo u jeho předchůdce.

JBL Flip 3

Potěší však materiály, které se tak snadno nepoškodí, přičemž vhod příjde  i zvýšená odolnost vůči stříkající vodě.  I když není model voděodolný, stříkající voda či mokré ruce mu nijak neublíží, ponoření do vody ho však zničí. S párováním přes Bluetooth jsme neměli absolutně žádné problémy, reproduktor podává reprodukci velmi dobře. Basové podání je na přenosný reproduktor nadprůměrné a středy s výškami zvládá reproduktor excelentně, teda až na mírné zkreslení při maximální hlasitosti.

JBL Flip 3

Za cenu kolem 129 eur je JBL Flip 3 zajímavým produktem, který nabízí velmi dobrý poměr mezi cenou a výkonem. Kromě toho zaujme kompaktními rozměry a se zvýšenou odolností vůči stříkající vodě se může stát zajímavým kandidátem i pro často cestující uživatele, kteří se rozhodnou přenášet Flip 3 v batohu.

Hodnocení: 95%

Plusy
+ Zvýšená odolnost
+ Kvalita provedení
+ Design reproduktoru
+ Reprodukce zvuku
+ Výdrž na baterii
+ Barevné provedení

Mínusy
– Při vyšších hlasitostech má tendence ke zkreslování
comments powered by Disqus