Recenze JBL Clip+ a představení JBL Clip 2

Recenze JBL Clip+ a představení JBL Clip 2

Jeden z dalších mnoha produktů, co mi přistály na stole za účelem napsaní recenze. Reproduktorů a hlavně voděodolných, mi už prošlo rukama dost a sám nevím, co o tom mám psát, jelikož se jedná o nejlevnější voděodolný reproduktor z nabídky firmy JBL.
Za cenu 1050 Kč už získáte reproduktor, který něco vydrží a můžete si ho vzít do jakéhokoliv počasí. Oproti vyšším modelům má jednu nespornou výhodu, kterou objevíte až po rozbalení. Na zadní straně je totiž schovaný 30 cm integrovaný jack kabel, který slouží k připojení k jakémukoliv zdroji zvuku disponujícímu sluchátkovým výstupem. Stále také můžete reproduktor se svým telefonem, tabletem či počítačem spojit přes populární Bluetooth rozhraní. Toto rozhraní ve spojení přes Bluetooth přinese výhodu, že můžete přes tento reproduktor i telefonovat. Má zabudovaný mikrofon se zapuštěným tlačítkem pro zvednutí či položení přicházejícího hovoru. Kromě těchto tlačítek je na těle i ovládání hlasitosti. Co překvapí z konektorové výbavy kromě typického microUSB pro nabíjení, je další AUX-In. Ten zase slouží pro řetězové zapojení vícero reproduktorů.

JBL Clip+

JBL Clip+

Vychytávka, která zaujme, je tzv. karabina. Tá Vám umožní reproduktor uchytit téměř kamkoliv: kabelku, batoh, tašku, síť, poutko kalhot,.... Zabudovaná baterie podle specifikace vydrží hrát v průměru cca 5 hodin, i když při nižší hlasitosti vydrží hrát něco těsně přes 7 hodin. Nižší hlasitostí myslím to, že máte reproduktor puštěný při práci tak, aby nerušil. Sice je možné použít zabudované reproduktory notebooku, ale JBL Clip+ hraje podstatně lépe než jakékoliv zabudované reproduktory.

JBL Clip+

Nedávno JBL představil už i tento reproduktor v inovované verzi, která se vyznačuje novým designem. Ale to není jediná velká výhoda. Získal totiž lepší voděodolnost na úrovni certifikace IPX7. Pokud nevíte, co toto označení znamená, tak značí, že produkt je chráněný proti ponoření do vody po dobu 30 minut do hloubky 1 m bez toho, aby se poškodil. JBL Clip 2 přináší i vyšší výdrž na přehrávání na baterie na 8 hodin. Jak jste si mohli dříve přečíst, tak  JBL Clip+ je možné řetězově propojit pomocí AUX kabelu. Toto ve verzi JBL Clip 2 už bude možné v bezdrátovém režimu s tím, že zůstává zachována možnost propojit reproduktory přes integrovaný kabel. Zda zůstane i podvojný systém ještě nemůžeme potvrdit.

Nepřehlédněte:
Recenze: JBL Clip+
JBL Clip 2

Bohužel všechna tato vylepšení se odrazí i na ceně, která je předběžně stanovenáa na 1490 Kč oproti 1050 Kč za JBL Clip+. Je možné, že oba produkty zůstanou kvůli ceně kontinuálně zachované v nabídce.
comments powered by Disqus