Recenze: JBL Charge 2 Plus

Recenze: JBL Charge 2 Plus

Přenosných reproduktorů je na trhu dost, avšak nejméně v letních dnech přijde vhod reproduktor, který nabídne zvýšenou odolnost vůči vodě. Zábava tak může začít i u vody či na zahradní párty. Zvládne tyto činnosti kompktní JBL Charge 2 Plus?
V balení je kromě reproduktoru i nabíječka a metrový propojovací kabel s micro USB koncovkou. Nabíječka má na výstupu až 2,3A a zaručí plné nabití reproduktoru do 4,5 hodiny. Kabeli nabíječka jsou přímo od JBL, jsou dodávané v extravagantním oranžovém provedení, ciž je stylové. Jelikož je reproduktor kompaktní a dodáva sa na vícero trhů, jsou kromě evropské koncovky nabíječky dostupné hned další dva, přičemž jejich výměna je velmi jednoduchá.

JBL Charge 2+

Design je minimalistický a po prvním spuštění hudby uživatel ani neuvěří, že hraje právě tento kompaktní reproduktor. Pro ty, kteří si zakládají na designu je tento model určený, jelikož se Charge 2 Plus dodává v pěti barevných provedeních pro evropský trh –  v černé, modré, šedé, červené a světle zelené. Plastové části jsou z příjemného a matného měkčeného plastu, na kterém jen zřídka a lehce zůstávají otlačky prstů. Mřížka, která je zepředu a zezadu, je příjemná na dotyk, ale po měsíci testování v ní uvízly některé nečistoty, které se nepodařilo vyčistit.

JBL Charge 2+

Reproduktor zažil jeden pád z konferenčního stolku na drevěnou podlahu. Tím se hned lehce v některých částech odřel a tím pádem kovová mřížka ztratila barvu. Je škoda, že výrobce nesáhl po úplně přebarveném kovu, který by takové odřeniny zakryl. Aby reproduktor mohl stát na stole (jen horizontálně), je zespodu válcovitý gumový výstupek, na kterém reproduktor stojí, mřížku překrývá stylové oranžové logo JBL.

Nepřehlédněte:
Nejprodávanější reproduktory na Slovensku jsou od značky JBL
JBL Charge 2+

Reproduktor má zvrchu šestici tlačítek, která slouží pro zapnutí/vypnutí, párování Bluetooth, regulaci hlasitosti, sociální mód a přijetí hovoru či pozastavení hudby. Dále je k dispozici pět LED diod, které ukazují momentální stav nabití integrované baterie. Při kritickém stavu baterie, začne poslední dioda oranžově blikat.

JBL Charge 2+

Ze spodní strany jsou tři nekryté konektory – microUSB pro nabíjení reproduktoru, 3,5 mm jack pro propojení přes audio kabel a USB výstup pro funkci powerbanku, ktrrá může v klíčových situacích pomoct nabít mobilní zařízení.

JBL Charge 2+

Párování přes Bluetooth probíhá bez problémů a je velmi rychlé. Bezproblémově funguje s telefony Nexus 6, Galaxy S2 či Xperia L a počítačem Acer s Windows 7. Sociální mód slouží k připojení až tří různých zařízení k reproduktoru, přičemž upřednostněné je to, ze kterého je zvuk aktuálně přehrávaný.

JBL Charge 2+

Při poslouchání hudby nezmešká uživatel hovory, jelikož reproduktor příjemným zvoněním upozorní na přicházející hovor, který může uživatel přijmout přímo a díky integrovanému mikrofonu hovor realizovat.

Nepřehlédněte:
V dobrém i ve zlém
JBL Charge 2+

Dva měniče po stranách s výkonem 15W (každý 7,5W) dokáží ozvučit libovolnou zahradní párty nebo větší pokoj. Basové i výškové podání je výborné, i když občas pomůže při hudebních stylech úprava basů v ekvalizéru. Jelikož je reproduktor odolný vůči stříkající vodě, tak bazénové či plážové párty nejsou problém.

JBL Charge 2+

Na reprodukutor se nám podařilo vylít pohár vody, hrál venku v dešti či sloužil jako kulisa při koupání v řece. Uživatel se tak nemusí bát vzít Charge 2 Plus k vodě. Nedoporučujeme však přímý ponor pod vodu, jelikož není úplně vodotěsný, ale jen odolný vůči stříkající vodě. Baterie má kapacitu 6000 mAh a podle výrobce umožní 12 hodin přehrávání, přičemž nám se podařilo naměřit 9 hodin při přehrávání přes Bluetooth na poloviční až skoro maximální hlasitost.

JBL Charge 2+

Líbí se nám též, že ani při maximální hlasitosti se nevyskytuje rezonování, avšak mírné zkreslení se už objevilo a proto doporučujeme poslouchat hudbu maximálně na 80% hlasitosti, aby se zachovala kvalita bez zkreslení. Dosah signálu je velmi dobrý, s Nexusem 6, který má novější verzi Bluetooth je dosah přes celou zahradu či hned několik stěn v bytě samozřejmostí.

JBL Charge 2+

JBL Charge 2 Plus je výborný cestovní kompaktní reproduktor, který se ukryje i v menším batohu a společně se zvýšenou odolností vůči vodě, vysokým výkonem a výdrží na baterii se stáva ideálním společníkem nejednoho milovníka hudby, který si zakládá na cestování a očekává i stylový design. Za doporučenou cenu 159 eur dostane zákazník výborně zpracovaný a kvalitní výrobek, na kterém bude těžko hledat chyby.

Nepřehlédněte:
TEST JBL Charge 2+: šikovná plechovka, která se nebojí vody
Hodnocení: 95%

Plusy
+ Zvýšená odolnost
+ Kvalita provedení
+ Design reproduktoru
+ Reprodukce zvuku
+ Výdrž na baterii
+ Barevné provedení
+ Funkce powerbanky

Mínusy
– Vyšší cena
– Mřížka se snadno špiní
comments powered by Disqus