Recenze: Harman/Kardon Nova

Recenze: Harman/Kardon Nova

Společnost Harman/Kardon má v portfoliu kvalitní audio produkty, mezi které patří i stylové reproduktory Nova. Kromě parametrů zaujmou i vzhledem. Jaké tedy jsou?
Nova je bezdrátový stereo reproduktorový systém, který nabízí zajímavý design, se kterým jsme se ještě nepotkali. Vzhledem připomíná turbínu letadla, v průhledném plastovém těle jsou ukryty reproduktory, které se hodí kdekoliv, přičemž kromě dobře hrajícího zařízení mohou fungovat i jako módní doplněk.

Harman/Kardon Nova Recenzia

Harman/Kardon Nova Recenzia

Průhledný zaoblený plast je ukončený vpředu i vzadu dvěma černými kruhy. Celek působí velmi atraktivně a stylově. Na přední straně je logo výrobce a na pravém reproduktoru jsou na boku umístěny ovládací prvky – vypínač, zapnutí/vypnutí zvýraznění basů, regulace hlasitosti (posouvání prstem po obvodu), přepínač vstupů a NFC.

Nepřehlédněte:
TEST Harman Kardon Nova: turbína, která potěší nejen oko, ale i ucho
Harman/Kardon Nova Recenzia

Harman/Kardon Nova Recenzia

Ze zadní strany pravého reproduktoru jsou konektory pro připojení audio vstupu (aux in), propojovacího kabelu do levého reproduktoru, vstup pro optický S/PDIF a též i výstup pro sluchátka přes 3,5 mm jack. Díky přítomnému Bluetooth je také možné přehrávat hudbu i bezdrátově a NFC je možné použít na rychlé spárování.

Harman/Kardon Nova Recenzia

Harman/Kardon Nova Recenzia

Reproduktory jsou poměrně malé a díky oválnému tvaru dodají pracovnímu stolu pocit luxusu a šetří místo na stole. Nova má zespodu gumové podložky, které jsou měkké a dokáží tlumit vibrace, které vznikají i při nízké hlasitosti avšak přijdou vhod hlavně při vyšších hlasitostech. Hmotnost každého z reproduktorů je 900 gramů.

Nepřehlédněte:
Nejkvalitnější reproduktory na trhu, které vás překvapí svou velikostí
Harman/Kardon Nova Recenzia

Harman/Kardon Nova Recenzia

Základem Harman/Kardon Nova je 2,5“ středobasový reproduktor s 1,25“ výškovým reproduktorem ve středu. Přítomný je i pasivní reproduktor pro hlubší basy. Mýty o tom, že kvalitní poslech zabezpečí jen velké a dřevěné reproduktory, tak není úplně pravda. Tyto reproduktory nabízejí kvalitní a vyrovnanou reprodukci zvuku. V případě, že chce uživatel výraznější basy, je dostupná funkce Bass Boost.


Oceňujeme funkci automatického zapínání a vypínání reproduktorů. V případě že na audio vstup nepřichází signál, se reproduktory automaticky po 10 minútach samy vypnou, což signalizují i pípnutím (hlasitost pípnutí záleží na aktuálně nastavené hlasitosti na reproduktorech). V případě že začneme přehrávat hudbu, samy se zapnou do 1,5 sekundy od spuštění hudby. Tuto funkci oceňujeme, jde o výbornou věc, která přidává na jednoduchosti a komfortu používání.

Harman/Kardon Nova Recenzia

Harman/Kardon Nova Recenzia

Doporučená cena reproduktorů Harman/Kardon Nova je 7 690 Kč. Je to dost, platí se však za kvalitu zvuku, kompaktní rozměry a za zajímavý originální design, který se hodí kamkoliv jako módní a designový doplněk, ale asizda nejvíc se hodí k iMacu nebo MacBooku. Kvalita je výborná a pokud hledáte kvalitní reproduktory, které nezaberou moc místa a mají být reprezentativní, Harman/Kardon Nova určitě doporučujeme.

Díky zajímavému designu, rozměrům a kvalitní reprodukci zvuku uděluje redakce DigitalPortal.sk produktu Harman/Kardon Nova ocenění Dizajn

Harman/Kardon Nova Recenzia

Hodnocení: 95%

Plusy
+ Kvalita reprodukce
+ Design reproduktorů
+ Kvalita zpracování
+ Možnosti připojení
+ Kompaktní rozměry
+ Funkce automatického zapínání/vypínání

Mínusy
– Vyšší cena
comments powered by Disqus