Recenze: Harman/Kardon Esquire Mini

Recenze: Harman/Kardon Esquire Mini

Jsou zákazníci, kteří hledají malý, dostatečně výkonný a kvalitní přenosný reproduktor. Harman/Kardon pro tyto zájemce připravil model Esquire Mini, teda mini Bluetooth reproduktor. Reproduktor nás zaujal už na první pohled luxusním a zajímavým designem. Kromě toho je malý – rozměry 140×24×75 mm jsou porovnatelné s 5“ smartphonem. Hmotnost 238 gramů je při častém přenášení přijatelná. Zatímco zepředu je mřížka a logo výrobce, za kterými se ukrývají dva měniče, boky zařízení lemuje stříbrný broušený hliník. Zadní strana je potáhnutá na dotyk příjemným materiálem, potěší přítomnost výklopné nožičky na opření, která má však mírnou vůli.
Harman/Kardon Esquire mini
Harman/Kardon Esquire mini
Ovládací prvky reproduktoru jsou na horní straně – nachází se tu tlačítko na zapnutí a vypnutí, Bluetooth na párování a realizaci hovoru a dvojice tlačítek na regulaci hlasitosti. Na pravé straně je úchyt na přiložené poutko na ruku, microUSB vstup pro nabíjení, klasické USB pro využití reproduktorů jako Powerbank a 3,5 mm audio jack pro vstup přepojovacího audio kabelu. Ten však není v balení.

Harman/Kardon Esquire mini
Harman/Kardon Esquire mini
Na levé straně je pět LED diod indikujících stav integrované baterie a mikrofon, který lze použít při realizaci telefonního hovoru – Esquire Mini totiž lze použít i jako hands-free. Kapacita vnitřní baterie reproduktoru je 2000 mAh a lze použít nejen na dodávání energie pro reproduktor, ale i pro nabíjení mobilního zařízení a nebo jako powerbank, tedy externí baterii.

Harman/Kardon Esquire mini
Harman/Kardon Esquire mini
Esquire Mini je k dispozici ve čtyřech barevných provedeních - v černé, bílé, hnědé a zlaté a za doporučenou cenu 3990 Kč. Výrobce udává osmihodinovou výdrž na jedno nabití, my jsme dosáhli 6,5 hodiny při poloviční hlasitosti a bez použití reproduktoru jako powerbank. Po dobu přehrávání hudby je možné nabíjetť zařízení s výstupným proudem 1A a použít reproduktor jako powerbank.

Nepřehlédněte:
Harman Kardon Esquire Mini - tentokrát se za značku vyplatí zaplatit
Harman/Kardon Esquire mini
Harman/Kardon Esquire mini
Dva 27 mm měniče nabízí výkon 2× 4W, vzhledem k rozměrům začíná frekvenční rozsah až na 180 Hz, což znamená horší reprodukci basů. Zvuk je však ve vyšším pásmu vyvážený a dostatečně hlasitý. Reproduktor je ideální k mobilním zařízením ale též k notebookům. Hlasitost nás překvapila, už poloviční úroveň je dostatečná na ozvučení větší místnosti.

Harman/Kardon Esquire mini
Harman/Kardon Esquire mini
Potěší Bluetooth, který je spolehlivý – připojení je velmi rychlé a po dobu testování nenastali žádné problémy s kompatibilitou ani s kvalitou či odezvou zvuku. Esquire Mini je výborný reproduktor na cesty či na noční stolek. Představuje i pěkný doplněk díky zajímavému designu a velikosti. Produkt získal prestížní ocenění EISA Mobile Audio System pro rok 2014/2015.

Díky designu a funkci powerbanku uděluje redakce DigitalPortal.sk produktu Harman/Kardon Esquire Mini ocenění Dizajn

Harman/Kardon Esquire mini
Hodnocení: 90%
Plusy
+ Elegantní design
+ Kvalita zpracování
+ Funkce powerbanky
+ Zaujímavý design
+ Vyvážený zvuk
+ Funkce hands-free
+ Intenzita maximální hlasitosti
+ Výklopná nožička na opření

Nepřehlédněte:
Poznačte si: Audio Video Show Praha
Mínusy
– Horší reprodukce basů
– Poměrně vysoká cena
comments powered by Disqus