Recenze: AKG Y50BT

Recenze: AKG Y50BT

Zájemci, kteří jsou milovníky kvalitní hudby na cestách bez omezení a chtějí kvalitní audio, jistě zařadí mezi kandidáty i bezdrátová sluchátka AKG Y50BT, která nabízí špičkové podání zvuku a to v kompaktním balení přizpůsobeném pro cestování.
Obsah balení disponuje tím nejnutnějším, co se k takovým sluchátkům může hodit. Kromě sluchátek samotných je tu i 1.2 m dlouhý audio jack kabel pro připojení  přes kabel, microUSB-USB kabel pro nabíjení a prakticky příjemné černá cestovní ochranná taštička s logem AKG. Sluchátka se dají jednoduše složit, jsou poměrně lehká, pružná, ale pevně drží na hlavě a ani při delším poslouchání z nich nebolí hlava. 

AKG Y50BT

AKG Y50BT

Kovový most má zespodu koženkové polstrování a nabízí možnost nastavetelné délky jednotlivých náušníků. Zde máme připomínku k použitému hliníku, protože už po 14 dnech testování se na něm začaly objevovat škrábance. Na pravém náušníku se nachází tlačítka pro ovládání hudby či přijetí hovoru, regulaci hlasitosti, konektor pro kabelové připojení, tlačítko pro zapnutí/vypnutí sluchátek, informační LED dioda párování/vybití baterie/připojeného zařízení. Na levém se nachází už jen micro USB konektor pro nabíjení sluchátek a indikační LED dioda nabíjení. 

AKG Y50BT

AKG Y50BT


Nepřehlédněte:
AKG Y50BT – špičková bezdrátová náhlavní sluchátka
Párování přes Bluetooth je okamžité a připojené môžů být jen jedno zařízenií ve stejnou chvíli. Neměli jsme problém s notebookem s Windows 10 nebo Nexusem 6 s Android Marshmallow. Baterie má výdrž okolo 20 hodin, avšak záleží na hlasitosti přehrávání, jelikož sluchátka mohou na maximální hlasitosti hrát až neuvěřitelně nahlas. Potěší též i to, že ani při vyšších hlasitostech nedochází ke zkreslení zvuku. Zvukové podání je brilantní - sluchátka ve spojení s kvalitním záznamem ve FLACu hrají výborně a to bez jakéhokoliv nastavování ekvalizéru.

AKG Y50BT

AKG Y50BT

Sluchátka jsou ideální pro poslouchání rapu či rocku, avšak milovníci metalu si asi budou muset v ekvalizéru přidat více basů. Potenciál basů je obrovský a produkt zvládá i ty nejtěžší požadavky. Podání výšek a čistota zvuku je excelentní a uživatel by ani neřekl, že takto mohou hrát cestovní bezdrátová sluchátka. Uživatelům, kteří denně cestují a nechtějí zůstat ani minutu bez hudby ve vysoké kvalitě fopotučujeme AKG Y50BT, je to správná volba.

Hodnocení: 95%
Plusy
+ Výrazný design
+ Pohodlné nošení
+ Kvalita reprodukce
+ Výborné tlumení
+ Bluetooth
Mínusy
– Hliník se rychleo poškrábe
comments powered by Disqus