Recenze: AKG Y50

Recenze: AKG Y50

Sluchátka AKG Y50 jsou zástupcem střední třídy sluchátek, která jsou předurčena pro běžné uživatele, ale i pro náročné amatéry. Jde o kabelová sluchátka, která svým designem zaujmou hned na první pohled a nenechají nikoho na pochybách, že jde o velmi zajímavý produkt.
Sluchátka jsou zabalena ve škatuli, ve které kromě nich najdeme 1,2 metrový audio kabel, redukci z 3,5 mm na 6,3 mm jack konektor, brožurky a neoprénové pouzdro vhodné na přenášení. Obsahem balení uživatele nesklame a nabídne nadstandardní příslušenství, ať už v podobě obalu nebo redukce, kterou ocení hlavně hudebníci.

AKG Y50

Sluchátka nám přišla ve výrazné modré barvě, dostupná jsou ale i v červené a žluté barvě a pro konzervativce je možné zvolit i klasickou černou. Výrobce vsadil na kůži a plast, najdeme tu ale i kov. Zpracování je na celkem slušné úrovni, výrobce si ale mohl dát víc záležet hlavně na plastových částech, které nejsou velkmi kvalitně pospojované.

AKG Y50

Samotné měniče jsou velké, díky průměru 70 mm jsou na uších velmi pohodlné a co nás nejvíc potěšilo, téměř dokonale dokáží odfiltrovat okolní zvuk. Vyrobené jsou z příjemné kůže pod kterou je měkká vycpávka. Ve středu měničů je velkým písmem zdůrazněné, kterou stranou je potřeba sluchátka nasadit na hlavu. Jedinou výhradu máme k mírnému tlačení po delším nošení. To by vzhledem k velikosti měníčů mělo být zvládnuto lépe.

Nepřehlédněte:
4 tipy na sluchátka AKG, která potěší každého milovníka kvalitního zvuku
AKG Y50

Zadní strana měničů je pokryta tenkým kovovým plátem, na ktorém je výrazné logo výrobce. Jediným ovládacím prvkem je konektor na připojení kabelu, který se dá přs přiloženou redukci zapojit i do mixážních pultů či profesionálních audio zařízení. Na kabelu se nachází multifunkční tlačítko, které lze použít na spuštění přehrávání a přetáčení. Pod ním je malý mikrofon, kterým lze realizovat tefonní hovory.

AKG Y50

Kvalita vestavěného mikrofonu je celkem dobrá, s výsledkem jsme spokojení. Zvuk byl síce mírně horší než z telefonu, téměř se ale vyrovná špuntovým sluchátkům, které výrobci dodávají spolu se smartphony. Tenký kovový plát, který spojuje měniče z jedné strany zdobí logo výrobce, na druhé je potažený měkkou vycpanu kůží, která je na hlavě příjemná a vůbec netlačí.

AKG Y50

Obě strany plátu sluchátek lze vysouvat, na každé straně nabízí maximálně 35 mm, což je dostatečná hodnota. Nachází se tu aj stupnice, která ulehčí opětovné nastavování. To nejdůležitější je ale samotná kvalita zvuku, který jsme otestovali podrobně, jelikož jsme je používali několik týdnů jako hlavní sluchátka po dobu celých dnů a u různých hudebních žánrů.

AKG Y50

Reprodukce zvuku je vynikající, překvapila nás čistota hlasu, která je porovnatelná s mnohem dražšími sluchátky, ať už šlo o jemný zpěv popových vokalistek nebo drsný chraplák rockových zpěváků. Hlasitost basů je přiměřená a výrazná, nepostřehli jsme však problém s tím, že by převažovaly. Právě naopak, působily spíš jako velmi kvalitní podmaz u hudby. Díky tomu bylo i středy dostatečně přiměřené a jasné. Spolu s výbornými výškami uspokojí i náročnější posluchače.

Nepřehlédněte:
Originál je jen jeden: AKG Y50
Hudební přojev těchto sluchátek je velmi vyrovnaný a ani po dlouhodobém používání jsme nepostřehli žádnou výraznou chybu, alespoň co se týká jejich zvuku. Sluchátka AKG Y50 mají jasné zaměření, které míři na ty, kdo si potrpí na vysokou kvalitu hudby, ale nechtějí utrácet horentní sumy za profesionální sluchátka. Stylový design je předurčuje pro mladší generaci, jedinou slabinou je zpracování, které mohlo být lépe dotažené k dokonalosti. 

Plusy
+ Výrazný design
+ Pohodlné nošení
+ Kvalita reprodukce
+ Výborné tlumení

Mínusy
– Zpracování plastových částí
– Po dlouhém nošení mohou mírně tlačit
comments powered by Disqus