Recenze: AKG N20U

Recenze: AKG N20U

I když jsou sluchátka do uší rozšířená, prémiových modelů není až tak moc. Sice nabízí kvalitní zpracování a perfektní reprodukci zvuku, ale cílová skupina, která by chtěla utratit takové množství peněz, není vůbec velká. Jeden model takových prémiových sluchátek do uší - AKG N20U jsme otestovali.
To, že jsou sluchátka prémiová, je vidět už při pohledu na krabici. Na její přední straně je velká podobizna sluchátek a ovladače s mikrofonem. Po vytažení malé černé krabičky z obalu nacházíme ještě jednu uvnitř. Po delším rozbalování se nám ale naskýtá pohled na magneticky uzavřenou krabici z recyklovaného dřeba, uvnitř které se nachází opravdu bohatá, elegantně zabalená a uspořádaná výbava - sluchátka, dva páry náhradních náušníků, adaptér do letadla, nástroj na čištění a převlékání náušníků a pouzdro z jemně tvzeného plastu, uvnitř kterého najdeme za síťkou literaturu, kterou většina uživatelů nebude číst.

AKG N20U

Sluchátka jsou velmi kvalitně vyrobená, nabízí hliníkovou unibody konstrukci, která je ale na některých místech nahrazena kvalitním plastem. Po bližším pohledu na jednotlivá sluchátka na každém vidíme označení N20 a logo série N od AKG, co tu ale nenajdeme, je označení pravého a levého sluchátka.

AKG N20U

To ale ani není třeba, jelikož silikonové náušníky jsou ohnuté tak, že do ucha jdou jen jedním směrem, druhým je to velmi nepohodlné. Tyto náušníky sednou do ucha perfektně a po kratším nastavení se dá celé sluchátko vložit do ucha díky čemuž nevypadne tak snadno.

Nepřehlédněte:
JBL Studio 230 a 290
AKG N20U

Ze sluchátek vede 1,2 metru dlouhý kabel, což považujeme za průměrnou délku a nám stačila, do 3,5 mm konektoru. Předtím, než se ale sluchátka spojí do jednoho kabelu, najdeme na levém kabelu multifunkční ovladač s mikrofonem. Na jedné z jeho stran se nachází tlačítko na změnu skladby či přijímání hovorů, po jeho stranách jsou šipky na ovládání hlasitosti.

AKG N20U

Na přední straně se kromě toho nachází i logo AKG. Po otočení na druhou stranu se nám naskýtá pohled na přepínač mezi ovládáním pro iOS a Android, což považujeme za dobrý malý detail, a mikrofon na telefonáty.

AKG N20U

Kvalita tohoto mikrofonu při telefonátech byla dostačující, druhá strana si na problémy nestěžovala, a tatéž ani my. Kvalita reprodukce zvuku je totiž na vysoké úrovni. Všechny frekvence je zretelně slyšet a reprodukce basů je silná, avšak ne příliš. Hlas zpěváků, či zpěvaček, je taktéž výrazný.

AKG N20U

Blokování okolního šumu je taktéž špičkové, i když se nedá porovnávat s dražšími sluchátky na uši z řqady N od AKG a to N60NC. Jediný problém, který jsme měli s blokováním šumu, byl fakt, že při běhu nebo silném větru bylo slyšet svištění větru kolem uší.

Nepřehlédněte:
Good bye kabel
AKG N20U

Jinak ale jde o jedny z nejlepších sluchátek v této velikostní a cenové kategorii. A co se týká ceny, AKG N20U nejsou nejlevnější. Za 3220 Kč ale toho nabízí dost – kvalitní zpracování, intuitivní a stylový design, pohodlné náušníky, ovladač se třemi tlačítky, přepínačem a mikrofonem, kabel, který se tak snadno nezamotá, bohatou výbavu obsahující pouzdro, adaptér do letadla, nebo dokonce i čistící nástroj a samozřejmě, špičkový zvuk. Pro ty, kdo teda chtějí to nejlepší v kategorii sluchátek do uší a je jim jedno, že si budou muset připlatit, jsou AKG N20U jako stvořená.
comments powered by Disqus