Psssst, nikomu to neříkejte. JBL má nový reproduktor.

Psssst, nikomu to neříkejte. JBL má nový reproduktor.

Jeden reproduktor držela firma JBL v tajnosti, i když už byl představený začátkem tohoto roku na výstavě CES v Las Vegas. My jsme měli k dispozici jen malou fotku o jejíž důvěryhodnosti jsme pochybovali a nikde jsme nemohli najít ani parametry a funkcionalitu tohoto reproduktoru. Tak se pojďte podívat s nám, co je to vlastně za novinku.
Tento reproduktor se trochu vymyká nabízenému známému portfoliu přenosných reproduktorů. Populární je momentálně voděodolnost, ale certifikaci krytí IPX to nemá. Taktéž neslouží ani jako powerbank. Je o něco menší než Flip 4 a výkon nabízí o něco silnější než JBL Clip 3. Čím vlastně vyniká? Dovolte nám představit:

JBL Tuner

JBL Tuner FM

Jak už z názvu vyplývá, tento reproduktor má v sobě integrovaný digitální FM tuner. Naštěstí to není jen levné rádio, ale disponuje i Bluetooth rozhraním. Můžete ho tedy použít i jako klasický přenosný reproduktor. Dokonce i k počítači ho připojíte pomocí Aux-in kabelu.

Na těle zařízení přibyla proto klasická teleskopická anténa spolu s ovládacími tlačítky potřebnými pro naladění vaší stanice. K uložení stanic je na vrchu reproduktoru umístěných doplňkových 5 tlačítek pro uložení vašich oblíbených rádií. FM tuner podporuje i RDS informace, které zobrazuje na jednoduchém displayi.

Nepřehlédněte:
JBL Tuner ve fotografiích
Zbytek jsou už klasické vlastnosti, které známe z přenosných reproduktorů. Integrovaná baterie s výdrží 8 hodin přehrávání, která se nabíjí pomocí micro USB kabelu. Bluetooth ve verzi 4.1, 5W výkon, atd., ale to už si můžete nastudovat ve specifikaci.

JBL Tuner

Chybělo nám
Už jsme asi rozhýčkaní z ostatních reproduktorů, ale pár věcí nám přeci jen chybělo, ale není to zásadní mínus. Reproduktor nedisponuje patentovanou technologií JBL Connect+, či základní voděodolností. Toho se asi dočkáme v některé z budoucích verzí.

Závěr
JBL Tuner FM je reproduktor, který chyběl v portfoliu firmy. Přeci ne vždy máte přístup k internetu pro streamování hudby, přpadně jste omezeni daty. FM rádio je příjemný doplněk. A pro poslouchání rádia nepotřebujete žádnou aplikaci a všechno můžete obsloužit z těla reproduktoru. Dokonce i nastavenou cenou jsme příjemně překvapeni. Ta je ještě nižší než pro JBL Flip 4.

Novinku očekáváme na našem skladu a na Českém trhu v průběhu července, ale už teď si ji můžete předobjednat.
comments powered by Disqus