Proč volíme sluchátka AKG a jsme s nimi spokojení?

Proč volíme sluchátka AKG a jsme s nimi spokojení?

Tato sluchátka jsem si zakoupil před více než 9 roky, když tehdy stály přibližně okolo 2 800 Kč. A nemohl jsem si lépe vybrat. Kromě toho, že tato sluchátka nebyla vyrobena v Číně, ale nedaleko ve Vídni, mě zaujal i design. Designem připomínají studiová sluchátka (proto i ten název) a po rychlém odzkoušení, zda sedí pohodlně, jsem si je i zakoupil. A to jsem ještě nevěděl, že tato sluchátka mi budou sloužit tak dlouho.
Mám trochu větší hlavu, a proto mi nejsou každá sluchátka pohodlná. Z některých mě už po hodině bolí uši z přítlaku sluchátek. Např. jsem si nedávno obstaral do sbírky Harman/Kardon BT, ale i po nasazení velkého hlavového pásu mají stále velký přítlak. Samozřejmě je to individuální, a záleží, kdo má jakou velikost a tvar hlavy. Zato sluchátka AKG K141 Studio můžu mít na hlavě celý den a nikde mě nic netlačí. Toto je nejpodstatnější důvod, proč jsem tato sluchátka ještě nevyměnil.

AKG K141 Studio

Denně mám tato sluchátka na uších minimálně 2-3 hodiny, takže opotřebování je běžné. To se odrazí i na polstrování, jehož provedení je z umělé kůže a po čase se začne šoupat. Období, kdy se začne toto dít, je přibližně 2-3 roky. A tady hned narážím na vhodnost investice do značky AKG. Stačilo napsat na servis, a nové polstrování jsem dostal do 3 týdnů. Samotná výměna je jednoduchá, protože se jedná o bajonetový systém.

AKG K141 Studio

Druhým maximálním pozitivem je dodávaný rychlo-upínací 3m kabel. Při používání u počítače je tato délka dostatečná a v ničem neomezující. Dokonce se mi podařilo tento kabel i několikrát přiskřípnout a bohužel jsem ho "zlomil". Stejně tak mi však v servisu vyšli vstříc a tento kabel mi objednali, bez toho abych sluchátka musel posílat někam. Stačí na pravé mušli stisknout pojistku a kabel odepněte a vyměníte za druhý. Konektor je typu mini XLR, takže ani do budoucna není problém jej vyměnit a za délku, která mi maximálně vyhovuje.

Nepřehlédněte:
AKG ze skupiny Harman spolupracuje s Quincy Jonesem na řadě sluchátek Signature
AKG K141 Studio

Přesně tato pozitiva mi maximálně vyhovují a věřím že sluchátka mi ještě v dalších 10 letech poslouží. Když by už z jakéhokoliv důvodu nevydržely, tak se hned budu dívat po značce AKG s výše uvedenými vlastnostmi. Když bych si měl teď vybrat, půjdu asi do Quincy Jones edice, konkrétně model Q701, který ma polstrování z látky. Ještě by vyhovovaly např. sluchátka K550 nebo K545, ale mně osobně tlačily po hodině přibližně. Ještě připadají do úvahy K142HD, které bohužel už nemají vyměnitelný kabel (jedině v servisu), ale designem připomínají moje K141 Studio, což by mohlo zase být pohodlné.

Co se týče zvuku, ten nebudu hodnotit, protože nemám extra nějaký sluch, ale oproti běžným značkám, jako jsou PC verze Razer, Genius, Creative nebo kvazi HiFi Sony, Koss, Beats, tak v kvalitě máte neporovnatelný zvuk. Samozřejmě, někdo má rád přebasovaný zvuk, který mu může v AKG chybět, ale tato značka Vám dodá zvuk, takový jako autor nahrál a nezkresleně. Proč je asi právě tato značka často zastoupená u zpěváků, nahrávacích studií a rádií?

AKG K141 Studio

Zajímavost na závěr. Když si pustíte videoklip "USA for Africa - We are the World", identifikujete tam u mnohých zpěváků právě tato sluchátka v profesionální verzi.
comments powered by Disqus