Představení Tru Wireless sluchátek JBL Tune 220TWS

Představení Tru Wireless sluchátek JBL Tune 220TWS

Zcela bezdrátová sluchátka za necelých 2600,- Kč? Ano, je to možné. Firma JBL nedávno uvedla na trh nový model sluchátek True Wireless. Podívejme se společně, kde je háček, když dokázali až takto snížit cenu.
Na testování sluchátek jsme se velmi těšili, protože nemáme rádi špuntová sluchátka, která se zasouvají do zvukovodu, a s velkými sluchátky zase neradi chodíme. Velká sluchátka používáme jen doma nebo v kanceláři. Nabídnou nám sluchátka JBL Tune 220TWS řešení?

JBL Tune 220TWS

Obsah balení

Sluchátka jsou dodávána v typické papírové krabičce, kde najdete pár sluchátek, nabíjecí krabičku na uskladnění sluchátek a krátký oranžový microUSB kabel. Manuály jsou už povinnou výbavou každého produktu. Avšak i takto jednoduché balení stačí na plnohodnotné používání.

JBL Tune 220TWS

Popis sluchátek
Nová True Wireless sluchátka nezapřou svojí inspiraci u sluchátek od firmy Apple, která zavedla normu v této kategorii. Samotná sluchátka se velice podobají sluchátkům Apple Airpods, ale jsou o něco levnější. Na druhé straně vám JBL umí nabídnout více barevných kombinací. Maličké pouzdro s integrovanou baterií slouží na dobíjení sluchátek a také na jejich uskladnění. Magnety v pouzdru vám pomůžou se správným nasměrováním sluchátek a bezproblémovým zavíráním. Na spodní straně najdete microUSB konektor na nabíjení sluchátek a samotné krabičky, která nabízí celkově až 19 hodin kombinovaného přehrávání.

Nepřehlédněte:
Zdají se vám sluchátka AirPods drahé JBL přineslo model za poloviční cenu
JBL Tune 220TWS

Velmi se nám líbí a kvitujeme to, že na rozdíl od firmy Apple, firma JBL zvolila matné provedení krabičky. Pokud budete sluchátka nosit jen tak pohozené v batohu anebo v kapsách společně s klíči či jinými předměty, nebudou vidět případné škrábance, tak jako při lesklém provedení. Na lesklou nabíjecí krabičku, kterou zvolila firma Apple je potřeba pouzdro. U sluchátek JBL Tune 220 TWS nemusíte nic takového řešit.

JBL Tune 220TWS

Funkčnost sluchátek
Díky integrovanému rozhraní Bluetooth ve verzi 5.0 mají sluchátka Tune 220 TWS velmi dlouhý dosah, pokud i vaše zdrojové zařízení disponuje stejnou verzí Bluetooth. Pokud máte na vašem telefonu nižší verzi Bluetooth, dosah bude standardních 10m ve volném prostranství.

JBL Tune 220TWS

Sluchátka neoplývají žádnou extra funkcí. Posloucháte, ovládáte hudbu a telefonujete díky multifunkčnímu tlačítku na každém sluchátku. Nám trochu chybí ovládání hlasitosti přímo ze sluchátek, ale není to nic extra, protože hlasitost umíme ovládat pomocí chytrého telefonu nebo hodinek, případně povel můžeme dát i hlasové asistentce.

JBL Tune 220TWS

Komfort nošení a zvuk

Sluchátka mají univerzální konstrukcí bez jakýchkoliv nástavců. Většina populace s nimi nemá žádný problém. Nevkládáte je přímo do zvukovodu, jen je „položíte“ do své „konstrukce“ ucha. Z toho vyplývá i kvalita přehrávané hudby. Taková konstrukce na rozdíl od sluchátek, které vkládáte přímo až do zvukovodu, propouštějí okolní zvuk. Pro kvalitu reprodukce to není nijak pozitivní, ale na druhé straně, nejste úplně odříznutý od světa a dokážete vnímat i co se děje okolo vás.

Nepřehlédněte:
JBL Tune 220 TWS: Airpods pro Android - [recenze]
JBL Tune 220TWS
Toto je vlastností všech sluchátek této konstrukce, a to nejen sluchátek JBL. Tak jak jsme již při této značce zvyklí, basová složka je v nadstandardní úrovni. Chtělo by to jen zvýraznit výšky, ale to můžete vyřešit pomocí ekvalizéru. Velmi nás překvapila kvalita hovorů, která byla na vysoké úrovni a ani na druhé straně nebyl žádný problém.
Tato sluchátka jsou vhodná hlavně jako prodloužená ruka k vašemu telefonu. Pomocí těchto sluchátek v kombinaci s hlasovou asistentkou jsme se osvobodili od zbytečného držení telefonu a vychutnávali jsme si tu svobodu. Přes sluchátka můžete dělat cokoli, co budete chtít nebo potřebovat. Odpovídat na zprávy, poslat email, zavolat domů.

Závěr
Za 2 590,- Kč se jedná o bezkonkurenční sluchátka na trhu. Bluetooth 5.0, příjemný zvuk a jednoduché ovládání mluví v jejich prospěch. Kde výrobce ušetřil, abyste měli takto nízkou cenu, je nabíjení pomocí microUSB a 3 hodinová výdrž sluchátek, ale nabíjecí pouzdro vám poskytne dostatek další energie.  Pokud by vám nevyhovovala konstrukce sluchátek, můžete sáhnout po alternativě, jako jsou Tune 120TWS nebo voděodolné Reflect FLOW.

JBL Tune 220TWS
comments powered by Disqus