Představujeme příští bestseller True Wireless sluchátka JBL Tune 120TWS

Představujeme příští bestseller True Wireless sluchátka JBL Tune 120TWS

Na jaře tohoto roku jsme testovali plně bezdrátové sluchátka do uší určené na sport. Nyní se nám dostaly identické sluchátka určená tentokrát na běžné používání. Pojďme se na ně tedy podívat.
True Wireless
Tímto pojmem začínají výrobci označovat všechny bezdrátové sluchátka, které neobsahují žádný propojovací kabel a pro pravé i levé ucho jsou zcela odděleny. Většinou jedno sluchátko je primární a druhé sekundární a bez primárního to sekundární vám nehraje. Toto je u drtivé většiny značek mimo Apple s jejich sluchátky AirPods, kde každé sluchátko dokáže fungovat nezávisle, ale i spolu.

Balení sluchátek JBL Tune 120TWS
Sluchátka jsou dodávány v designové papírové krabičce. Uvnitř najdete vše potřebné. Pravé a levé sluchátko, dock s integrovanou baterií, dva páry gumových nástavců ve velikosti S a L (velikost M je již nasazena na sluchátkách) a USB kabel s koncovkou typu microUSB. Kromě toho už jen nutné manuály.

JBL Tune120TWS

Technické parametry
Deklarovaná 16 hodinová výdrž přehrávání je rozdělena na plně nabité True Wireless sluchátka se 4 hodinovou výdrží a nabitou nabíjecího kolébkou která pro sluchátka nabídne dalších 12 hodin. Pokud vložíte do přenosného pouzdra sluchátka na 15 minut, díky rychlonabíjení se nabijí sluchátka na další hodinu poslechu vaší oblíbené skladby.

Nepřehlédněte:
JBL Tune 120TWS: Dostupná kvalita, která se dobře nosí
JBL Tune120TWS

Díky Bluetootho ve verzi 4.2 a nejnovějším profilem A2DP, AVRCP a HFP je zajištěno stabilní přehrávání. Navíc se vám na telefonu zobrazuje i stav baterie sluchátek (testováno s iPhone XR). Co nás překvapilo, že tento stav baterie se zobrazuje i v ovládacím panelu ve Windows 10.

Totiž, předchozí verze Windows, vůbec nezobrazovaly stav baterie bluetooth zařízení a až s Windows 10 tato funkcionalita došla. A nejen to, i připojené bluetooth zařízení musí splňovat nějaké podmínky, aby se vám stav baterie zobrazil. A právě tyto True Wireless sluchátka jsou první zařízení od JBL, kde se nám tento stav zobrazuje.

JBL Tune120TWS

Další parametry jsou již jen takovou povinnou jízdou, jak 5.8mm velké dynamické měniče, klasický frekvenční rozsah od 20Hz až po 20kHz.

Zkušenosti z používání
Co nás hned oslovilo byla samotná velikost. Ani ne tak True Wireless sluchátek, ale nabíjecího pouzdra. Díky malé konstrukci samotných sluchátek je i krabičku velmi malá a vejde se pohodlně do ruky a nebude překážet v jakkémkoli sáčku. Navíc zaoblené rohy zajistí to, že když budete pouzdro nosit v přední kapse kalhot, nebude nepříjemně tlačit. V pouzdře je integrovaná 85mA / 3.7V lithium-ion baterie. Celé pouzdro se sluchátky má hmotnost pouze 73g! Pouzdro má v prostoru otvírání zapuštěné 3 malé bílé diody, které informují o vlastním stavu baterie. Blikáním zas indikují o nabíjení sluchátek. Teprve když diody zhasnou, znamená to, že sluchátka jsou plně nabité.

Nepřehlédněte:
Největší průšvih JBL? Sluchátka JBL Tune 120 TWS zkouší reparát!
JBL Tune120TWS

Osobně nás zaujala věc podobná pro JBL Tune 120TWS i Under Armour ® True Wireless Flash a to, že sedí v uchu tak pevně, že téměř úplně odhluční okolní prostor.

Se sluchátky je možné telefonovat, ovládat přehrávanou hudbu nebo aktivovat si asistenta. Na každém sluchátku je jedno tlačítko, které má svou funkci a záleží i jak dlouho ho podržíte, nebo kolikrát stisknete. Stačí chvíle cviku a pak to už jde automaticky.

JBL Tune120TWS

Jak jsme zmínili výše, nabíjení True Wireless sluchátek probíhá pomocí přenosného pouzdra. Občas třeba i samotné pouzdro nabít, kterému stačí pouze 2 hodiny do plného nabití. Výrobce sice ještě zůstal při nabíjení pomocí microUSB, namísto nového USB-C, ale na druhé straně stále se jedná o nejrozšířenější rozhraní. Pokud si zapomenete či ztratíte kabel, není velký problém získat další. Ať už z telefonu, powerbanky, ... Velmi se nám líbilo, že se nechali inspirovat u Apple. Vyberete sluchátka, automaticky se zapnou a spárují se zařízením. Vložíte sluchátka do pouzdra, automaticky se zas vypnou.

To, že jsou sluchátka JBL Tune 120TWS určena pro běžné používání je i to, že nemají žádnou certifikaci voděodolnosti. Však ani netřeba. Co je vylepšené od starších modelů je, že telefonování už je plně v stereo režimu. To znamená, že během telefonování už nevypne sekundární sluchátko, ale zvuk slyšíte z obou. Odráží se to i na samotném přednesu hudby. Zatímco, sportovní sluchátka znějí více basově, tyto sluchátka hrají čistěji a přirozeněji. Nikde nic nepraská, ani není nic prebasované a důraz na střední pásmo podtrhuje celkovou vyváženost zvuku.

Nepřehlédněte:
Sluchátka JBL Tune 120TWS: Pecky, které svět neviděl
Závěr
Pokud nechcete dávat za True Wireless sluchátka do uší více než 100 €, tak JBL Tune 120TWS jsou určeny přímo pro vás. Kvalita vynikající, jak jsme již při JBL zvyklí a velikost sluchátek i s pouzdrem přímo ideální. Vlastně jim nic nechybí!

JBL Tune120TWS
comments powered by Disqus