Poslouchejte očima!

Poslouchejte očima!

Přenosných multimediálních reproduktorů je na trhu nespočet. I JBL se do tohoto segmentu před několika lety vrhnul po hlavě a v nabídce toho má hafo. Jen v tvrdé konkurenci musí obstát a proto se vždy něčím výjimečným třeba odlišovat. Mně na stole přistál reproduktor JBL Pulse 2.
Tento reproduktor se vyznačuje hlavně tím, že si nemusíte velmi lámat hlavu nad tím, jaké barevné provedení si vyberete. Tělo reproduktoru je pod ochrannou mřížkou pokryto několika stovkami malých LEDek. Ty vám zabezpečí jakékoliv barevné provedení s příslušnými světelnými efekty. I přes to, že se tu tyto LEDky nachází, zůstavá reproduktor po vzoru dříve uvedených přenosných reproduktorů odolný vůči vlhkosti a stříkající vodě. Takto reproduktor získává širší využití.

JBL Pulse 2

JBL Pulse 2

JBL Pulse 2


K reproduktoru je k dispozici na Google Play a Apple Store aplikace JBL Connect. Ta slouží primárně ke správě barevných motivů, kterých je víc než dost. Imitace ohně, deště, létajících světlušek, noční oblohy, ohňostroje, přesýpacích hodin, dopravy či kreslení. Každý tento motiv má přibalenou i interaktivitu.

Nepřehlédněte:
VIDEO touchIT: Dva pohledy na reproduktor JBL Pulse 2

Při imitaci ohně a deště si můžete zvolit ze tří velikostí zobrazení spolu se zvukovým projevem. U světlušek si můžete kreslit motiv se zachováním příslušného zvukového motivu, u hvězdné oblohy ťukáním na display telefonu padají hvězdy atd. Každý motiv má svou dávku interaktivity a to se okamžeitě promítá i na reproduktor. Každý tento motiv má předdefinovanou i svou barevnou kombinaci. Ta sedá jednoduše změnit díky novému prvku na těle reproduktoru, který výrobce nazval "PRISM". Spočívá v tom, že z jedné strany je dotykové tlačítko, které zadá pokyn senzoru na druhé straně, aby zesnímal z podkladu přííslušnou barvu. Úplně jednoduché. S těmito vychytávkami strávíte několik hodin a potom je už stačí jen prakticky využít.

JBL Pulse 2

JBL Pulse 2

JBL Pulse 2

V případě bílého motivu vám reproduktor perfektně poslouží v noci jako lampička, na párty zas můžete barvy a motivy libovolně kombinovat a v případě posezení venku, kde nechcete být příliš osvětlení, můžete zvolit tlumenou zalenou barvu z motivu světlušek. Dokonce i obyčejná koupel či sprcha budou zajímavější když budete mít v koupelně zhasnuto a bude vám tento reproduktor nejen hrát, ale i příjemně doplňovat atmosféru pomocí světla. Právě díky té voděodolnosti je jeho použití univerzálnější a je jen na vaší fantazii jak ho využijete.

JBL Pulse 2

Zvuk si přitom zachovává vysokou kvalitu. O tom se přesvědčili i další recenzenti z High&Style nebo jablickar.cz. Zbytečně se nebudu opakovat. I samotná výdrž překvapí. Při zapnuté světelné show a třetinové hlasitosti, která je plně dostačující pro příjemný poslech, vydržel reproduktor hrát po celou pracovní dobu a ještě mu zůstala šťáva. Škoda, že nezaintegrovali USB port pro nabíjení mobilních zařízení jako tomu je u JBL Charge 2. Možná v další verzi.

JBL Pulse 2

JBL Pulse 2

Pokud tento reproduktor spojíte s dalšími reproduktory od JBL s funkcí JBL Connect, může z nich hrát stejná hudba. Případně pokud zvolíte dva a více stejných reproduktorů, může se dokonce synchroniovat i barevný motiv. Reproduktor už standardně nabízí i zabudovaný mikrofon pro handsfree telefonování a má i Aux-In konektor pro připojení zdrojových zařízení nedisponující Bluetooth rozhraním. Za 4800 Kč je to vynikající koupě s tím, že nezískáte jen kvalitní reproduktor.

Nepřehlédněte:
Multimediální reproduktory pro náročné

comments powered by Disqus